„Nie” zakazowi aborcji. Czarny protest pod ratuszem - GALERIA

Mieszkańcy, „Nie” zakazowi aborcji Czarny protest ratuszem GALERIA - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 03/10/2016 17:43

Początkowo kilkanaście, a w ostateczności dużo ponad 100 osób wzięło udział w oławskim „czarnym proteście’. Pod ratuszem zgromadziły się nie tylko kobiety w różnym wieku, wsparcie w ich sprawie przyszli wyrazić również mężczyźni.

- To nie jest protest za aborcją. Trzeba jasno powiedzieć, żadna z nas jak tutaj jesteśmy, nie popiera aborcji. To protest przeciw drastycznemu ograniczeniu praw kobiet. Praw do rzetelnej opieki podczas ciąży i pełnej diagnostyki. To protest, który tak samo jest ważny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. To kobiety odczują zaostrzenie prawa. To one będą traktowane instrumentalnie. Pozbawione zostaną prawa do decyzji w sprawach, o których to one same powinny decydować – mówiła podczas spotkania Magdalena Ziołkowska.

- Jesteśmy wkurzone i wkurzeni. Dziś w całej Polsce wspólnie z naszymi mężami, chłopakami, rodzinami i przyjaciółmi dajemy politykom jasny sygnał, że czas skończyć z ignorowaniem kobiet. Dziś również tu w Oławie stojąc ramie w ramie apelujemy – nie zastępujcie naszego sumienia kodeksem karnym. Nie zabierajcie kobietom prawa decyzji, to przecież nasze decyzje - kontunowała Anna Leszczyńska.

Po przemówieniach każdy z obecnych mógł podpisać się pod bannerem #czarnyprotest oraz #szanujmykompromis. Oba, wspólnie z mieszkankami Oławy pojadą do Warszawy na ogólnopolską demonstrację kobiet.

Na zakończenie, wszyscy wspólnie przeszli dookoła ratusza. - Nie spodziewałyśmy się tak dużej frekwencji, jesteście wspaniali – dziękowała Anna Leszczyńska.
 

Reklama

„Nie” zakazowi aborcji. Czarny protest pod ratuszem - GALERIA komentarze opinie

  • wawa - niezalogowany 2016-10-05 16:55:28

    Słuszna uwaga że wielu paniom ciąża nie grozi ale tym bardziej wszystkim posłom, senatorom, prezesowi ,duchowieństwu z ojcem rydzykiem na czele .
    Nie ich to dotyczy

  • ktoś - niezalogowany 2016-10-05 14:20:58

    Wyborco przecież Leszczyńska i Ziołkowską są w samorządzie więc nic je nie boli, prędzej ciebie bo może z którąś z ich przefartoliłeś w wyborach i teraz się sadzisz opiniami

  • cześ - niezalogowany 2016-10-05 14:17:11

    a co to antykoncepcji nie ma że się ciąży boicie? wystarczy się zabezpieczyć!!!

  • Uap - niezalogowany 2016-10-04 12:27:41

    Sprowadzanie tego protestu do "skrobanki na życzenie" jest baaaaardzo powierzchowną interpretacją i jest to bardzo krzywdzące. Myślę, że 90% kobiet protestujących w ogóle nie zdecydowałoby się na aborcję! Chodzi o to, żeby mieć prawo do wyboru, w szczególności kiedy sytuacja jest ekstremalna: ciąża zagraża życiu kobiety, ciąża jest wynikiem gwałtu, gdy w ciążę zachodzi dziecko itd. Nie jesteśmy inkubatorami, oprócz macicy mamy też mózgi oraz serca.

  • Pani - niezalogowany 2016-10-04 11:55:13

    I poco te wszystkie protesty?Każda kobieta,która będzie chciała dokonać aborcji to i tak to zrobi czy będzie to legalne czy też nie.To jest wszysko kwestia wiary,sumienia,odpowiedzialności itp.Osoboście ważam,że nie muszę protestować bo i tak zrobię co zechcę.Także PISiory mogą ten swój zakaz wsadzić!!!!Ryją jak świnie w każdej dziedzinie życia a i tak nie doprowadzają rozpoczętych spraw do końca.

  • MI - niezalogowany 2016-10-04 10:00:14

    A chore dziecko nie ma prawa do życia? A niechciane dziecko? Czy nie ma prawa dostać nawet szansy, ma zostać zabite bo rodzice go nie chcą? Co z takim dzieckiem, które kilka godzin po narodzinach odejdzie i wiadomo o tym szybciej? Nie ma nawet prawa do własnego grobu?? A co jeśli nastąpiła pomyłka i dziecko które miało urodzić sie chore, bez szans na przeżycie, urodzi sie zdrowe????

  • Piotr - niezalogowany 2016-10-04 08:59:01

    Patrząc na większość protestujących,nie tylko w Oławie sądzę że ciąża im nie grozi (nie tylko ze względu na wiek).

  • Jagodzianka - niezalogowany 2016-10-03 23:39:59

    Płytkie i prymitywne myślenie! Jestem matką trójki dzieci i nigdy nie usunęłam ciąży, ale jestem nawet za aborcją na życzenie, tak jak to jest w wielu krajach.... Nie interesuje mnie z jakich pobudek ciąża jest usuwana. Najważniejsze, aby rodziły się dzieci, na które ktoś czeka, które będą mogły cieszyć się życiem.
    .... a odnośnie protestu w Oławie - psu na budę, ten wasz sprzeciw, skoro przyszło ledwie 100 osób z ponad 30 tys. miasta - 15 tys kobiet a protestowała maleńka garstka. Co tam z waszych deklaracji kobiety, szczekać jadaczkami to wszystkie potrafią a pokazać co tak na prawdę na wątrobie leży, to już wstyd? PRZYKRE :-(

  • Wyborca - niezalogowany 2016-10-03 21:52:09

    Oczywiście Panie z PO przewodniczą demonstracji :) szefowa biura poselskiego Kaczorka :)ale boli strata władzy :)

  • Jojo - niezalogowany 2016-10-03 20:49:38

    Jest i nawet Kaczorex z parasolką

  • Oławianka - niezalogowany 2016-10-03 20:41:47

    Jatoja Pani z wózkiem chce mieć szczęśliwe i zdrowe dziecko Chce patrzeć jak podnosi główkę jak sie usmiecha gaworzy...a w innym przypadku, gdyby miało być bardzo chore nieszczęśliwie Pani chce mieć prawo zadecydować czy jest w stanie urodzić i zaopiekować się do końca życia mocno okaleczonym dzieckiem Ot taki przykład jeden z wielu

  • Jan - niezalogowany 2016-10-03 20:03:49

    @jatoja to pokazuje, że pani nie jest za aborcja ot tak, bo to chyba nie o to chodzi.

  • jatoja - niezalogowany 2016-10-03 19:48:35

    Brawo dla pani, która na marsz w sprawie aborcji przychodzi z dzieckiem w wózku

  • też wkurzony - niezalogowany 2016-10-03 18:45:59

    Protest kobiet - słuszna sprawa, ale wszystko psują politycy którzy przyklejają się do społecznego protestu i aż dziw bierze że w głównej roli politycy z PO której europosłowie nie poprali debaty o sytuacji kobiet w Polsce która ma się odbyć w najbliższą środę.

Dodajesz jako: |