Ośrodek WORD powstanie w Oławie?

Inwestycje, Ośrodek powstanie Oławie - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 28/06/2018 10:56

Czy zdawanie prawo jazdy na terenie naszego powiatu będzie możliwe? Trwają negocjacje Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze spółką PKS w Oławie.

O sytuacji poinformowała radna Anna Leszczyńska pytając na sesji Rady Powiatu starostę, czy faktycznie są takie szanse.

-Czy zostanie otworzony taki oddział? Tego nie wiem - mówił starosta Zdzisław Brezdeń. - Natomiast rozmowy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego trwają od jakiegoś czasu. To pomysł WORDu, aby zlokalizować filię podobnie jak to się dzieje w innych miastach. Wiąże się to z tym, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługę. Jest to również wyjście w kierunku mieszkańców, którzy nie będą musieli jeździć i zdawać egzamin we Wrocławiu.

Pomysł jest w trakcie negocjacji między spółką PKS-u a WORDem. Jest to etap negocjacji, PKS dysponuje warunkami, aby na jego terenie mógł powstać plac manewrowy oraz wykorzystanie jednego z budynków. -To jeden z pomysłów na zagospodarowanie majątku - informował starosta.

To daje również szansę przyszłym kierowcom, aby mogli zdać prawo jazdy w innym mieście niż Wrocław. -Będzie to komunikacyjnie trudne i to jest fakt - mówił starosta. - Ale jednocześnie egzaminy u nas są zgodne ze standardami, przynajmniej te niższe egzaminy, nie mówię tu o samochodach ciężarowych. Zdajemy sobie sprawę, że to pewne utrudnienie w ruchu, jednak jest to pewne wyciągnięcie ręki i stworzenie ułatwienia wszystkim potencjalnym przyszłym kierowcom, którzy są mieszkańcami naszego powiatu i okolic. Jest to pewien element napędzenia koniunktury na naszym terenie.

-Oleśnica też miała taką szansę, jednak z racji, że miasto jest już tak zakorkowane, burmistrz Oleśnicy nie wyraził na to zgody - mówiła radna Leszczyńska. - Proszę mieć na uwadze również nie tylko osoby z naszego powiatu, które będą chciały zdać tutaj prawo jazdy, ale również szereg osób, którym ciężko zdać we Wrocławiu czy w Opolu i to spowoduje bardzo duże utrudnienia w mieście.

Radna pytała również o koszty stworzenia takiego ośrodka, czy spółka PKS szacowała już koszty i kto je poniesie. -Wiem, że trwają biznesowe rozmowy i jestem daleki od tego żeby sugerować aby do tego interesu dokładać z jakiegoś tam powodu - podkreślił starosta.

O możliwości przeprowadzenia takich egzaminów zadecydowali przedstawiciele WORDu, którzy przeprowadzili wstępną analizę, strukturę drogową i natężenie ruchu.

reklama
 

Reklama

Ośrodek WORD powstanie w Oławie? komentarze opinie

  • Matt - niezalogowany 2018-08-07 14:14:25

    Śmiać się chce jak się czyta komentarze. Jeden mądrzejszy od drugiego. Z tego co wiem, elki to normalny samochód tak jak każdy inny więc nie rozumiem komentarza "kto zapłaci za drogi i za przygotowanie terenu". Też nie rozumiem "Trzeba będzie mieć naklejkę "Zdawałem w Oławie", moja mama jak zdawała to było bardzo dawno jak jeszcze w Oławie można było zdawać i sobie bardzo dobrze radzi we Wrocławiu. Każdy kto chce mieć prawo jazdy to najpierw się uczy a potem zdaje się egzamin, także podczas egzaminu chyba się ktoś nie uczy jeździć. Ludzie weźcie się ogarnijcie się bo wasze komentarze nie mają sensu.

  • J.O. - niezalogowany 2018-07-05 15:35:12

    Trzeba będzie mieć na szybie naklejkę "Zdawałem w olawie" Przed wyjazdem do Wrocławia czy innego MIASTA

  • Do MIrko - niezalogowany 2018-07-04 09:12:34

    Do Mirko

    Według Ciebie korki tworzą kierowcy? Możesz jeszcze raz wytłumaczyć kierowcom w Oławie dlaczego stoją w korkach na wszystkich głównych ulicach i przejazdach kolejowych?
    PS. w odpowiedzi odnieś się bardziej do ruchu Oławie niż we Wroclawiu.

