PILNE

Mieszkańcy skarżą się na rajd Super Rally.

Mieszkańcy, Mieszkańcy skarżą Super Rally - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 06/02/2019 13:51

Już na początku marca po raz trzeci na tereny gminy Oława zawita rajd Super Rally. Zmianie ulegnie miejsce miasteczka rajdowego oraz trasa. W styczniu radni poruszyli temat imprezy, ponieważ mieszkańcy skarżą się na potrącenia zwierzyny.

Super Rally w Oławie rozpocznie się 1 marca i potrwa trzy dni. Tym razem miasteczko rajdowe zostanie przeniesione na teren bazy PKS przy ulicy Opolskiej.

Podczas styczniowej Rady Miasta, radny Piotr Łuciw dopytywał władze o trasę tegorocznego rajdu oraz o bezpieczeństwo zwierząt -Dotarły do mnie niepokojące informacje od mieszkańców o negatywnych skutkach rajdu dla przyrody. Dochodzi do potrąceń zwierząt, nie wiem jednak jaka jest skala.

Rajd organizowany jest przez miasto Oława i Gminę Oława. - Miasto Oława zawsze odpowiadało za miejską część tego wydarzenia, czyli miejsce miasteczka rajdowego, stacjonowanie samochodów oraz start - wyjaśniała sekretarz miasta Lilla Rzadkowska. -Trasa przebiega przez tereny gminy. Rzeczywiście w tym roku z pismem zarówno do nas jak i do gminy zwróciły się zarówno sołectwa jak i koła łowieckie z zastrzeżeniami, że rajd ma negatywny wpływ dla zwierząt. Decyzję ustalenia trasy pozostawiliśmy gminie. Wiem, że ma się odbyć spotkanie, ale wiem również, że została zmodyfikowana trasa, która będzie omijała pewne najbardziej newralgiczne miejsca.

Z informacji jakie udało nam się pozyskać wynika, że nowa trasa ominie m.in. leśne zagajniki oraz mostek nad kanałem Psarski Potok w okolicy Godzikowic. Poprowadzona zostanie gruntownymi drogami bez obszarów leśny.

Więcej o Super Rally już niebawem.

 

Reklama

Mieszkańcy skarżą się na rajd Super Rally. komentarze opinie

  • Żu żu - niezalogowany 2019-02-07 22:40:13

    Kiedyś w siedleckim lesie jeżdził taki idiota.Ryku takiego narobił jeżdżąc tym gównem ,że mózg stawał w poprzek.Powinni mieć zakaz wstępu do lasów!!!!!

  • cześ - niezalogowany 2019-02-08 09:12:52

    ale się uśmiałem, hahaha zwierzęta potrącają hahahahahahha jebłem

  • Antoni - niezalogowany 2019-02-08 13:46:43

    A z czego tu się cieszyć walnij mózgownica w ścianę może oprzytomniejesz.

  • gość 2019-02-08 21:44:48

    Bogacze robią sobie zabawę kosztem wiejskiej gawiedzi. Miastu się dziwię że ktoś to popiera. Poligon doświadczalny sobie zrobili.

  • gość 2019-02-08 22:45:15

    Parodia po co to komu? Miasto niech się weźmie za drogi, chodniki i sypiące się kamienice. Rynek co z rewitalizacją? Na 2040 się doczekamy? Fest mi impreza wyścigi

  • Kaska - niezalogowany 2019-02-09 09:46:27

    I niech się pacza mohery jak się szlachta bawi

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 20:12:57

    Rok temu startowaly pacany w rynku....w strone brzeskiej....a tam ludzie auta....poracha impreza

  • On - niezalogowany 2019-02-10 08:56:12

    A może ktoś porozmawia z rolnikami/ właścicielami pół wzdłuż których jest i była przez ostatnie edycję wyznaczona trasa tego "wyścigu". Uczestnicy często zamiast po trasie jadą wzdłuż po zasianym polu, na postoju między odcinkami również zatrzymują się rozjezdzaja zasiewy. Tak ciężko zrozumieć że to jest czyjąś własność że niszczą czyjąś pracę?? I nic nie pomaga zgłoszenie sprawy do organizatora!!!!!!!!

  • On - niezalogowany 2019-02-10 09:00:05

    Ps nikt ich nie wygania niek się ścigają, każdy ma swoją pasję i chce ją realizować ale Panowie i Panie róbcie to z głową Rolnik

  • Żu żu - niezalogowany 2019-02-10 12:39:40

    Do Kaska: szlachta?Raczej stado bezmózgowych baranów a nie szlachta!!!!A do tej ,,szlachty "należycie ty i czesio i cała reszta tych szkodników.

  • Żu żu - niezalogowany 2019-02-10 12:51:12

    Do Kaska: szlachta?Raczej stado bezmózgowych baranów a nie szlachta!!!!A do tej ,,szlachty "należycie ty i czesio i cała reszta tych szkodników.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-17 09:28:40

    a ty żulu czym sie pasjonujesz dziadu warcaby czy bierki a może ping pong . intrernetowy trolu

  • Żu żu - niezalogowany 2019-02-20 17:08:39

    Naucz się czytać cymbale!Żu żu-to mój nick a nie żulu.Sam widzisz jakim jesteś ignorantem,że nawet nie przywiązujesz wagi do imion-nicków!A moja pasja to jazda na rowerze zwłaszcza po lesie gdzie nie słychać ryku maszyn!

Dodajesz jako: |