Jak głosowali mieszkańcy powiatu? Zdzisław Brezdeń posłem?

Mieszkańcy, głosowali mieszkańcy powiatu Zdzisław Brezdeń posłem - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 14/10/2019 09:30

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w powiecie oławskim uzyskując 43,29% poparcia (15 942 głosów). Czy Oława będzie miała swojego posła? Na ostateczne wyniki trzeba jeszcze poczekać.

Drugie miejsce w powiecie zajęła Koalicja Obywatelska uzyskując 27,62%, dalej jest SLD 11,51%. Czwarta pozycja przypadła Konfederacji, która uzyskała wynik 7,06%, dalej PSL 6,84% a na samy końcu Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy z wynikiem 3,67%.

Wybory do Senatu w powiecie wygrał Bogdan Zdrojewski (Koalicja Obywatelska) z wynikiem 44,93% głosów poparcia.

Z najnowszych danych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość uzyska 5 mandatów z okręgu Wrocławskiego. Oznacza to, że największe szanse na poselski mandat ma Zdzisław Brezdeń (obecnie zajmuje 7 miejsce). Są to dane z 458 na 731 obwodowych komisji wyborczych (62,65%). Wciąż trwa liczenie.

Reklama

Jak głosowali mieszkańcy powiatu? Zdzisław Brezdeń posłem? komentarze opinie

  • gość 2019-10-14 10:35:23

    Brawo Zdrojewski! Oby Brezdeń przepadł!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 11:12:53

    A ładna Wiola juz nóżkami przebiera, żeby następnym razem Mężuś posłem został.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 11:37:40

    Ładnej Wioli Podobno Pis się coraz bardziej podoba. Niech się zapisze do nich i w Warszawie lans robić by mogła. Zobaczycie, że wystartuje z Pisu następnym razem. I wtedy juz wogole nie będzie chciała z byle kim gadać

  • cześ - niezalogowany 2019-10-14 11:59:11

    BRAVO PiS!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 12:39:55

    Gdyby mąż został posłem to Wiola już tak wysoko będzie głowę nosić, że o krawężniki się potykać będzie. Już teraz jej nie dużo brakuje. Hehe

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 13:34:29

    Fotka z archiwum

  • Wójt - niezalogowany 2019-10-15 07:19:04

    Tak cieszcie się ułomy bo złodzieja do skarbca przemycacie? Zdrojewski wieloletni prezydent Wrocławia, mało się nakradł, mało było z nim afer? Przez tyle lat na pewno wyrobił układy z sobie podobnymi, to niech teraz idzie dupe grzać do senatu za nasze pieniądze? Były minister kultury, znawca od wwzystkiego - polityk zawodowy, na każde stanowisko się nada byle szczekał tak jak swoii. I następne partyjne bezpłciowe popychadło czyli Brezdeń, bierny miałki i bez charyzmy pionek wierchuszki PiSdowskiey. Pytam was Oławian co Pan Brezdeń potrafi robić po za pomnikami i głupimi uśmieszkami do gazety? Nic ważnego ani strategicznego dla miasta nie zrobił, i tymbardziej nie zrobi bo teraz jak faktycznie wejdzie do sejmu to schowa się jeszcze bardziej pod PiSdowsky pantofel żeby się nie narażać. Wy nie chcecie innej Polski z młodymi na czele, którzy chcą coś zmienić. Wy wolicie oddawać głosy na tych samych nierobów, którzy nie raz nas rozczarowali i jeszcze nie raz nas rozczarują. Żal mi was ludzie...

  • gość 2019-10-15 17:10:20

    43% na psiowy socjal dobrze mówią że Oława to mieścina koło Wrocławia.Ale informuje was że wasz socjal 500 i inne zje inflacja.

  • gość 2019-10-15 17:13:00

    Pytam się kto w Oławie dostanie za 5lat MIESZKANIE+ biedaki czy zapisani do pis?

  • gość 2019-10-15 17:14:19

    Pytam się kto w Oławie dostanie za 5lat MIESZKANIE+ biedaki czy zapisani do pis?

  • Szym Czy Na inaczej cześ - niezalogowany 2019-10-18 07:26:45

    Jednak wyborcy to debile. Złodziej zdroju tyle afer nakręcil a oni i tak na niego glosują. Ten elektorat poko to banda imbecyli. Pluliby na nich a oni ze jak to z peło. To mozna . 27 % debila jest w powiecie. To dane oficjalne . Bo nikt normalny nie zagłosuje na złodziei

Dodajesz jako: |