Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Opłata za psa, płacić czy nie płacić? Radna złożyła petycję

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: OLAWA24.PL / Magdalena Ziółkowska - radna Rady Miejskiej w Oławie

Magdalena Ziółkowska, radna Rady Miejskiej w Oławie złożyła petycję, aby znieść opłatę za posiadanie psa. 

Radna podjęła kolejną próbę zniesienia opłaty za posiadanie psa na terenie miasta. 1 lipca złożyła petycję do Krzysztofa Mazurka, Przewodniczącego Rady Miejskiej, w której apeluje o zniesienie tej opłaty. Petycję poparło 244 mieszkańców Oławy, którzy złożyli swoje podpisy, wyrażając tym samym swoje poparcie dla inicjatywy radnej.

Podczas każdej Rady Miejskiej, w której omawiany jest temat opłaty za psa, debata trwa naprawdę długo. Przypomnijmy, że z tego obowiązku zrezygnował chociażby Wrocław, gmina wiejska Oława, gmina Domaniów, Jelcz-Laskowice, Oleśnica, Strzelin, Krapkowice, Szklarska Poręba, Jelenia Góra czy Kłodzko. 

W Oławie roczny "podatek" za psiaka wynosi 96 zł, za każdego kolejnego jest to kwota 48 zł. 

Podatek za psy. Czy Oława powinna go znieść? Podatek za psy. Czy Oława powinna go znieść? To już kolejna próba uchylenia uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów, o którą zabiega radna Magdalena Ziółkowska. 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (16)

M
Mietek
A dlaczego właściciele kotów nie płacą
P
P
Chcieli mieć pieska? To niech płacą.
J
Jan
Uważam, że podatek od posiadania psów powinien być, i to w maksymalnej wysokości, ponieważ przyczynia się on do ograniczenia ilości psów w mieście. Niektórzy właściciele którzy potrafią trzymać po kilka psów w mieszkaniach i domach. Stanowi to uciążliwość dla sąsiadów i mieszkańców. Psy głośnym szczekaniem zakłócają spokój, zanieczyszczają odchodami chodniki i miejsca publiczne, dochodzi do pogryzień, a porzuconymi zwierzętami przez nieodpowiedzialne osoby musi zajmować się gmina. Chciałbym zapytać czy radna wnosząca o zniesienie podatku od posiadania psów, posiada psy, a jeśli tak to w jakiej ilości?
D
DRED
Popieram Podatek powinien być jak największy. Dodatkowo: -pieniądze przeznaczyć na ekipy sprzątające psie odchody. -mandaty za nieprzestrzeganie porządku, -zaklócanie i nieprzepisowe puszczanie bez smyczy. Jeszcze: -trzeba ograniczyć maksymalną ilość posiadanych psów -obowiązkowe badanie psa pod wględem jego psychiki.- gdy jego cechy mogą stanowić w przyszłosci zagrożenie -obowiązkowe nadzorowane szkolenie i zakaz rozmnażania.w przypadku cech zagrazających (np. kastracja). Pamiętajmy, że nie chodzi tu tylko o dorosłych - niebezpieczne psy są wielkim zagrożeniem dla małych dzieci. Tylko patrzeć jak biedni emeryci w mieszkaniach będą mieli pseudo schroniska - hodowle.
M
Mietek
Tobie akurat powinni mózg opodatkować bo bredzisz a jak ci się nie podoba to do lasu spie...j mieszkać.
.
.
O to to to, Panie Janie. Zakłócają cisze, niszczą zieleń, defekują się na chodnikach/trawnikach (właściciel oczywiście nie widzi) oraz są potencjalnymi (każdy pies ma ostre kły i silną szczękę, oraz instynkt drapieżcy) sprawcami pogryzień i zagryzień. Im psów mniej tym lepiej. Najlepiej wcale, bo pożytku nie ma, a szkód i zagrożeń od groma
J
Janina
Myślę, że warto byłoby wprowadzić podatek od złych ludzi.
J
John
A czy pani radna Ziółkowska nie ma czasem hodowli psów? I ma tych psów kilka. I dla niej rzeczywiście to spory wydatek? Czy aby na pewno to walka o mieszkańców czy o siebie i swoją kasę?
B
Babcia
Czy ktoś może mi wyjaśnić na co wykorzystane są pieniądze z podatku za psa. W naszym mieście brakuje oznakowanych kubłów na odchody psie. Woreczki i rękawiczki zawsze noszę w kieszeni,aby posprzątać po moim przyjacielu.Co zrobić z woreczkiem z zawartością? Nie mogę zrozumieć dlaczego ja mam płacić podatek a moja sąsiadka spaceruje po osiedlu z kotem na smyczy i nie płaci.
P
Podatnik
Proponuję, złożyć petycję o zaniechaniu pobierania podatku od nieruchomości. Właścicieli nieruchomości jest więcej, będzie więcej podpisów. Nikt nie chce płacić podatków.
A
Andrzej
Opłata za psa u nas to archaizm i wstyd.
S
Sobieskiego.
Jaki wstyd i archaizm panie Andrzeju. W Niemczech a konkretnie za rasy takie jak doberman itd to płaci się 1000 euro podatku rocznie. Za małych ciapków to oczywiście o wiele mniej ,ale trzeba płacić i nie ma zmiłuj się.
R
Realista
Opłata za psa ma sens, bo jak ktoś zapłaci to się zastanowi czy brać albo kupować jednego, dwa czy psy. Potem psy trzyma w mieszkaniu, one ujadają, sąsiedzi skarżą się , jedzie na wczasy, a psy lądują na ulicy i w schronisku musi utrzymywać je miasto. Niech właściciele psów chociaż w części utrzymują to schronisko. Podatków nikt nie chce płacić.
W
Wiesiek
Radna sama posiada psy więc działa w swoim interesie. Kto będzie płacił za sprzątanie po psach? Opróżnianie psich kubłów, utylizacja , sprzątanie trawników, opieka nad porzuconymi psiakami. Dlaczego wszyscy mają ponosić koszty psiarzy, masz psa to płać podatek i to jeszcze proponuję podnieść jego stawkę.
B
Bulfog
Każdy opiekun psa winien sprzątać po swoimi psie . Jak nie sprząta to Straż powinna nakładać mandaty . Spójrzmy na Polanica Zdrój opłaty tam nie ma . Ale w mieście są dystrybutory na woreczki na psie kupy, dużo koszy . I jakoś może być czysto .
J
Janina
Dlaczego Pani Radna nie wyszła na ulice Oławy, nie zostawiła list do podpisu w lecznicach. Wtedy nie byłby to 244 podpisy, tylko przynajmniej kilka tysięcy. Proponuję nagłośnić tę akcję i przeprowadzić ją ponownie. Myślę, że Weterynarze wsparliby taką inicjatywę.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}