  • Darek - niezalogowany 2018-07-03 07:21:05

    Oczywiście lobby deweloperskie we Wrocławiu działa. Word działkę sprzeda na Armii Krajowej za duże pieniądze w Oławie lub innej wichurze kupi i wybuduje za dużo mniejsze. Tak zrobił PKS Transport i wyniósł się z Kościuszki na Żerniki. Nie widzę korzyści dla Oława oprócz jeszcze większych korków w mieści oraz zatkaną drogę Wrocław - Oława.

  • Mirko - niezalogowany 2018-07-01 23:59:54

    Widzę, że niektórzy piszą tutaj kompletne bzdury. Zacznijmy od tego ,że korki we Wrocławiu nie tworzą L ki tylko właśnie tacy niecierpliwi kierowcy, którzy potrafią na czerwonym wjechać na skrzyżowanie i stać na środku jak te p..zdy bo się kazało, że się nie zmieścili. Nauczcie się najpierw jeździć zgodnie z przepisami to będzie mniej korków!!! Mieszkam we Wrocławiu od prawie 10 lat codziennie się po nim poruszam i nie zauważyłem, nawet w okolicach WORDa gdzie jestem codziennie, aby L ki miały jakiś drastyczny wpływ na natężenie ruchu. Przestańcie opowiadać bzdury. Za jakie drogi i przygotowanie terenu, ktoś ma płacić? Weźcie rozpęd i walnijcie baranka w ścianę to może pomoże.

  • kierowca - niezalogowany 2018-06-29 14:37:03

    i skąd Leszczyńska wie takie rzeczy ?

  • kierowca - niezalogowany 2018-06-29 14:03:14

    a kto zapłaci za drogi i za przygotowanie terenu ?

  • cześ - niezalogowany 2018-06-29 13:36:28

    ale ciekawe jak się taki przyszły kierowca nauczy poruszać w mieście wojewódzkim???

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-06-29 12:35:22

    Beznadziejny pomysł.

    Jakie napędzanie koniunktury? Na czym zyskamy? Kilka miejsc pracy dla ziomków z rodziny?

    Wszyscy którzy jeżdżą do Wrocławia w okolice tamtejszego WORDu wiedzą jakie to utrudnienia, 50% aut w tamtej okolicy ma L na dachu. Są to auta egzaminacyjne, oraz nauki jazdy ponieważ młodzi kierowcy uczą się jeździć wyłącznie na tych ulicach, na których jest później egzamin. Z wielką ostrożnością pokonują każdy zakręt i przejście dla pieszych, nigdy nie zbliżając się do zawrotnej prędkości 50km/h.

    Czy macie mało korków w Oławie? Stanie na ulicach: 1 maja, 11 listopada, Lipowa, Wiejska, Nowy Otok, Kutrowskiego, Chrobrego nie dostarcza wam dość nerwów? Brak obwodnicy i idiotyczne rozwiązanie przejazdu kolejowego na Wiejskiej skutecznie blokuje ruch, więc na własne życzenie nie dokładajmy sobie kolejnego wrzoda.

  • Mieszkaniec Oławy - niezalogowany 2018-06-29 09:36:10

    Następny głupi pomysł

  • Mieszkaniec Oławy - niezalogowany 2018-06-29 09:36:07

    Następny głupi pomysł

  • kierowca - niezalogowany 2018-06-29 09:12:16

    pomysł kiepski bo teraz do pracy będę jechać z Oławy do Oławy z godzinę, gdyby tylko oławianie zdawali to spoko a jak będą się zjeżdżać ludzie tak jak do Opola to zobaczycie co się będzie dziaolo na drogach

  • koles - niezalogowany 2018-06-29 08:06:32

    Bardzo dobry pomysł :)

  • gość 2019-05-22 16:50:59

    elegancki pomysł akurat za 2 miesiące miałem isć na prawo jazdy

Dodajesz jako: |