PILNE

Przebudowa Oleśnickiej zakończy się przed czasem

Inwestycje, Przebudowa Oleśnickiej zakończy przed czasem - zdjęcie, fotografia
27/09/2018 15:07

Trwa wrześniowa sesja Rady Miejskiej w Oławie. Burmistrz Tomasz Frischmann poinformował, że prace przy ulicy Oleśnickiej idą zgodnie z planem. Ruch wahadłowy powinien być zlikwidowany już na początku przyszłego tygodnia.

Od wtorku samochody przejadą już bez większych utrudnień. Światła będą ustawiane tylko w momencie, kiedy drogowcy będą kłaść nawierzchnię bitumiczną. Cała droga powinna być skończona do końca października. To miesiąc szybciej niż początkowo planowano – data zakończenia była wyznaczona na koniec listopada.

Radni dopytują o wysokie krawężniki przecinające drogę rowerową z ulicą Bażantową, ich zdaniem uskoki są za duże. Podobna sytuacja była w Nowym Otoku, gdzie po wykonanych pracach remontowych uskok wynosił około 10 cm.

-Nie zostały rozpoczęte jeszcze odbiory. Pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Poczekajmy do zakończenia realizacji i zobaczymy jak będzie wyglądał efekt końcowy - mówi burmistrz.

Reklama

Przebudowa Oleśnickiej zakończy się przed czasem komentarze opinie

  • anty - niezalogowany 2018-10-01 00:38:36

    Ścieki i pomyje jakie wylewają się na Frischmanna w związku z tym chaosem i totalną blokadą miasta i okolic są niewyobrażalne. Wy się tam nadajecie w tych urzędach, ale co najwyżej do gry w Sim City, a nie do zarządzania miastem w realu. A kto wyznaczył tych speców od sterowania ruchem???!!! Potrafią zatrzymać ruch od strony Jelcza na 15-20 minut. Horror.

  • gall - niezalogowany 2018-09-30 10:20:04

    Termin wyborów goni?

  • Zaodrzańin - niezalogowany 2018-09-29 13:50:59

    Ja się pytam czemu wyjazd z Bażantowej na Oleśnicką został aż tak mocno zwężony!!!????

  • Kasia - niezalogowany 2018-09-29 08:33:43

    Nie mają wyjścia, bo frustracja ludzi sięgnęła zenitu. Dochodzi już do tego, że ludzie wychodząc wcześniej z pracy nie zdążają odbierać dzieci ze szkoły, a szkoła do 17:00!!!! Co za tym idzie? Nauczyciel chce wyjść o czasie i ma pretensje do rodzica i dochodzi do absurdów. Dlaczego robotnicy nie zaczynają prac o 05:00 rano??? Dlaczego nie pracują w soboty???? Za rok znowu trzeba będzie remontować drogę bo oddadzą na szybko bubel bo burmistrz przed wyborami chce mieć spokój. To wszystko jest tragiczne i żenujące:(. Jak można być takimi hipokrytami i samolubami jak te urzędasy:(.

  • patriota lokalny - niezalogowany 2018-09-28 08:31:09

    A jak prace na drodze DK94? Jeśli zostały zakończone a odbiór zrobiony to pytam się kto odebrał fuszerkę na połączeniu mostu koło LIDL'a?. Dziura w drodze jest znaczna - na zjeździe z mostu w stronę rynku!!!!

  • Witek - niezalogowany 2018-09-28 08:16:30

    Poczekajcie jak ułożą ostateczną warstwę ścieralną. Przecież ta droga jeszcze nie skończona.

  • maro - niezalogowany 2018-09-28 05:58:59

    WARTO JESZCZE PRZYPOMNIEĆ WSZYSTKIM NA ROWERACH ŻE PO PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH SIĘ NIE JEŹDZI !

  • czesiek - niezalogowany 2018-09-27 23:17:13

    Zobaczymy jak szanowny Pan Burmistrz odbierze nową nawierzchnie jezdni która jest jak tarka z poprzecznymi garbami.

  • Polak_mały - niezalogowany 2018-09-27 23:00:00

    "rowerzyści ... mają pierwszeństwo" zwłaszcza do nieba ;/

  • Fredek - niezalogowany 2018-09-27 19:09:19

    A rowerzyści z tej swojej asfaltowej ścieżki mają pierwszeństwo względem kierowców jadących ul. Bażantową? Warto by to wyjaśnić zwłaszcza agresywnym emerytom i emerytkom.

Dodajesz jako: |