PILNE

Nieznajomy zaczepia dzieci w Oławie. Rodzice - bądźcie czujni

18/05/2017 11:08
Kronika policyjna, Nieznajomy zaczepia dzieci Oławie Rodzice bądźcie czujni - zdjęcie, fotografia

Pani Paulina z Oławy alarmuje do wszystkich rodziców. Po mieście chodzi mężczyzna, który namawia dzieci do pójścia wraz z nim. Mężczyzna zachowywał się bardzo podejrzanie! Sytuacja miała miejsce 17 maja około godziny 20:20, kiedy to...

- Dziś około 20:20 mój syn wyszedł z psem, na wysokości Biedronki na Kutrowskiego ale od strony tzw. pola (za Weną, pole za nowym osiedlem Iwaszkiewicza). Moje dziecko zostało zaczepione przez pana ubranego w czarną czapkę z daszkiem, ciemna bluzę i czarne spodnie, karnacja raczej ciemna, widoczne zmarszczki, wzrost ok 180 cm. Wmawiał mojemu dziecku, że go zna, namawiał żeby z nim poszedł, pytał o nazwisko i adres, szeptał coś pod nosem, używał niecenzuralnych słów, grzebał w spodniach. Przestraszyli go ludzie, którzy tamtędy przechodzili. Sprawa została zgłoszona na policję natomiast dowiedziałam się, że na naszym osiedlu dzieją się ostatnio podobne rzeczy. Uważajcie na swoje dzieci i błagam o każdej takiej sytuacji informujcie policję, trzeba jak najszybciej złapać tego zwyrodnialca by nie dopuścić do jakiejś tragedii. - pisze przestraszona mieszkanka.

O kolejnych, podobnych sytuacjach na facebooku piszą kolejni rodzice. Pani Beata ostrzega rodziców, że nieznajomy mężczyzna zaczepia dzieci wracające ze szkoły w Siechnicach i Oławie.

Rzecznik Prasowy KPP Oława Alicja Jędo wyjaśnia - Trwają czynności związane z ustaleniem okoliczności, w których mężczyzna zaczepiał osoby nieletnie.

Apel policji: Osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z mężczyzną, które zostały zaczepiane przez niego proszone są o zgłoszenie się ze swoimi rodzicami na posterunek policji w Oławie.

 

 

reklama
 

Reklama

Nieznajomy zaczepia dzieci w Oławie. Rodzice - bądźcie czujni komentarze opinie

  • cześ - niezalogowany 2017-05-22 14:34:55

    takie jest u nas prawo, nie można zamknąć kogoś za to że chciał coś zrobić, jak mu to udowodnisz???

  • Silny - niezalogowany 2017-05-20 18:19:46

    Może to nóżka on chodzi po osiedlu Sobieskiego w czapce i dziwnie się buja. Pewnie ma coś z deklem

  • czarny - niezalogowany 2017-05-20 08:13:03

    cześ jest zwykłym głupkiem bo jak czytam jego komentarze to się zastanawiam czym matka ziemia sobie zasłużyła ,że taki koleś po niej chodzi. I przyłączę się do postu Gosc tak to na pewno on!! Pozdrawiam.

  • Gosc - niezalogowany 2017-05-19 20:23:21

    Może to czes??

  • bono - niezalogowany 2017-05-19 12:29:32

    Czes nie ma dzieci ani wyobraźni więc nie potrafi zrozumieć w czym jest problem

  • Murzyn Tps - niezalogowany 2017-05-19 12:12:32

    Cześ ,Mam do Ciebie takie Pytanie ty wyskakujesz tu z paragrafem że za co go zamknąć , a co chcesz czekać aż coś komuś zrobi ?

  • ktoś z Oławy - niezalogowany 2017-05-19 07:52:00

    Chyba kojarzę tego gościa z PKP. To nie jest czasem taki łysy w czarnej czapce z daszkiem i okularach? Chodzi taki jakby przygarbiony, kiwając się na boki? Starszy gość i w stu procentach albo chory psychicznie albo jakiś niedorozwinięty jest. Gada sam do siebie, przeklina. Jako dziecko jeździłam z nim jednym autobusem miejskim, zachowywał się dziwnie, ale nigdy nikogo nie zaczepiał.

