PILNE

Jan Kownacki wygrał z Michałem Rado

22/10/2018 12:39
Wybory samorządowe, Kownacki wygrał Michałem - zdjęcie, fotografia

To była wyrównana walka do samego końca. Jan Kownacki wygrał i zostanie na fotelu wójta Gminy Oława. Michałowi Rado zabrakło niewiele bo zaledwie 58 głosów. 

W Gminie Oława o fotel wójta walczył Jan Kownacki, obecny wójt oraz Michał Rado. W gminie było 13 obwodów, a frekwencja wyniosła 55.38%. Zobacz jak głosowali mieszkańcy w poszczególnych obwodach:

1. Szkoła Podstawowa, ul. Kościuszki 45 Bystrzyca
Kownacki Jan - 386 głosów
Rado Michał -  717 głosów

2. Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Marcinkowice
Kownacki Jan - 399 głosów
Rado Michał -  427 głosów

3. Świetlica Wiejska, 70 Sobocisko
Kownacki Jan - 155 głosów
Rado Michał -  159 głosów

4. Szkoła Podstawowa, 14 Drzemlikowice
Kownacki Jan - 202 głosy
Rado Michał -  172 głosów

5. Szkoła Podstawowa w Osieku, 124 Osiek
Kownacki Jan - 357 głosów
Rado Michał -  189 głosów

6. Szkoła Podstawowa, 26 Ścinawa Polska
Kownacki Jan -  203 głosy
Rado Michał - 159 głosów

7. Świetlica Wiejska, ul. Sportowa 18 Godzikowice
Kownacki Jan - 184 głosów
Rado Michał -  225 głosów

8. Świetlica Wiejska, 11B Gaj Oławski
Kownacki Jan - 233 głosów
Rado Michał -  274 głosów

9. Świetlica Wiejska, ul. Słonecznikowa 5 Stanowice
Kownacki Jan - 205 głosów
Rado Michał -  245 głosów

10. Świetlica Wiejska, ul. Batorego 22 a Janików
Kownacki Jan - 178 głosów
Rado Michał -  135 głosów

11. Świetlica Wiejska, 8a Gać
Kownacki Jan -  350 głosów
Rado Michał -  51 głosów

12. Świetlica Wiejska, 22a Owczary
Kownacki Jan -  177 głosów
Rado Michał -  247 głosów

13. Budynek po byłym gimnazjum, 12 Siedlce
Kownacki Jan - 225 głosów
Rado Michał -  196 głosów

Rada Gminy Oława jest już wybrana. Zobacz kto otrzymał mandat radnego na kadencję 2018-2023.
Paweł Bubała (KW LZS)
Mariusz Michałowski (KW LZS)
Tomasz Niewodniczański (KW LZS)
Marek Sokołowski (KW LZS)
Andrzej Wesołowski (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Ryszard Terlecki (KW LZS)
Tadeusz Gąsior (KW LZS)
Artur Piotrowski (KW Wspólnota Samorządowa Powiatu Oławskiego)
Agata Opioła (KW LZS)
Paweł Kowalski (KW LZS)
Ewelina Kruk (KW LZS)
Ziobrowski Marcin (KW Prawo i Sprawiedliwość)
Jacek Łągiewczyk (KW LZS)
Łukasz Adamczyk (KWW Nasza Gmina Oława)
Sylwia Haniszewska (KW LZS)

Reklama

Jan Kownacki wygrał z Michałem Rado komentarze opinie

  • gość 2018-10-22 13:23:59

    Został chyba wybrany na urząd Wójta, jednak nie obejmie tego urzędu bo ma zakaz, to prawda ?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 14:37:42

    Obecnie Pan Wójt jest zawieszony w wykonywaniu obowiązków dopuki nie zostanie wydany wyrok sądu i bierze co miesiąc pensje, na którą składają się wszyscy obywatele gminy (podatnicy). Zachodzi pytanie czy może zostać prawnie Wójtem i powołać zastępcę i brać kasę za nic i rządzić za fotela tak jak J. Kaczyński.? Może powinien być powołany komisarz? Pozostaje wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i pomyśleć o ilorazie inteligencji ludzi, którzy na niego głosowali. Jak można wyrzucać pieniądze w błoto na pensję Wójta, który nim nie jest i opłacać z tego powodu zastępcę? Jaki Pan taki pies. Jaki Wójt taka gmina. Ryba zawsze psuje się od głowy. Życzę Wam wysokich podatków na utrzymanie tych osób. Pzdr.

