PILNE

Duża inwestycja na Nowym Otoku

10/07/2018 12:46
Inwestycje, Duża inwestycja Nowym Otoku - zdjęcie, fotografia

Od kilku dni na Nowym Otoku trwają prace ziemne. Mieszkańcy miasta pytają co się dzieje niedaleko ich domów. Trwa budowa tranzytowego rurociągu gazu pod wysokim ciśnieniem przez GAZ-SYSTEM S.A.

Planowana trasa gazociągu Zdzieszowice - Wrocław przebiega przez teren województwa dolnośląskiego, w gminach: Długołęka, Czernica oraz miasto i gmina Oława oraz przez teren województwa opolskiego, w gminach: Skarbimierz, Olszanka, Lewin Brzeski, Dąbrowa, Komprachnice, Opole, Prószków, Tarnów Opolski, Gogolin, Zdzieszowice i Leśnica.

Gazociąg jest jednym z kluczowych projektów realizowanych w celu wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Zrealizowanie inwestycji umożliwi:

- Zwiększenie ilości transportowanego paliwa gazowego na potrzeby odbiorców zlokalizowanych na terenie Dolnego i Górnego Śląska oraz Opolszczyzny - Wzmocnienie niezawodności i bezpieczeństwa przesyłu paliwa gazowego w regionie

- Uatrakcyjnienie terenów pod nowe inwestycje w regionie

- Zwiększenie zdolności przesyłowych i stopnia dywersyfikacji źródeł gazu w skali kraju.

Ważną korzyścią dla społeczności lokalnej będzie corocznie odprowadzany przez GAZ-SYSTEM S.A. podatek od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można będzie przeznaczyć na potrzeby społeczności lokalnych.

Za zdjęcie dziękujemy czytelnikowi.

reklama
 

Reklama

Duża inwestycja na Nowym Otoku komentarze opinie

  • Mietek - niezalogowany 2018-08-02 12:35:27

    Hmmm wszytko fajnie ale kiedy jakieś normalne drogi asfaltowe powstaną ???jak narazie kurz bądź bloto na porannej i południowej do tego idioci jeżdżący szybko nie patrząc na otwarte okna mieszkańców.

  • oławka - niezalogowany 2018-07-24 15:46:54

    jak to będzie poprowadzone przez ul. Nowy Otok ?

  • przehoj - niezalogowany 2018-07-18 19:16:22

    a kiedy zaczną w końcu obwodnice ?? wydają pozwolenia .chcą budować następne bloki a nikt nie patrzy że z dojazdem będzie coraz gorzej. barany

  • przehoj - niezalogowany 2018-07-18 19:16:22

    a kiedy zaczną w końcu obwodnice ?? wydają pozwolenia .chcą budować następne bloki a nikt nie patrzy że z dojazdem będzie coraz gorzej. barany

  • Ela - niezalogowany 2018-07-13 08:15:37

    Do Ciekawe- buduje Domax Oława Sp. z o.o. Sp.K. na Wiosennej a to że ktoś sie stara o pozwolenie na budowę znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę -Wyszukiwarka publiczna RWDZ- Tam uzupełniasz formularz np wpisując tylko miejscowość nie potrzebujesz wszystkich danych i na dole kod powodzenia ;)

  • ciekawe - niezalogowany 2018-07-13 00:09:11

    Ela bardzo Ci dziękuję za te informacje. A kto będzie budował te bloki w sensie jaki deweloper? kurde nie mogę nic znaleźć.Pozdrawiam.

  • Ela - niezalogowany 2018-07-12 20:53:15

    Do Ciekawe- Bloki mają być w pasie między ul Jodłową 12-sto metrowe a UL Południową 16-sto metrowe Tam gdzie leci nowa nitka gazociągu.Mieszkania już są oferowane nowym kupcom do odbioru za 14 miesięcy

  • ciekawe - niezalogowany 2018-07-12 19:55:39

    No to super... rozglądaliśmy się za działką w tej części osiedla, Ela a coś dokładniej wiesz o lokalizacji tych bloków? Czy będą w tym pasie między Jodłową, a Poranną tu gdzie leci nowa nitka gazociągu, czy może w polu za placem zabaw, a może po lewej stronie ulicy Błękitnej? Kurde jak bym kupiła działkę i by mnie zabudowali blokami tak jak ten domek na końcu Południowej to bym się nieźle wkurzyła.

  • xena - niezalogowany 2018-07-12 09:10:14

    Ma powstać osiedle 14 bloków, ciekawe gdzie będzie dojazd do osiedla, która drogą,trzeba być czujnym

  • xena - niezalogowany 2018-07-12 09:02:22

    A miało być tak pięknie i znowu duży może więcej, inwestycja nowych bloków zaraz przy gazie? ciekawe ? to prawie na bombie

  • Ela - niezalogowany 2018-07-12 08:03:02

    Od Developera już sie stara o pozwolenie w Starostwie a dojazd do tak dużej inwestycji powinien mieć wyjazd na drogę wojewódzką takiego pozwolenia nie ma dojazd zostanie puszczony ul Południową.

