Reklama

Mural oficjalnie odsłonięty

Dodano: Autor:

W niedzielne popołudnie w Jelczu-Laskowicach oficjalnie odsłonięto mural upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dzieło, które powstało przy Alei Wolności, to efekt ogólnopolskiego konkursu Narodowego Centrum Kultury „Murale Polskiej Niepodległości”. Miejsko-Gminne Centrum Kultury zostało jednym z 10. finalistów konkursu, której przedmiotem było opracowanie koncepcji działań artystyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Jelcz-Laskowice.

Autorką projektu, w którym Marszałek Józef Piłsudski prowadzi wyprodukowany w jelczańskiej fabryce autobus, jest Maria Lesiecka. Projekt z kartki na ścianę przeniósł Piotr Saul.

Uroczystego odsłonięcia dokonał zastępca burmistrza Marek Szponar, przewodnicząca Rady miejskiej Beata Bejda oraz przedstawicielka Narodowego Centrum Kultury Agnieszka Łagowska-Powałka.

Kolejnym punktem wydarzenia była parada, która dotarła pod Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie każdy z mieszkańców mógł poczęstować się specjalnie stworzonym na tę okazję tortem. Finałem był spektakl "Patrymonium" Krakowskiego Teatru Ulicznego "Scena Kalejdoskop".

 

Reklama
Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (8)

Żu żu
Bardzo nie się to podoba.Świetny pomysł.
Żu żu
Bardzo mnie się to podoba.Świetny pomysł.
D
Dorota
Super pomysł!
K
KZ
Marysia gratuluje!! super projekt. Jestes Wielka.
D
Dorota
W którą niedzielę bo ten mural jest od sierpnia widoczny
P
Poprawny politycznie
To była akcja z serii odsłonięcie czegoś, co było odsłonięte. Lecz ci spod znaku partii PO z kąt mają wiedzieć o patriotyzmie jak sami chcieli wynarodowić naród. Poza tym projekt nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Nie ma barw narodowych nie ma godła brak prawdziwych postaci walczących o wolność i suwerenność tego kraju. Jeżeli chodzi o nasze miasto to nikt w karosie Jelcza nie walczył o niepodległość, jeżeli chodzi o zakłady to oczywiście Solidarność z zakładowa. Z reguły jak by ktoś pomyślał o chciał skojarzyć miasto z 100 rocznica to była z historii tego miasta grupa tzn. się Jednostka Sokołów, o której pisano w książce Inni. A jak chciało się skorzystać z postaci historycznych to można było dodać po każdej z danego powstania, czy okresu walki Polaków w dziejach historii.
Z
Z2
Wreszcie ktoś pomyślał aby ukłonić się w kierunku pracowników Jelcza i ich ciężkiej pracy w powojennej Polsce.
A
Andżej
Poprawny politycznie - jesteś tak płytki, że artysty nie zrozumiesz. Interpretacje wierszy też nie były Twoja mocna stroną?

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}