PILNE

Łatwe zwycięstwo MGKS Moto-Jelcz Oława

Piłka nożna, Łatwe zwycięstwo Jelcz Oława - zdjęcie, fotografia
27/09/2017 11:50

W niedzielę 24 września zawodnicy MGKS Moto-Jelcz Oława, podejmowali na własnym stadionie LZS Solniki Małe w ramach III grupy wrocławskiej A klasy.

Nasi zawodnicy od samego początku narzucili swój styl gry i dominowali na boisku. Już w pierwszych minutach, Mateusz Dobkowski starał się dorzucić piłkę partnerom, ale żaden z nich nie dał rady wykorzystać tych sytuacji. Już w 7 minucie, po dobrym dryblingu, z dystansu uderzył Paweł Bekieszczuk i zdobył imponującą bramkę. Drugiego gola strzelił Karol Nikodem po dobrym podaniu Jakuba Kulczyckiego. W międzyczasie, Solniki stworzyły sobie wyśmienitą sytuację, ale nie dał rady jej wykończyć napastnik gości Aleksander Doliński. Na przerwę schodziliśmy ze skromnym 2-0, chociaż mogło paść dużo więcej bramek.

Już po wznowieniu gry w drugiej połowie, świetny strzał z dystansu oddał Maciej Sobota. Po celnym strzale w okienko bramki Patryka Golimowskiego było już 3-0. Oławianie złapali wiatr w żagle i już kilka chwil później, kolejną bramkę dołożył Mateusz Prusak, po dobrej akcji i asyście Pawła Bekieszczuka. Następnego gola strzelił obrońca drużyny gości, po dobrym dośrodkowaniu Kaspra Morawskiego. Zaraz po tym golu, Mateusz Prusak zdobył swoją drugą bramkę. W 73 minucie meczu dobrą akcję wykreował wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Żygadło, który podał do Macieja Soboty, a ten pewnie podwyższył nasze prowadzenie na 7-0. W 76 minucie, sędzia podyktował rzut wolny za faul na jednym z zawodników MGKS Moto Jelcz Oława i po dośrodkowaniu Mateusza Prusaka, było już 8-0, a strzelenie bramki świętował Wojciech Czerniak.

Przez kolejne minuty trwała walka z czasem, aby odnieść dwucyfrowe zwycięstwo. Osiągnęliśmy je, a przyczynili się do tego Jakub Skorłutowski, który pokonał bramkarza przymierzając z rzutu wolnego i w 86 minucie Mateusz Żygadło również trafił do bramki ustalając wynik meczu na 10-0 dla Oławy. Po tym imponującym zwycięstwie, oławski klub zajmuje obecnie 1 miejsce w tabeli, a w następnej kolejce, podopieczni Jarosława Fliśnika zmierzą się w Minkowicach Oławskich z tamtejszą drużyną Huraganu Minkowice. 1 października o godzinie 11:00.

Skład KS Oława

Trener: Jarosław Fliśnik

1.Piotr Kosecki, 2.Maciej Sobota, 7.Jakub Mańkowski (3.Krzysztof Waliś 55’), 8.Kacper Makowski, 9.Karol Nikodem, 10.Kasper Morawski ©, 11.Paweł Bekieszczuk (17.Mateusz Żygadło 65’), 13.Jakub Pożarycki, 14.Łukasz Anklewicz (5.Jakub Skorłutowski 60’), 18.Mateusz Dobkowski (16.Mateusz Prusak 46’) ,20.Jakub Kulczycki (6.Wojciech Czerniak)

Skład LZS Solniki Małe

Trener: Przemysław Kwiecień

95.Patryk Golimowski, 3.Dariusz Grzyb, 6.Maciej Czyż, 7.Patryk Głód (9.Kacper Magiera 53’), 10.Mateusz Napieraj, 17.Sebastian Leszczyszyn, 18.Marcin Czachor, 19.Dawid Janeczek ©, 23.Piotr Mogiełka, 26.Marcin Wawrzyniak, 92.Aleksander Doliński (99.Kacper Połap 65’) Żółte Kartki: Łukasz Anklewicz 24’ , Wojciech Czerniak 80’ – Marcin Wawrzyniak 59’ Bramki: Paweł Bekieszczuk 7’ , Karol Nikodem 39’ , Maciej Sobota 49’ 73’ , Mateusz Prusak 63’ 68’ Wojciech Czerniak 76’ , Jakub Skorłutowski 82’ , Mateusz Żygadło 84’ – Piotr Mogiełka 65’ (Bramka samobójcza)

Autor tekstu: Michał Niedźwiedź