PILNE

Południowa pierzeja Rynku zakończona

Inwestycje, Południowa pierzeja Rynku zakończona - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 08/07/2019 10:02

4 lipca została oddana mieszkańcom pierwsza część Rynku. Jak wam się podoba rewitalizacja?

Prace budowlane przeprowadziła firma Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Grupa Budowlana, Bielany Wrocławskie, wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. 

Aktualnie na pierzei północnej rozpoczęły się już roboty, część ta została wyłączona z ruchu. 

 

 

Reklama

Południowa pierzeja Rynku zakończona komentarze opinie

  • Jaca - niezalogowany 2019-07-09 15:02:55

    Dlaczego pod ratuszem nie ma ławek? Trochę ich mało...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-09 17:29:42

    Stanowczo za dużo szarego betonu. Latem ,, patelnia”, zdecydowanie za mało zieleni i ławek również. Betonowa pustynia. Ciekawe gdzie będzie odpływ wody przy większej burzy czy deszczu.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-09 17:33:43

    Szaro i ponuro. Wielki minus

  • gość 2019-07-09 18:21:06

    Beton ,powinno być więcej zieleni.

  • Maxgość - niezalogowany 2019-07-09 18:27:30

    Betonowa pustynia do tego krzywa i za wysoka do zabudowy.

  • Tubylec - niezalogowany 2019-07-09 19:14:27

    Zdecydowanie fatalnie to wygląda, brak drzew, zieleni, ławek, nieprzyjazne dla mieszkańców a odwiedzających odstrasza plac jak na autostradzie....

  • Adam - niezalogowany 2019-07-09 20:02:49

    Piękna betonowa pustynia. W czasach, gdy tyle pisze się o funkcji zieleni w mieście, o retencji wody i ta dalej miasto zafundowało tu taki "pas startowy", niezbyt równy w dodatku. Cieszy oko, naprawdę. Cóż - czekam, co dalej. Bo chyba to nie koniec?

  • BKK - niezalogowany 2019-07-09 23:00:48

    Dlaczego zostawiono w ogóle jakiekolwiek drzewa? Skoro remont przeprowadzała firma od kamienia, to powinna szerzej zareklamować swoje produkty! Wyciąć wszystko do cna. Odpadnie podlewanie, przycinanie, dbanie... Tylko czysty zysk! Zresztą i tak nie wróżę długiego życia drzewom w tych małych otworkach w kamieniu. Ostatnio głośno o absurdalnych "rewitalizacjach" rynków, kiedy to usuwa się rośliny. No i Oława nie mogła być gorsza. Chyba zatwierdzał to ten sam debil, co przejazd kolejowy na Wiejskiej.

  • Żu żu - niezalogowany 2019-07-09 23:37:03

    Miasto chyba nie miało funduszy na projekt rynku.Bo nie sadzę aby jakiś architekt to zaprojektował.A jeśli nawet to tylko pogratulować temu,który zaakceptował tą hujnie!!!!!Masakra jedna wielka!!!!!Ciekawe gdzie ludzie sobie posiedzą w piękny upalny dzień? W ratuszu na schodach albo u burmistrza w gabinecie?Czego się nie dotkną to i tak zawsze wszystko spartaczą te nasze miernoty bez gustu i poczucia piękna z ratusza.

  • Globuz - niezalogowany 2019-07-09 23:45:34

    I te żółte śmietniki do doopy nie podobne...

  • gość 2019-07-10 00:35:28

    O to właśnie im chodzi... ma być patelnia, wycinka drzew do okoła i sam betonik,cegły i 40 stopni:) Panowie są dumni z roboty!! tyle miesięcy robić taki mały kawałek! to duma to chwała... ^^ Tak samo basen... coś jak się rusza to buduje się to na ten sam styl tylko odświeża... a nie zmienić coś diametralnie jak rynek który jest teraz całkowicie badziewny i nawet nie ma gdzie spocząć:) chyba że chcesz siedzieć na 40 stopniach w słońcu a ławka nagrzana do 80:)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 01:28:56

