Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Profilaktyka i wsparcie młodego człowieka. Ważne wyzwania w trosce o zdrowie psychiczne młodzieży

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: OLAWA24.PL

Konferencja pod tytułek "Profilaktyka i wsparcie młodego człowieka wobec wyzwań współczesnego świata", została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 6. Wydarzenie miało miejsce w Ośrodku Kultury i zgromadziło około 60 uczestników, w tym nauczycieli, psychologów, przedstawicieli różnych instytucji i organizacji, a także przedstawicieli władz lokalnych.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli oławskich szkół podstawowych oraz szkół z terenu Gminy Oława, a także pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Placówki Resocjalizacyjno-Terapeutycznej, Domu Dziecka i Placówki Wsparcia Dziennego. W wydarzeniu wzięli także udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oławie oraz pracownicy Sądu Rejonowego. Wśród gości honorowych znalazła się Małgorzata Pasierbowicz, zastępca burmistrza Miasta Oława.

Podczas konferencji poruszone zostały ważne tematy dotyczące zdrowia psychicznego młodych ludzi w kontekście wyzwań współczesnego świata, takich jak wpływ nowych technologii na dobrostan dzieci i młodzieży, trudne emocje, uzależnienia oraz wyzwania, które stawia przed nami współczesna cywilizacja. Wśród tematów omawianych podczas wydarzenia znalazły się m.in. strategie i wyzwania pracy pedagoga szkolnego, wpływ uzależnień na rozwój psychofizyczny dzieci, a także edukacja z perspektywy przywiązania.

Wykłady i prezentacje wygłosili doświadczeni eksperci w dziedzinie psychologii, pedagogiki oraz terapii uzależnień. Mgr Klaudia Szwider, nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog szkolny i specjalista ds. uzależnień, rozpoczęła konferencję, omawiając trudne emocje, z którymi młodzi ludzie muszą zmagać się w dzisiejszym świecie. Kolejno, Mgr Anna Czerniejewska, pedagog i psycholog, podjęła temat wpływu nowoczesnych technologii na zdrowie psychiczne młodzieży, podkreślając znaczenie równowagi w korzystaniu z cyfrowych narzędzi. Mgr Marta Franczak, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, mówiła o wyzwaniach, przed którymi stają młodzi ludzie w obliczu uzależnień, a także o metodach wsparcia i terapii.

Z kolei, Dr Agnieszka Robak-Piasecka, psychoterapeutka, omówiła znaczenie przywiązania w procesie edukacji, podkreślając rolę więzi emocjonalnych w rozwoju dzieci i młodzieży. Dr Maciej Dębski, założyciel Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog problemów społecznych i wykładowca akademicki, przedstawił badania dotyczące wpływu współczesnych wyzwań społecznych na życie młodzieży.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat najważniejszych zagrożeń, przed którymi stoją młodzi ludzie w obecnych czasach, oraz sposobów, w jakie instytucje edukacyjne, społeczne i publiczne mogą wspierać ich w radzeniu sobie z trudnościami.

Konferencja została zorganizowana we współpracy z Urzędem Miasta i wydziału profilaktyki u uzależnień.

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}