Inwestycje, drogi powiatu jedna miejska dofinansowaniem - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 14/05/2019 12:34

Dwie drogi powiatowe i jedna miejska otrzymały dofinansowanie na przebudowę w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Podpisanie umów miało miejsce 13 maja w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim Powiat Oławski reprezentowali - starosta Zdzisław Brezdeń i wicestarosta Witold Niemirowski. Natomiast Miasto Oława burmistrz Tomasz Frischmann -W imieniu samorządu Powiatu Oławskiego umowy na dofinansowanie przebudowy dróg z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem podpisał starosta oławski Zdzisław Brezdeń. Dokumenty dotyczą dwóch zadań - przebudowy drogi powiatowej na odcinku Jaczkowice – Siecieborowice (wysokość dofinansowania wynosi 2.200.000 zł) oraz przebudowy drogi powiatowej na odcinku Zakrzów – granica powiatu – Kotowice. W przypadku tej drugiej drogi wartość dofinansowania to 600.000 zł.- informuje starostwo powiatowe w Oławie.

W mieście dofinansowanie dotyczyć będzie przebudowy drogi wewnętrznej pomiędzy ulicą Spacerową a ulicą Kilińskiego (etap 1 - od ul. Spacerowej do mostu na rzece Oława).

Fot: Starostwo Powiatowe w Oławie

Reklama

Dwie drogi powiatu i jedna miejska z dofinansowaniem komentarze opinie

  • gość 2019-05-15 15:28:58

    Hreniak co tam w szpitalu wojewódzkim jeszcze nie zbankrutował przecież wiadomo kto tam zarządza.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-16 11:55:54

    A drogi minkowice-milocice,i milocice- milocice małe. To za 30 lat. Najpierw pod nosem trzeba zrobić a że ludzie psują tu na dziurach samochody to już nie ważne. Na boczny tor.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-16 12:05:37

    A co z drogą powiatową 1548D o której były artykuły?

  • Adam - niezalogowany 2019-05-16 12:06:18

    A kiedy droga powiatowa z Minkowic Oławskich do Bystrzycy będzie naprawiona? Strach nią jechać!!!

  • Rafał - niezalogowany 2019-05-16 12:07:46

    Dlaczego zarząd dróg notorycznie pomija drogę powiatową 1548D na odcinku od drogi wojewódzkiej 396 do Minkowic Oławskich? Przecież tą drogą nie da się jechać. Na całym odcinku jest dziura na dziurze i nierówności. Przez to musiałem naprawiać zawieszenie w samochodzie!!!

  • Ania - niezalogowany 2019-05-16 12:08:38

    A Minkowice Oławskie doczekają się w końcu remontu drogi powiatowej 1548D?

  • Mieszkaniec Minkowic Oławskich - niezalogowany 2019-05-16 12:14:33

    A podobno nie ma pieniędzy tak jak Pan Drożdżal pisał. Przecież, jak PZD samo wskazuje, wie że droga powiatowa 1548D wymaga natychmiastowego remontu. Dlaczego jest notorycznie pomijana? Pan Drożdżal i Starosta czekają na tragedię, która bez remontu jest nieunikniona? Mieszkańcy Minkowic Oławskich nie zasługują na komfortowy dojazd do domu i pracy? Kiedy wreszcie doczekają się naprawy drogi powiatowej 1548D?

  • A kiedy coś dla Minkowic Oławs - niezalogowany 2019-05-16 12:23:34

    W gazecie powiatowej były już dwa artykuły na temat drogi powiatowej od Bystrzycy do Minkowic Oławskich. Stan jej nawierzchni jest tragiczny. Czy w końcu mieszkańcy się doczekają remontu?

  • gość 2019-05-16 12:51:30

    A co z ulicą Zaciszną ?

  • gość 2019-05-16 14:30:11

    a droga od Marszowic do Sobociska !!! Tragedia , każdy wypadek na A4 to objazd właśnie tamtędy , a nikogo to nie obchodzi .

  • Sołtys - niezalogowany 2019-05-17 12:10:51

    Tylko czekamy, aż powiat poczyni kroki do uzyskania środków finansowych na naprawę drogi powiatowej 1548D do Minkowic Oławskich!!!

  • To już jest nie do wytrzymania - niezalogowany 2019-05-17 14:07:10

    A do Minkowic Oławskich nie ma jak normalnie dojechać, bo dziura na dziurze.

  • frania - niezalogowany 2019-05-17 20:22:47

    A chodniki w Nowym Górniku .

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-05-18 12:34:30

    Droga Bystrzyca - Minkowice kiedy będzie zrobiona?

  • Mieszkaniec Milocic - niezalogowany 2019-05-22 14:06:52

    A kiedy szanowne państwo z zarządu powiatu wyremontuje drogę do Minkowic - 1548D? Już było parę artykułów na ten temat w wiadomościach Oławskich. I co? Jedynie stwierdzono, że ta droga wymaga remontu.

  • Wojtek - niezalogowany 2019-06-05 10:37:52

    Apeluję o remont ulicy Zacisznej do Zabardowic. Jakość nawierzchni ul.Zacisznej juz od wysokości ulicy Iwaszkiewicza jest tragiczna a kostka przed i w Zabardowicach stanowi fantastyczny finał tego odcinka.

Dodajesz jako: |