Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

INVICTA jedynym realizatorem Programu Polityki Zdrowotnej dla mieszkańców gminy Jelcz-Laskowice

Dodano: Autor:

Program dofinansowania in vitro w ramach Programu Polityki Zdrowotnej „Leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Gminy Jelcz-Laskowice w latach 2021-2023" potrwa do 15.12.2023 roku. Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA została wybrana jedynym realizatorem programu. Pary biorące udział w programie mogą skorzystać z dofinansowania zabiegów in vitro w Klinice we Wrocławiu. 

- Jest to siedemnasty program dofinansowania realizowany przez Kliniki INVICTA. Jesteśmy jedynymi klinikami w Polsce, które realizują tak dużą liczbę programów. Dzięki programom realizowanym w naszych klinikach urodziło się już ponad 1000 dzieci. Pary, które zakwalifikują się do programu mogą skorzystać z dofinansowania do trzech procedur in vitro (jednej rocznie) przez cały okres trwania programu, czyli do połowy grudnia 2023 roku mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. Komunikacji i PR, INVICTA.

Wsparcie in vitro – dla kogo?

Z dofinansowania do zabiegu in vitro w Gminie Jelcz-Laskowice mogą skorzystać pary, które nie mogą zrealizować planów rozrodczych poprzez spontaniczną koncepcję oraz spełniają określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Program skierowany jest do par, które od co najmniej 12 miesięcy są zameldowane i zamieszkują na terenie Gminy Jelcz-Laskowice oraz posiadają oświadczenie o stwierdzonej przyczynie niepłodności lub nieskutecznym leczeniu niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do udziału w programie. Kobiety zgłaszające się do programu powinny być w wieku pomiędzy 20-43 lata – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Trzy warianty

Program in vitro realizowany jest w 3 wariantach. Pierwszy obejmuje przeprowadzenia w ramach jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie).

- Drugi wariant obejmuje przeprowadzenie w ramach jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie), kolejny   przeprowadzenie w ramach jednej procedury adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie) – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Koszt

Pacjenci otrzymują dofinansowanie z budżetu Gminy Jelcz-Laskowice na różnym poziomie w zależności od typu procedury.

- Kwota dofinansowania w wysokości 5 000 złotych przyznawana jest do przeprowadzenie w ramach jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie). Do przeprowadzenie w ramach jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych od anonimowej dawczyni (dawstwo inne niż partnerskie) przewidywana jest kwota dofinasowania w wysokości 4 143 zł. Dofinansowania w kwocie 1 309,07 zł przyznawane jest w przypadku  przeprowadzenia w ramach jednej procedury adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie) – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Pacjenci zobligowani są do pokrycia kosztów związanych m.in. z badaniem lekarskim przed włączeniem do programu, przechowywaniem zarodków oraz kriotransferów (jak w innych programach), gdyż liczba depozytów, czy embriotransferów jest różna dla różnych pacjentów – mówi Agnieszka Staniszewska.

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro

Poza realizację programu w Gminie Jelcz-Laskowice INVICTA, realizuje obecnie programy jeszcze w 17 miejscach: Gdańsku, Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Chojnicach, Kołobrzegu, Radomsku, Tarnowie Podgórnym, Wrocławiu, Nowogardzie, Koszalinie, województwie warmińsko-mazurskim, Gminie Słupsk, Gminie Miasto Świdnica oraz Gminie Kobylnica, Gminie Kielce i Gminie Świebodzin.

- Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 800 – dodaje Agnieszka Staniszewska.

 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

A
Ala
Super inicjatywa!!

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}