PILNE

Nauczyciele zawieszają strajk! Do pracy wrócą w poniedziałek

Mieszkańcy, Nauczyciele zawieszają strajk! pracy wrócą poniedziałek - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 25/04/2019 13:47

Po 17 dniach strajku ZNP podjął decyzję, że od soboty 27 kwietnia zawiesza ogólnopolski strajk nauczycieli. -Zawieszamy strajk, ale nie kończymy. Powiem więcej, od dziś wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy – mówił podczas konferencji Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

-Strajk trwa od 8 kwietnia. Jednak żadna placówka w Oławie nie została całkowicie zamknięta. Rodzice zawsze mogli zostawić dziecko w szkole, które było pod opieką - mówił podczas kwietniowej sesji Jerzy Owczarski, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświaty w Oławie.

W czwartek, 25 kwietnia strajk przerwały dwie oławskie placówki. Przedszkole nr 3 "Bajka", gdzie od rana pojawiło się już 70 dzieci oraz przedszkole nr 4 imienia Misia Uszatka, gdzie jest 49 dzieci.

Zgodnie z zapowiedzią prezesa ZNP kolejne placówki, w tym także te z terenu powiatu oławskiego wrócą do normalnej pracy od 29 kwietnia. -Mogę oświadczyć, że dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia z rządem – dodał Broniarz.

Reklama

Nauczyciele zawieszają strajk! Do pracy wrócą w poniedziałek komentarze opinie

  • gość w dom - niezalogowany 2019-04-25 14:11:00

    No to teraz rząd przez wakacje powinien: 1. Znieść obowiązek szkolny 2. Mienie szkolne oddać do przetargu I od 1 września witaj prywatne szkolnictwo.

  • gość 2019-04-25 14:11:39

    Masa błędów w artykule.

  • gość 2019-04-25 15:02:37

    Myślę że pan Broniarz wpłaci nauczycielom strajkującym.Szkoda że odbili mu zakładników(maturzystów).

  • Gość - niezalogowany 2019-04-25 16:03:12

    Czas najwyższy. Podziękowania dla Dyrekcji i Nauczycieli PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach. Oszczędzili Państwo swoim uczniom i ich rodzicom niepotrzebnych nerwów.

  • gość 2019-04-25 19:23:18

    Do pracy nieroby ucznie czekają na wasze biedne nauczanie ale czego wy potraficie przekazać uczniom ,kasa ,kasa i nic więcej a dzieci potrzebują co więcej niż kasa bo wy macie jej za dużo

  • gość 2019-04-25 19:43:52

    Pozabierać tej kaście urlopy zdrowotne i inne przywileje.

  • gość 2019-04-25 19:46:08

    Ludzie nie czytajcie na tym portalu bo żyją z waszych kliknięć.

  • Rodzić - niezalogowany 2019-04-25 22:39:36

    Mam pytanie do rodziców. Czy macie zaufanie do nauczycieli ,którzy strajkowali (może nadal strajkują) ,żeby nadal uczyli wasze, dzieci? Powtarzam którzy strajkowali. Zostawili,dzieci - zrobili sobie zakładników z młodzieży i rodziców!! Oni jakby nawet dostali po 2000 zł, to myślicie że lepiej by uczyli i więcej im by się chcialo? To jest upadek,dno, błazny i pajace ,w internecie jest pełno takich kwiatków. Jak chcemy, zachować NASZĄ! godność, godność, rodzica, trzeba pisać podania, do dyrekcji ,kuratorium że Ci ludzie tzw. Nauczyciele nie nadają się do pracy z dziećmi i nie bać się, że będą się mścic.... Nikt nie pisze o tym ,może nie zdajecie sobie sprawy, kto uczy, nasze dzieci, patologia. Wiem że teraz Ci nauczyciele co nie strajkowali mogą się czuć urarzeni, dla mnie są bohaterami!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 05:31:16

    Tylko chwalić ta garstke nauczycieli którzy nie strajkowali.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 09:18:52

    Najlepiej sami uczcie własne dzieci.

  • gość 2019-04-26 10:20:49

    Dyrektorzy szkół powinni zostac zobligowani do zatrudnienia nowych nauczycieli młodych ambitnych , którzy od nowego roku szkolnego wezma sie ostro do pracy . W Niemczech nauczyciele nie maja prawa do strajku a w Polsce komunistyczne ZNP Broniarza robi zadyme na zamówienie polityczne bankrutów z PEŁO .Ktos madrze kiedys powiedział -JAK SIE NIE PODOBA TO PROSZĘ SIĘ ZWOLNIĆ NIKT NIKOGO NA SIŁĘ NIE TRZYMA W PRACY !!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 10:29:10

    Drodzy nauczyciele nie zabierajcie klasowek i prac domowych do sprawdzenia do domu i tak rodzice tego nie doceniają widzą tylko wasze godziny spędzone w szkole zebrania róbcie w godzinach waszej pracy w szkole niech rodzice sie dostosuje maja dzieci to i obowiązki A nie wy macie sie dostosować do nich ps.nie dzwonię do nauczycieli po zajęciach lekcyjnych jak macie sprawę to przyjdzcie osobiście do szkoły

