Godzikowice z najpiękniejszym wieńcem dożynkowym!


olawa24.pl
24/08/2019

Uroczystości #Paweł HreniakRolnicy świętowali zakończenie żniw na Dożynkach Gminnych w Bystrzycy. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą święta. Następnie kolorowy korowód przeszedł ulicami wsi na boisko sportowe.

Przepięknie wykonanych 29. wieńców dożynkowych zostało poświęcone przez proboszcza tutejszej parafii ks. Tadeusza Rogackiego. Starostami tegorocznych dożynek byli Dorota i Tadeusz Windysz z Janikowa, którzy na ręce gospodarza – pełniącego obowiązki Wójta Gminy Oława – Henryka Kuriatę złożyli chleb dożynkowy. -Proszę przyjąć ten chleb, owoc ciężkiej pracy rolnika i dzielić nim sprawiedliwie wszystkich, tak, żeby nikomu nigdy niczego nie zabrakło – mówiła ze sceny Dorota Windysz.

-Obrzędy dożynkowe to nasza piękna tradycja, podczas której dziękujemy Bogu za plony, a rolnikom za całoroczny trud. To dzięki ich ciężkiej pracy codziennie trafia do nas na stoły polski dorodny chleb. Chciałbym w imieniu społeczności gminy Oława podziękować wszystkim rolnikom za ich pracę i determinację – mówił podczas wystąpienia Henryka Kuriata.

Na uroczystości pojawił się także wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak –Chciałbym podziękować wszystkim rolnikom za ten trudny i ciężki rok ich pracy. Dziś mówimy o Was wyjątkowo, dziś to Wy jesteście najważniejsi, to wasze święto.

W części artystycznej nie zabrakło lokalnych zespołów, które wykonywały folkowe utwory. Jednym z długo wyczekiwanych punktów programu było ogłoszenie wyników na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Szóste miejsce zajął Niemil, na miejscu piątym uplasowała się Maszków, czwarte miejsce przypadło dla Gać. Komisja konkursowa zdecydowała, że trzecie miejsce zajmują Chwalibożyce oraz Bystrzyca, drugie miejsce zajęły Psary, a miano najpiękniejszego wieńca dożynkowego otrzymały Godzikowice!

 

 


Godzikowice z najpiękniejszym wieńcem dożynkowym! - komentarze opinie (4)

gość
25/08/2019

super, tylko gdzie zdjecia tych wieńców? jak juz artykół tytułujecie w ten sposób i wyliczacie która wioska,które miejsce zdobyła to wypadałoby pokazać o czym piszecie

gość
25/08/2019

Gdzie się kópuje takie wieńce?
Bo czym bogatsza wioska, tym stać ich na lepszy wieniec.
To w Chinach robią czy w Polsce też są producenci?

Hohoł
25/08/2019

Jedzonko było cienkie.....

Oławiak
25/08/2019

,,Sołtysowa,, z Godzikowic to przynajmniej Mogła by założyć ,,krempline,, a sieciówkę z ,, Tesco,,
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Uroczystości


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu