Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Nadciągają upały. Będzie naprawdę gorąco!

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: olawa24.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego i trzeciego stopnia dla powiatu oławskiego. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada falę upałów. W ciągu dnia temperatura będzie osiągać od 30°C do 33°C, natomiast nocą spadnie do 16-20°C. Temperatury powyżej 30°C mają utrzymać się co najmniej do poniedziałku.

Meteorolodzy apelują o ostrożność i dostosowanie aktywności do warunków pogodowych. W czasie upałów szczególnie ważne jest picie dużej ilości wody, unikanie ekspozycji na słońce w godzinach 11:00 - 16:00, noszenie przewiewnych ubrań oraz stosowanie kremów z filtrem UV. Szczególną uwagę powinny zwrócić osoby starsze, dzieci i osoby z problemami zdrowotnymi. 

Nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w rozgrzanym samochodzie! Nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w rozgrzanym samochodzie! Nawet na chwilę pozostawione w zaparkowanym samochodzie dzieci lub zwierzęta mogą być narażone na tragiczne skutki. Jeśli zauważysz taką sytuację - reaguj!

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}