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 10:34:42

    Dobrze napisane niektórym rodzicom sie w głowach poprzewracało nie mają czasu dla dzieci i myślą że nauczyciele ich wyrecza

  • gość 2019-04-26 10:44:26

    Nikt nie będzie przychodził na Wasze zebrania w godzinach pracy bo nikt nie będzie na wasze pięrdnięcie i pstryknięcie palców. Ludzie nie zyją tylko waszą szkołą, mają swoje zycie, pracę i problemy i was w nie nie wtajemniczają tak jak wy chcielibyście by każdy zył życiem szkoły. Dorosnijcie. Róbcie co do was nalezy bez stękania i jęczenia bo to żenujace. A jak to jest ponad wasze siły to zabierzcie zabawki i poszukajcie dla siebie łatwiejszego życia skoro uważacie, że wasze jest takie cięzkie i przygniatające.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 12:16:30

    Jak nie masz czasu żeby przyjść o takiej porze na zebranie to zmień prace takie jest twoje podejście do własnego dziecka ze nie masz dla niego czasu albo zapisz do prywatnej szkoły jak Cię nie stać to zmień prace ale może brak Ci wykształcenia do podjęcia lepszej pracy nikogo nie obchodzą twoje zmartwienia to twój problem

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 12:33:44

    PIS-owski dbanie - szkoły są Wasze a dzieci twoje. Jak nie masz czasu dla własnych to po co je robiłeś. Dla kasy? Rób co do ciebie należy!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 13:10:32

    Tylko przypominam, że jest obowiązek szkolny. Wystarczy go znieść i wprowadzić nauczanie prywatne. Wtedy dopiero dzieci będą na 100% własne. I każdy będzie mieć takie podejście jakie chce do własnego dziecka. Dobrym pomysłem jest zapisane dziecka do prywatnej szkoły. Tylko ciężko się pogodzić, że trzeba za coś płacić 2 razy.

  • gość 2019-04-26 13:13:15

    Tak. Sprywatyzować szkolnictwo. I odwalić się od rodziców i dzieci.

  • gość 2019-04-26 13:17:46

    Po sprywatyzowaniu edukacji sama ocenię czego chcę uczyć swoje dziecko i którego nauczyciela zatrudnię. Będę patrzeć na jego pracę a jesli nie wywiąże się ze swoich obowiązków poszukam innego. Wasza edukacja to zabieranie dzieciom dzieciństwa, cennego czasu i zapychanie umysłu niepotrzebnymi informacjami. Nikomu tacy nauczyciele i edukacja w aktualnym kształcie nie jest potrzebna.

  • gość 2019-04-26 13:34:57

    Nauczyciele to banda socjalistycznych darmozjadów. Ten sowiecki wynalazek pańśtwowej pseudoedukacji powinien dawno już wylądować na śemitnisku historii.

  • gość 2019-04-26 13:37:15

    A to że dali się tak prymitywnie wykorzystać temu komunistycznem aparatczykowi z ZNP świadczy tylko o ich głupocie i pokazuje jak niebezpieczne dla Państwa Polskiego jest utrzymywanie takiej bandy wywrotowców.

  • gość 2019-04-26 14:15:45

    Broniarz za akcję strajkową weźmie kasę a podjudzeni nauczyciele zostali z niczym. Trzeba być naiwnym by dać się wkręcić w taki cyrk i uwierzyć że Broniarzowi zalezy na pensji nauczycieli. Tak to jest jak się nie ma kontaktu z rzeczywistoscią tylko się żyje w bajce.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-26 15:47:08

    Żal mi tych wrogów edukacji. "Nie domniemywaj złej woli, jeśli rzecz daje się zadowalająco wyjaśnić głupotą." Wygląda na to, że Oława od czasu objawień to epicentrum głupoty.

  • gość 2019-04-26 17:10:46

    do gość V 2019-04-26 15:47:08 nikt nie jest wrogiem edukacji ale takiej edukacji to my nie chcemy.

  • gość 2019-04-26 17:12:02

    To teraz po tym ciężkim strajku połowa pójdzie na roczny urlop zdrowotny.

  • gość 2019-04-27 07:53:09

    Dlaczego nauczyciele nie pojmują że życie na koszt społeczeństwa, wbrew jego woli jest czymś odrażającym.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-27 11:52:57

    Posty rachunek 500tyś strajkujących x średnio 2 tyś = 1mld. Tyle rząd zyskał na strajku, więc cała ta szopka była im na rękę. To jest ładna sumka dla kupienia głosów inteligentnych inaczej, kolejną rozbitą limuzynę, propagandową inwestycję albo dla Rydzyka...itd. Tak to jest odrażające, nie godzę na to. Proszę się nie wypowiadać jako SPOŁECZEŃSTWO!!!

  • gość 2019-04-27 18:38:44

    za chwilę wakacje i wszystko jasne