Nadciągają upały. Będzie naprawdę gorąco!
Dodano:
Autor: Redakcja
autor zdjęć: olawa24.pl
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego i trzeciego stopnia dla powiatu oławskiego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada falę upałów. W ciągu dnia temperatura będzie osiągać od 30°C do 33°C, natomiast nocą spadnie do 16-20°C. Temperatury powyżej 30°C mają utrzymać się co najmniej do poniedziałku.
Meteorolodzy apelują o ostrożność i dostosowanie aktywności do warunków pogodowych. W czasie upałów szczególnie ważne jest picie dużej ilości wody, unikanie ekspozycji na słońce w godzinach 11:00 - 16:00, noszenie przewiewnych ubrań oraz stosowanie kremów z filtrem UV. Szczególną uwagę powinny zwrócić osoby starsze, dzieci i osoby z problemami zdrowotnymi.
Zgłoś naruszenie
{{ violation.success }}