Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Kultowy Mózg przejdzie renowację

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: olawa24.pl

Kultowy "Mózg Naczelnika", od lat będący jednym z najbardziej charakterystycznych elementów miejskiej przestrzeni Oławy, wkrótce przejdzie renowację. Po latach rzeźba nie tylko odzyska dawny blask, ale także nawiąże do swojej pierwotnej funkcji. 

Jedna z najbardziej charakterystycznych rzeźb, która powstała w latach 80. w Oławie wkrótce przejdzie metamorfozę. Mowa o kultowym dziele autorstwa Tadeusza Tellera, które od ponad czterech dekad zdobi skwer imienia Adama Wójcika u zbiegu ulic 3 Maja i Żołnierza Polskiego. Dla wielu mieszkańców to po prostu "Mózg" lub "Mózg naczelnika" - nieformalna nazwa, która przez lata na stałe wpisała się w pamięci mieszkańców. 

Prace związane z renowacją mają rozpocząć się już wkrótce. Do odnowienia rzeźby zaangażowali się studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pod opieką dr. Piotra Romińskiego przeprowadzili szczegółowe pomiary i oględziny obiektu, które pozwoliły opracować metodę renowacji. Wsparcie organizacyjno-techniczne przy realizacji przedsięwzięcia zapewni ZWiK Oława. 

Niewielu mieszkańców pamięta, że rzeźba przed laty pełniła również funkcję fontanny. Z czasem instalacja wodna przestała działać, jednak po renowacji obiekt ponownie ma nawiązywać do swojej dawnej formy.

 

 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (3)

K
Klakier
Ile to będzie miasto kosztować. Koszmarek, który nie będzie fontanną. Pewnie będzie tak funkcjonalny jak słynna ławeczka burmistrza.
K
Konio
To znaczy: będzie fontanna czy nie?
K
Kogut
A kiedy będzie działać fontanna w rynku? Fontanna w parku też była nieczynna, dziś naprawiono. Robicie nową fontannę a istniejące slabo działają ? Ktoś przecież bierze duże pieniądze za obsługę.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}