Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Na remontowanej ulicy odkopano stare mury

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: OLAWA24.PL

W ramach rewitalizacji oławskiego Rynku, trwa remont ulicy Krótkiej. Robotnicy odkopali tam stare mury. 

Jeszcze pod koniec 2022 roku do użytku mieszkańców została oddana ulica Kościuszki, a roboty zostały przeniesione na ulicę Krótką. Do przetargu zgłosiła się jedna firma, ZBYLBRUK i to ona rozpoczęła inwestycję. Koszt remontu ulicy w ramach przebudowy nawierzchni śródmieścia wraz z oświetleniem, odwodnieniem oraz elementami małej architektury wyniesie 858 528,69 zł. 

Wykonawca ma czas na wykonanie ulicy Krótkiej w terminie siedmiu miesięcy od podpisania umowy. Jak poinformował nas mieszkaniec, w ubiegłym tygodniu chwilowo prace zostały przerwane, powodem było odkopanie starych murów. Urzędnicy konsultowali to z konserwatorem zabytków. Aktualnie miasto czeka na ostateczną decyzję. To jednak nie spowalnia prac, które są prowadzone w tym miejscu.

Miasto będzie miało prawdopodobnie dwa rozwiązania. Jeśli konserwator zabytków stwierdzi, że mury nie mają wartości historycznej, w projekcie nic się nie zmieni. Jeśli okaże się, że mury są wartościowe, miasto będzie musiało je wyeksponować, na przykład innym kolorem kostki. -W środę mamy otrzymać decyzję, bo okazuje się, że te mury są z drugiej połowy XVIII wieku - informuje Karolina Kurpiel, z Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Inwestycji i Zamówień Publicznych. -Może być taka opcja, że pani konserwator będzie chciała wyeksponować tę linię murów poprzez inny kolor kostki. To nie wstrzymuje naszych prac, wykonawca działa tak, jak zakłada harmonogram. 

 

 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (10)

B
BKK
Nie można było remontować tej drogi podczas remontu Rynku? Tak, żeby w krótkim okresie wszystko było przejezdne. Tylko trzeba fundować mieszkańcom dodatkowe siedem miesięcy katorgi? Kto za to odpowiada? Osoba koordynująca prace w mieście jest totalnie niekompetentna i nadaje się raczej do grabienia liści w Zieleni Miejskiej, niż na kierownicze stanowisko!
Z
Zenek ze Zwierzyńca
Śmiech na sali przed wojną ta ulica była wąska, po wojnie budynki nie przetrwały dzięki naszej bratniej armii, więc jak budowali nowe budynki to się przesunęli. To tyle historii, jak stare fundamenty mogą być ciekawe historycznie? Takich budynków jeszcze w dobrym stanie pełno w mieście.
M
Miecio
I teraz wszystko się przedłuży
B
BKK
Fajnie. To co? Wszelkie komentarze nie po linii partii, krytykujące postępowanie zarządzających miastem i narzekające na opieszałe i nieprzemyślane działania będą teraz oznaczane, jako naruszające regulamin i rozmazane? Czyli można tylko "łubu dubu, łub dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu"?
c
cześ
I stop budowa na rok :D
l
lolek
w takim chorym kraju wybiera sie w przetargach najtansze firmy ktore wlasnie pozniej rzezbia 100 metrowy kawalek placu przez 7 miesiecy ,,,firma 4 robotników i sprzet z epoki Gierka .
G
Gość
Bruki chodniki baseniki klombiki pomniki skwerki drogi " ulgi" itp nieistotne wydawanie kasy a jak przyjdzie zima to palić " byle czym" bo elektrownie atomowe może będą za 10 lat jak będzie kasa.
P
PolMal
Chyba "ktoś" postanowił...pokażę oławianom, że może być jeszcze trudniej przejechać przez miasto! Zakończył się już remont 1 Maja, no to nie cieszcie się, bo zamkniemy wam Krótką!. Później Brzeską, po kilku latach Kościuszki. Czy nie można było jednocześnie cały ten obszar Rynku plus Wrocławska, Brzeska, Kościuszki, Krótka wyremontować?
B
BKK
Nie, no zamknięcie połowy miasta byłoby tragiczne. Ale skoro robili rynek wraz z tą nieszczęsną toaletą tyle czasu, to dlaczego wtedy nie mogli równocześnie robić Krótkiej? Co przeszkadzało w prowadzeniu prac równocześnie w tych dwóch miejscach? Niedorozwój zarządzającego? Inne?
P
Polak Oławianin
To historia miasta, nieważne że na remontowanej drodze,ale jednak historia którą należy odkryć i potem odpowiednio przedstawić Oławianom i Polsce.Pamiętajmy że historia to my i nasze życie , które kiedyś ktoś będzie chciał poznać.PS Czy rynek musi być betonowy?

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}