Polsko-etiopski projekt muzyczny w Oławie
W Centrum Sztuki w Oławie trwa sesja nagraniowa wyjątkowego polsko-etiopskiego projektu muzycznego, który łączy artystów obu krajów i ma trafić do międzynarodowej publiczności.
W Centrum Sztuki w Oławie trwa sesja nagraniowa w ramach polsko-etiopskiego projektu muzycznego, realizowanego z inicjatywy Ambasady RP w Addis Abebie.
- Projekt obejmuje rejestrację kompozycji polskich i etiopskich w wykonaniu wybitnego etiopskiego pianisty Girma Yifrashew, a także przygotowanie relacji wideo dokumentującej to artystyczne przedsięwzięcie. Nagrania zostaną następnie włączone do pokładowego systemu rozrywki Ethiopian Airlines, dzięki czemu pasażerowie z całego świata będą mogli poznać efekty tej wyjątkowej współpracy kulturalnej- informuje Centrum Sztuki w Oławie.
Premiera projektu została zaplanowana na 2027 rok i wpisze się w obchody 80. rocznicy ustanowienia relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Etiopią.