  • doa2 - niezalogowany 2017-05-19 00:07:26

    ja nie wiem jak to jest możliwe żeby policja siedziała i nic nie robiła?to jest skandal. strach dzieci wysłać do szkoły czy przedszkola.

  • eee - niezalogowany 2017-05-19 00:05:25

    ludzie niech ta policja wreszcie zacznie cos robic. czekacie na jakaś tragedie

  • doa - niezalogowany 2017-05-19 00:01:14

    Osobę pasującą do rysopisu widziałam miesiąc temu koło PKP , ubrany był na czarno, na głowie czarna czapka z daszkiem,w ręku jakaś torba, wszedł na peron, wiek około 50,ale miał raczej 170 cm wzrostu,przestraszyliśmy się go bo szedł i gadał cały czas sam do siebie,przeklinał w naszym kierunku i sprawiał wrażenie niezrównoważonego i agresywnego. Co ciekawe zanim nas minął minął też sokistę, który nawet nie zareagował na takiego typu zachowanie.

  • Gość - niezalogowany 2017-05-18 21:19:22

    Do osoby pytającej o podstawę prawną- będzie odpowiadał z art. 13 kk. Usiłowanie popełnienia przestępstwa też jest karalne.A ten człowiek ewidentnie próbuje uprowadzić jakieś dziecko albo wykorzystać seksualnie i trzeba być naiwnym, żeby wierzyć w dobre intencje osoby, która tak sie zachowuje(podawanie się za osobę, którą sie nie jest też jest karalne zresztą).Chyba każdego rodzice uczyli, że na takie zaczepki się nie odpowiada i że trzeba mówić dorosłym o takich sytuacjach...

  • gość 2017-05-18 17:55:37

    Monika dobrze prawi.

  • zenon - niezalogowany 2017-05-18 17:54:29

    Do cześ: Ty jak miałeś ponad 10 lat to o 18:00 w lecie już byłeś w domu? Smutne miałeś dzieciństwo.

  • Monika - niezalogowany 2017-05-18 17:41:43

    Dostajecie od kogoś w dobrej wierze ostrzeżenie w sprawie bezpieczeńtwa dzieci a bezczelnie piszecie osadzające komentarze jak można wypuścić dziecko o 20.20. Żenada

  • Karma - niezalogowany 2017-05-18 16:19:00

    Dostanie wp... Polowanie rozpoczęte

  • oławianin - niezalogowany 2017-05-18 13:47:08

    kurnaaa, tam często taki koleś podejrzany się kręcił - koło żabki - stał po klatkach na tym nowym osiedlu pamiętam typa. dziwnie się zachowywał - starszy koło 45-50 lat, cały na czarno i reklamówka w ręce.

  • cześ - niezalogowany 2017-05-18 13:18:57

    A można wiedzieć z jakiego paragrafu przestępstwo popełnił ten człowiek? Bo jeśli nic złego nie zrobił to z jakiego powodu jest zatrzymany i kto pokryje ewentualne odszkodowanie o które będzie mógł wystąpić?

  • Olawianka - niezalogowany 2017-05-18 13:06:00

    Z tego co mi wiadomo jest ich kilku więc cały czas trzeba być czujnym

  • Xxx - niezalogowany 2017-05-18 12:39:55

    Informacja jest potwierdzona przez policje Ten Facet jest zatrzymany

  • gość 2017-05-18 12:20:26

    O 20:20 jest jeszcze jasno i nawet świeciło słonko

  • gość 2017-05-18 11:56:48

    Informacja o zatrzymaniu jest potwierdzona ?

  • Xxx - niezalogowany 2017-05-18 11:54:02

    Ten koleś został dziś zatrzymany po tym jak próbował zaczepiac dziewczynę ;)

  • cześ - niezalogowany 2017-05-18 11:47:26

    o 20:20 wypuszczasz dziecko same??? jak tak można???

Dodajesz jako: |