    Czy nie lepiej wymaliwac z powrotem linie i przywrócić parking? Mieszkańcy lepiej na tym skorzystają.
    Po co pusty plac przed lombardem, bankiem, zakładami sportowymi itp.
    Wstyd. W centrum miasta nie ma gdzie dobrze zjeść, wypić kawy czy piwa.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 07:34:27

    Zadziwiające po co taka ilość śmietników i to jeszcze w kolorze żółtym. Czy każda ławka i drzewo musu mieć swój śmietnik? Czyżby nasze społeczeństwo nadal nie dorosło do tego, że swoje śmieci można wyrzucić nie koniecznie na odległość wyciągniętej ręki?

  • gość 2019-07-10 09:03:10

    Czytam wasze komentarze i potwierdza się to co myślę. Daleko wam do miasta olawiaki i faktycznie nie powinno być tak ładnego rynku u was. Powinno byc pastwisko i zielona trawa najlepiej nie koszona wtedy byscie sie cieszyli i bylo by jak to mowicie fest, tak O.

  • cześ - niezalogowany 2019-07-10 09:05:49

    morda psy!!! jest super!!!

  • gość 2019-07-10 09:27:44

    Nie wiem czy wszyscy oglądamy te same zdjęcia. Ja po prawej stronie ( od ratusza ) widzę wysokie, zielone stare drzewa a po lewej stronie od kamienic widzę nowe nasadzenia, które pewnie za 2-3 lata będą równie zielone. Krytykom wszystkiego kategoryczne NIE - dla zasady !

  • olawianka z przypadku - niezalogowany 2019-07-10 11:31:26

    może poczekajcie z osądem do całkowitego zakończenia prac?!! wszystko wam nie pasuje za każdym razem!
    plac betonowy i owszem jak na każdy rynek przystało. ławeczki fontanna i deptak będą po drugiej stronie gdzie cień daje ratusz i tam będzie miejsce do wypoczynku. Długo robili tą "betonową pustynię" a i owszem bo pod spodem wymienili wszystko - starą kanalizację, instalację wodną i elektryczną. a betonowa pustynia służyć ma jako plac na festyny, koncerty, jarmarki, pochody czy nawet kościelne procesje. jest i miejsce na scenę i na atrakcje. Bezpieczne i duże żeby ludzie nie potykali siè o ławki i donice ale wam dogodzić to ciężko. nawet basen za złotówkę źle bo za dużo ludzi i trzeba było stać w gigantycznej kolejce, kino plenerowe złe bo komary też przyszły i tak ze wszystkim

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 09:08:44

    Wyszło mega słabo z czas inwestycji nie do przyjęcia!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 09:18:41

    Miało być utrymane w klimacie Starego miasta . Raczej kubły na śmieci lub ławki nie przypomnają zamierzchłych czasów .Poplątanie z pomieszaniem mydło i powidło,to wreszcie jaki to ma być .Może więcej konsekwencji.

  • norbi - niezalogowany 2019-07-11 20:20:24

    Mówią ze człowiek ze wsi czasem wyjdzie,ale wieś z człowieka -nigdy . Ci co w komentarzach uzyli słowa "beton" proszę mi powiedzieć ktora to czesc rynku jest z betonu???. Ogólnie rynek jest ładny, był paskudny wiec zmiana na plus... Jescze tylko kilka ogródków kafejek i.bedzie gdzie pójść posiedzieć. Tym co potrzebują wie ej zieleni polecam "miasteczko ruchu drogowego" i ławek tam sporo i komarów.

  • burmistrzameba - niezalogowany 2019-08-17 23:49:59

    Debilizm. Frishmann, postawił wam basen za 25 baniek na kilka dni w roku, teraz gówno rynek, co będzie następne? Jakas genialna inwestycja? Ludzie czy wy to widzicie? Należy mu się porządny kop w dupę. Dla mnie to ten gościu nie zrobił w mieście nic pożytecznego. Niech wyp**** przy najbliższych wyborach jak najdalej od koryta!

Dodajesz jako: |