  • Gośćpolo - niezalogowany 2018-10-22 14:45:06

    PRECZ Z LZS - CIEMNOTA

  • Żu żu - niezalogowany 2018-10-22 15:37:57

    I stało się!!!Ciemnota z wioch postawiła na starego zapyziałego knura.

  • młody - niezalogowany 2018-10-22 16:02:30

    Młodzi na wybory nie chodzą, nie głosują a stary woli na przestępce oddać głoś niż na młodego.

  • gość 2018-10-22 16:11:20

    brawo panie Kownacki

  • Kein - niezalogowany 2018-10-22 16:18:38

    żu żu pochamoj słowa bo odnaleźć Cię to nie problem a za te słowa to ty możesz mieć problem

  • gość 2018-10-22 16:54:23

    i kolejne lata zmarnowane

  • .dareckiPolska - niezalogowany 2018-10-22 17:04:13

    Zu zu popieram Cie.Ciemnota chce Cie zastraszyć. Hehe

  • Młody - niezalogowany 2018-10-22 17:58:24

    A i młodzi głosują na Janka z wąsem! Kto to ***wa jest Rado?

  • gość 2018-10-22 18:39:28

    jest demokratycznie i obejmuje p.Kownackiego domniemanie niewinności, na razie gratulujmy staremu i nowemu Wójtowi..! P. Rado ma jeszcze dużo czasu,aby zaistnieć, przyjdzie i jego czas..,życzmy mu tego..

  • gość 2018-10-22 20:16:19

    Dziadostwo

  • gość 2018-10-23 06:45:12

    LZS - DO SEJMU -

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 08:16:11

    Tylko w Janikowie i Gaci powinien żądzić bo tylko tam tak naprawdę wygrał

  • gość 2018-10-23 11:28:56

    prostaki wybrały prostaka, chama, który swoich interesantów przekleństwami załatwia, pijak, cham, knur, wstydu nie ma, Ci co na niego głosowali tacy sami.

  • Do redakcji - niezalogowany 2018-10-23 20:23:27

    Nie jestem zwolennikiem cenzury, ale uważam że publikowanie tak obraźliwych i wulgarnych komentarzy powinno być regulaminowo zabronione...jakim człowiekiem trzeba być żeby tyle jadu na drugiego człowieka wylewać...to jest obrzydliwa postawa....a gratulacje składam obu Panom ( Panu Janowi za siłę, konsekwencję i w rezultacie wygraną, a Panu Michałowi za doskonały debiut na scenie politycznej szczebla gminnego )

  • Polak potrafi - niezalogowany 2018-10-26 07:10:14

    Czy osoby, które ubliżają byłemu/nowemu wójtowi miały w ogóle kontakt z tym człowiekiem? Ja miałem tę przyjemność i to bardzo ciepły, wesoły facet i nie zasługuje na te wyzwiska. Żaden człowiek nie zasługuje. Być może pan Rado też jest w porządku i wypada pogratulować mu świetnego wyniku. Ludzie, trochę szacunku do drugiego człowieka. Czego Wam i sobie życzę.

  • gość 2018-10-31 22:10:22

    ale jaja ale jaja nawet w wsi gac bylo przeciwnych ponad 50 glosow to tez o czyms swiadczy

  • gość 2018-12-05 11:02:59

    ... a wygrał z dwóch powodów. Po pierwsze duża część wyborców głosowała na niego, ponieważ żeby mu dać mocnego kopa na odejście. W ten sposób będziemy mieli Komisarza. Druga część wyborców nie miała wyboru i głosowała na kontrkandydata - z braku laku aby wygrał.

Dodajesz jako: |