PILNE

Nowe inwestycje. Obwodnica i most na Odrze za pięć lat

Inwestycje, inwestycje Obwodnica Odrze pięć - zdjęcie, fotografia

Decyzja o budowie obwodnicy Oławy na szczeblu rządowym już zapadła. Razem z nią ma powstać nowy most, który połączyłby Oławę i Jelcz-Laskowice – deklarują marszałek Cezary Przybylski oraz wojewoda Paweł Hreniak.

„Dobra nowina” została ogłoszona podczas wtorkowej konferencji. Brali w niej udział także przedstawiciele naszego miasta i powiatu, burmistrz Tomasz Frischmann oraz starosta Zdzisław Brezdeń, a także burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak.

Przy budowie nowej przeprawy władze województwa chcą skorzystać z rządowego programu „Mosty dla Regionów”, gdzie 80% finansowania zapewnione jest przez budżet państwa, natomiast wkład własny wynosi tylko 20%. Inwestycja dotyczy całego powiatu, oznacza to, że wkład własny, jaki trzeba będzie ponieść, zostanie podzielony na lokalne samorządy.

Jednym z elementów długo wyczekiwanej obwodnicy będzie druga przeprawa mostowa nad rzeką Odrą. Ma ona znacznie ułatwić poruszanie się po powiecie, dodatkowo połączyć Oławę z Jelczem-Laskowicami oraz zwiększyć dostępność do drogi S8 prowadzącej do Warszawy.

Władze chcą, aby budowa mostu nie przekroczyła 100 mln złotych. Prace ruszyłby nie szybciej niż w 2020 roku.

Reklama

Nowe inwestycje. Obwodnica i most na Odrze za pięć lat komentarze opinie

  • gość 2018-11-20 17:24:33

    świetnie, czyli jest światełko w tunelu, że jeszcze za swojego życia pojadę nową obwodnicą bez korków i szybciej dojadę do Jelcza w razie gdyby ten most przy Chrobrego zamknęli z powodu np. wypadku :P

  • gość 2018-11-20 18:04:51

    Świetna propagandowa informacja. Dziś obiecają a budować będzie kto inny i niech on się martwi. No chyba że uwieżymy w te obietnice i znów ich wybierzemy. Tak czy siak będziemy o tej obietnicy pamiętać. P.S. czy to nowa obwodnica Oławy czy może to ta co ma w brzegu powstać i trochę się zmienila jej nazwa i dadzą jedna po srodku dla Brzegu i Oławy

  • gość 2018-11-20 18:34:34

    Już widzę ten most i obwodnicę za 5 lat chyba w snach :)

  • gość 2018-11-20 19:42:19

    Ja już nie mogę patrzeć na te obiecanki PISowskie. Ten układ i koalicja niczego nie zmieni , mam cichą nadzieje ,że wyborcy obudzą się z letargu i dadzą porządnego kuksańca dobrej zmianie! Czy wy nie widzicie ,ze sprzedaliście się za czapkę śliwek! Ocknijcie się ile już razy PINOKIO obiecywał różne rzeczy i co z tego wyszło , obwodnica ? Przecież te same władze już uzgodniły że do 2023 Oława nie ma szans na obwodnicę!, a ja mam wierzyć jeszcze że most powstanie i to jaki termin najwcześniej prace ruszą w 2020? smiechu warte!

  • sobieski - niezalogowany 2018-11-21 09:00:11

    Kaktus już mi zaczął rosnąć na wewnętrznej stronie prawej dłoni !!! Czy ci "trzymający" władzę myślą, że naród jest tak głupi , że uwierzy w te bajki??!! Winni są komuchy. Po cholere zlikwidowali w Polsce analfabetyzm? To jeszcze się dalej kształcił się ten Naród i teraz taki mądry. Nie wierzy w głupoty !!! No i jak rządzić takim narodem?Z analfabetami by mieli łatwiej.....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-21 11:37:41

    A niby, w którym miejscu ma przebiegać obwodnica? Przez środek osiedla między domami na gazociągu? Czy inna opcja?

  • Kkk - niezalogowany 2018-11-21 13:33:46

    Będzie to będzie po Ch.. Drążyć temat

  • gość 2018-11-21 19:41:02

    DO Kkk o z godziny 13.33, jak cie temat nie interesuje to nie zabieraj głosu ! Nudzi ci się . Temat należy właśnie drążyć , nagłaśniać i powtarzać aby wszyscy wiedzieli , co warta jest koalicja z pis , walka o stołki i nic więcej

  • gość 2018-11-22 01:02:28

    To Frischman zapisał sie do PiSu ?

  • gość 2018-11-22 11:56:32

    gadajcie sobie ub-ecy na PiS, śmiać mi się chce jak was to boli, że rządzą, i coś się udaje bez patologicznego złodziejstwa...czekam tylko jak banda złodziei z PO, KOD PSL i innych szumowin trafi do obozów karnych...hehe

  • gość 2018-11-22 14:20:58

    do gościa z godziny 11.56 To właśnie PIS jest sektą , która dewastuje POLSKĘ , a guru zarządza z Nowogrodzkiej pociągając za sznurki , pokazaliście ,ze boicie się UE , musieliscie przyznać do błędu w sprawie NS ,i przyklepaliście w EXPRES tempie ustawę , której nie musieliście . Teraz jeszcze wyjdą nie takie jaja boicie się powołania komisji , już UE , się tym zajmie! Ostatnie wasze podrygi już was POLACY docenią , na bank ci co zniszczyli POLSKĘ do europarlamentu nie dostaną naszego poparcia. Banda nawiedzonych !

  • Gość - niezalogowany 2018-11-22 18:27:21

    Tamci kradli miliardy, ci naradzie miliony

  • xawi - niezalogowany 2018-11-22 18:53:20

    5 lat czytać obiecamy wam a niech nowa władza po wyborach sie martwi no chyba że to jakiś cud i dolny śląsk nazbiera pieniędzy bo jak widać na banerach do 2020 ma być oddana obwodnica Włocławia (Łany- Długołęka) i remontowana tzw patatajka czyli dk18 nie mówiąc tu o planach budowy s8 i s3

  • Ajax - niezalogowany 2018-11-22 20:40:07

    Prom też już wybudowali :D

  • Suchy - niezalogowany 2018-11-25 12:13:07

    Pamiętajcie że to politycy złożyli tą obietnicę, a polityk to człowiek bez honoru. Niezależnie od opcji politycznej. Człowiek który żyje na twój koszt i to zazwyczaj dostatnio.

Dodajesz jako: |