PILNE
Pożary, Pożar mieszkania cztery osoby szpitalu - zdjęcie, fotografia

Przed godziną 13:00 w jednym z mieszkań na parterze przy ul. Kutrowskiego 9 wybuchł pożar. Strażacy są już na miejscu, udzielają pierwszej pomocy mieszkańcom i gaszą pożar. Cztery osoby są poszkodowane w tym jedna nieprzytomna. 7 osób zostało ewakuowanych.

Aktualnie trwa przeszukanie budynku i oddymianie. Strażacy znaleźli w mieszkaniu spalonego psa. Na miejscu jest 6 zastępów straży pożarnej, policja i dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz jedna prywatna karetka.

[AKTUALIZACJA GODZ: 13:32]

Do poszkodowanego w pożarze ląduje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Karetki pogotowia przewiozły trzy poszkodowane osoby do szpitala. Osobę, która najbardziej ucierpiała zabierze LPR.

Mężczyzna ma poparzone drogi oddechowe, zostanie przetransportowany do Siemianowic Śląskich,

[AKTUALIZACJA GODZ: 14:35]

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe odleciało z poszkodowanym. Droga jest już przejezdna.

[AKTUALIZACJA GODZ: 15:20]

-Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o godzinie 12:41. Od razu wyjechały jednostki z Oławy, następnie zadysponowane zostały z Jelcza-Laskowic, OSP Bystrzyca oraz Siedlce. - informuje Oficer Prasowy bryg. mgr inż. Krzysztof Gielsa. - Po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar mieszkania na parterze. Z mieszkania zostały wyciągnięte dwie osoby, kolejne osoby, którym udzielano pomocy to lokatorzy z pierwszego piętra. W momencie, kiedy my przybyliśmy oni byli w oknach. Jednak później prawdopodobnie otworzyli drzwi co spowodowało, że do mieszkania dostały się duże ilości dymu. Jedna osoba po drabinie została ewakuowana przez strażaków druga osoba została wyciągnięta klatką schodową, dostała powietrze z naszego aparatu. Nasi ratownicy udzielali pomocy, na miejsce przyjechał na początku tylko jeden zespół ratowników medycznych, oni przejęli jedną osobę a pozostałym trzem osobom już my udzielaliśmy pomocy do czasu aż nie przyjechały kolejne karetki.

Poszkodowane zostały dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Jeden z nich w najcięższym stanie został przetransportowany LPR-em do Siemianowic Śląskich. Z budynku zostało ewakuowanych kilkanaście osób, nie wymagały one pomocy medycznej.

- W mieszkaniu było dużo nazbieranych śmieci i wiele innych rzeczy. Z naszych informacji w mieszkaniu mogły przebywać trzy osoby. Dwie zostały ewakuowane i wyniesiony martwy pies. Strażacy jeszcze przeszukiwali dokładnie pomieszczenie czy jeszcze nie ma tam nikogo. - dodał oficer prasowy.

Przyczyny pożaru będzie ustalać policja, która przesłuchała już niektórych świadków.

Reklama

Pożar mieszkania, cztery osoby w szpitalu komentarze opinie

  • Vendetta - niezalogowany 2018-11-30 14:10:13

    Całkowicie zablokowane miasto, a gdzie są te Nasze drogi alternatywne.

  • Ewa - niezalogowany 2018-11-30 14:18:24

    Oława nie wie co to sa drogi alternatywne, to jej wielki minus niestety.

  • GośćR - niezalogowany 2018-11-30 15:34:41

    Szkoda piesoła

  • Fredek - niezalogowany 2018-11-30 18:29:07

    Dzis na szczescie karetki pogotowia zdazyly dojechac na miejsce zdarzenia i ratownicy mogli udzielic niezbednej pomocy, ratujac zycie mieszkancow Kutrowskiego 9. Ale od stycznia karetek i stacji pogotowia ratunkowego w olawie nie bedzie, dzieki temu gamoniowi drosenejce, ktory z koncem roku wyrzuca pogotowie. Od stycznia karetki beda jezdzic z Wroclawia. Co na to starosta Zdzichu? Glowa w piasek? Olawianie was wywioza na taczkach. Proponuje zaczac od drosenejki, a Zdzichu niech naprawia bledy dyrektora szpitala, poki jeszcze nie jest za pozno? Wyobrazmy sobie dzisiejszy wypadek i oczekiwanie na przyjazd pogotowia z wroclawia w godzinach szczytu...

  • Emi - niezalogowany 2018-11-30 18:32:40

    A czemu karetki i pogotowie maja zniknac ze szpitala? Co dyrektorowi nie pasuje?

  • Fredek - niezalogowany 2018-11-30 18:52:15

    Trzeba spytac co dyrektorowi szpitala nie pasuje, ale stacjonowanie Pogotowia w budynku szpitala mu przeszkadza. Mam kolezanke w Pogotowiu Ratunkowym we Wroclawiu, ktore swoimi karetkami i ratownikami (Panie i Panowie, czapki z glow za wasza codzienna prace) obsluguje Miasto, Gmine i Powiat Olawski. Bez karetek i ratownikow Olawa i okolice zostana odkryte a na przyjazd z Wroclawia bedziemy dlugo czekac. Pogotowie chca wywalic do starego prosektorium. Starosto, wez hamulcowego ze szpitala za jaja bo nici z glosow wyborcow w przyszlym roku w wyborach do parlamentu. Poza tym: NA BEZPIECZENSTWIE I RATOWANIU ZYCIA I ZDROWIA SIE NIE OSZCZEDZA!!!!

  • Gość kość - niezalogowany 2018-11-30 19:29:36

    To prawda . Kazda złotówka zainwwestowana przynosi dziesieciokrotny zysk

  • Gość kość - niezalogowany 2018-11-30 19:30:12

    To prawda . Kazda złotówka zainwwestowana przynosi dziesieciokrotny zysk

  • Gość - niezalogowany 2018-11-30 21:47:57

    Szkoda psiaka :(

  • gość 2018-11-30 22:17:38

    Musiało być groźnie skoro Ratownik 23 przyleciał z Opola. Oby obyło się bez ofiar,

  • Bylo - niezalogowany 2018-12-01 00:48:04

    Było groźnie i karetki też długo nie było ponad pół godziny. Jechały z sąsiednich powiatów i z Jelcz jak już była wolna. A smiglo chyba po tego najbardziej poszkodowanego do Siemianowice. Wrocławskie pewnie było na interwencji.

  • gość 2018-12-01 14:59:35

    DO FREDKA!!!! Co to za FAKE NEWS!, takiej bzdury dawno nie było na naszym forum! Od nowego roku karetek nie będzie w Oławie, będą przyjeżdżać z Wrocławia! Człowieku szpital OŁAWSKI ma już OIOM , czy ty wiesz co to jest? Zastanów się zanim podasz nie sprawdzone informacje! Od dawna już zgłoszenia odbiera WROCŁAW, ale stacjonują karetki w Oławie , zastanów się zanim podasz nie sprawdzone info! Jeżeli to jest prawda to się nadaje do prokuratury! Ja jednak uważam to za TOTALNĄ BZDURĘ , co napisałeś