  • ciekawe - niezalogowany 2018-07-11 21:58:07

    Ela skąd masz takie informacje o blokach? Działkę pod stację widziałam, jest ona na rynku sprzedaży od jakiegoś roku, była też druga działka na sprzedaż obok tej pierwszej z przeznaczeniem pod market/sklep wielkopowierzchniowy i jej już nie ma na rynku sprzedaży. Czyżby to tam miały powstać bloki?

  • Ela - niezalogowany 2018-07-11 20:51:51

    Dodam więcej obok ma powsać 14 bloków i ktoś sprzedaje działkę z pozwoleniem na stacje benzynową

  • sobieski - niezalogowany 2018-07-11 20:46:45

    Końcówka tekstu, a jakże czysta propaganda. Goebels by się nie powstydził. Ludu , mój ludu gminy i miasta Oława. Co z tego ,że jakieś tam marne 2% podatku. wpłynie do kasy gmin. Pod oknami rura i ponad 80 atm. A rura jak rura . Lubi pękać. Gaz jak to gaz. Lubi się gromadzić. I, wystarczy maleńki zapłonik i bummmmm i się pali. A miała tam być "obwodnica" miasta Oława. Tylko nasuwa się pytanie. Czy wydający zezwolenia na budowę domów wiedzieli o planowanej rurze. Jeżeli wiedzieli , to powinien zająć się tym prokurator. Może PGNiG nie wiedział, że tam jest osiedle mieszkaniowe, może, może, no tak czy inaczej sprawę należy wyjaśnić. Jeszcze przed wyborami, a po to żeby wyeliminować z polityki (czyt. władzy) nieodpowiedzialnych durniów.

  • oławianiń - niezalogowany 2018-07-11 16:09:08

    gazociąg na ulicy Chopina nie wybuchnie, a pył z pól nie zasypie hahaha

  • Rob - niezalogowany 2018-07-11 12:53:33

    Do Marian, jasne na Chopina jest czadowo ty ćwoku, zgnijesz w perelowskiej płycie z betonu hahaha

  • dd - niezalogowany 2018-07-11 12:05:05

    Nie mam nic przeciw wykopią dziurą włożą rurę zakopią i wszystko, ale zaskakujące jest jak trudno jest zadecydować o tak bardzo potrzebnej obwodnicy czy remoncie drogi, wiaduktu, lub np. rozwiązaniu problemu wiecznie zamkniętego i niebezpiecznego przejazdu kolejowego w Nowym Otoku a jak łatwo bez rozgłosu przepchnąć taką inwestycję przez miasto.

  • cox - niezalogowany 2018-07-11 10:55:34

    a już myślałem że obwodnica jakaś dziwna :)

  • Marian - niezalogowany 2018-07-11 09:30:21

    Trzeba było mieszkanie w mieście kupić a nie na wiosce. Widziały gały co brały.

  • Marian - niezalogowany 2018-07-11 09:30:14

    Trzeba było mieszkanie w mieście kupić a nie na wiosce. Widziały gały co brały.

  • Przemek - niezalogowany 2018-07-10 22:11:38

    a Południowa dalej drogą gruntową brawo burmistrz BRAWO TY

  • Nik - niezalogowany 2018-07-10 17:32:02

    Gazociąg bedzie biegł tuż za blokami, bezpośrednio przy galerii. Czy to jest zgodne z przepisami?

  • Zenek - niezalogowany 2018-07-10 16:42:18

    To tak naprawdę gaz ze Świnoujścia, aby drogi gaz wam sprzedawać, który przypłynie statkami.

  • Bolo - niezalogowany 2018-07-10 16:21:40

    A pan "cześć" sam zamknij pysk konfidencie

  • Cwaniak - niezalogowany 2018-07-10 16:18:31

    Co za kraj. To konserwator się przypi...ala o kolor dachu w Otoku a tu takie guwno ciągną.

  • Mariusz - niezalogowany 2018-07-10 13:39:03

    ~zdzisław, no na pewno się da ale wtedy trasa dookoła, większe koszty, może nawet odszkodowania dla rolników itd.

  • zdzisław - niezalogowany 2018-07-10 13:35:53

    a czy oby na pewno ten rurociąg musi iść przez miasto? nie da się tego jakoś ominąć?

  • TREK - niezalogowany 2018-07-10 13:33:53

    a już myślałem, że obwodnica... no ale przecież tym to by się chwalili wszyscy a tak to ciiisza...

  • cześ - niezalogowany 2018-07-10 13:33:20

    i dobrze niech budują!!!!! a wy psy zamknąć pyski!!!

  • Herman - niezalogowany 2018-07-10 13:28:48

    https://www.tvn24.pl/raporty/wybuch-gazu-w-wielkopolsce,769

  • Herman - niezalogowany 2018-07-10 13:20:43

    Nie chcemy tych 2%, niech to zabierają w p...u !!!!!!!!!

Dodajesz jako: |