Reklama
Logo - Olawa24.pl

Przyjazna Oława wspólna sprawa. Konwencja wyborcza Witolda Niemirowskiego

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: OLAWA24.PL

Data konwencji Komitetu Wyborczego Witolda Niemirowskiego Oława 2050 nie była przypadkowa, odbyła się równo miesiąc przed wyborami. Podczas spotkania poznaliśmy wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej w Oławie. 

Prezentacja kandydatów odbyła się 7 marca. -Ze swoich 59 lat życia, 25 lat Witold Niemirowski pracował w samorządzie lokalnym jako radny i wiceburmistrz Oławy oraz wicestarosta powiatu oławskiego - mówiła Blandyna Rosół-Niemirowska, która prowadziła konwencję. -Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego o kierunku administracja, ukończył studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej o kierunku zarządca nieruchomości i na Uniwersytecie Ekonomicznym, audyt wewnętrzny.  

Witold Niemirowski mówił, że z jego komitetu do wyborów startują osoby, którą nic nie musieli, a chcieli wystartować. Którzy nie są powiązani, nie są to pracownicy urzędu. -Nasz program powstał dzięki mieszkańcom, dzięki rozmowom, nie ukrywam, że dużo elementów jest wspólnych z innymi ugrupowaniami, bo żyjemy w społeczności i większość kandydatów widzi te same problemy. Program składa się z Kilku filarów: zdrowie i bezpieczeństwo, społeczeństwo, edukacja, kultura sport i rekreacja czy samorząd i finanse. Zależy nam na tym, aby w naszym mieście, ludzie młodzi znaleźli tutaj wszystko dla siebie. Ale nie zapominamy również o naszych seniorach, to osoby, które niejednokrotnie pokazywały nam jak żyć i działać na rzecz tego miasta. Jeżeli dacie mi szansę i mnie wybierzecie, chciałbym być burmistrzem dla wszystkich. Uważam, że burmistrz powinien być otwarty na mieszkańców, być z nimi, nie tylko na imprezach. 

Kandydaci na radnych zaprezentowali program wyborczy, jego pierwszym punktem jest samorząd i finanse, jego głównym założeniem jest hasło - Urząd i budżet przyjazny mieszkańcom. Poruszane są w nim kwestie poprawy jakości pracy urzędników – lepsze wynagrodzenie za pracę powiązane z jakością i „wydajnością”. Skrócenie terminów załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim i jednostkach. Likwidacji etatu drugiego zastępcy burmistrza. Wzrostu płacy dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zmniejszenia „kominów płacowych” dla prezesów miejskich spółek i otwarte konkursy dla członków Rad Nadzorczych. Powołania zespołów społecznych przy burmistrzu do spraw: - Seniorów, - Młodzieży, - Sportu. Utworzenia nowoczesnego Centrum Organizacji Pozarządowych w jednym miejscu. Utworzenia w Oławie Terenowego Punktu Paszportowego wspólnie z DUW i Powiatem Oławskim. Budżet Miejski przyjazny Oławianom. Zamrożenie na co najmniej 2 lata podatków od nieruchomości dla mieszkańców i przedsiębiorców oraz podatku od środków transportu dla firm. Wsparcie dla małych i średnich oławskich firm. Likwidacja opłaty za posiadanie psa. Pomoc dla osób adoptujących psa ze schroniska oławskiego. Budżet Obywatelski - łatwiejsze procedury i stała zasada finansowania jego – 1 % od dochodów budżetowych.

Drugim punktem jest bezpieczeństwo, chodzi o modyfikację Straży Miejskiej i poszerzenie jej zakresu oraz wspólne weekendowe, całodobowe patrole Straży Miejskiej i Policji. Punkt trzeci programu to infrastruktura, mieszkalnictwo, rewitalizacja i ekologia:  Budowa i remonty dróg: Zdecydowane usprawnienie ruchu samochodowego – likwidacja świateł, zbędnych przejść itp. Nowe drogi osiedlowe na Nowym Górniku i Nowym Otoku. Zwierzyniec Duży – remont drogi wspólnie z Powiatem Oławskim. Remont miejskich chodników. Zagospodarowanie podwórek i remont starych placów zabaw oraz budowa nowych – m.in. ul. Andersa, ul. 11 Listopada, Pl. Zamkowy, ul. Kościuszki, ul. Piłsudskiego, ul. Oleśnicka. Wykonanie bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo-drogowego na ul. Wiejskiej wspólnie z  PLK i DSDiK. Budowa ścieżki rowerowej Oława – Jelcz Laskowice z sąsiednimi samorządami i Urzędem Marszałkowskim. Gospodarka mieszkaniowa: Więcej wyremontowanych kompleksowo budynków komunalnych. Likwidacja wszystkich wspólnych toalet w budynkach komunalnych. Budowa mieszkań komunalnych na podstawie programów rządowych. Programy pomocowe dla Wspólnot Mieszkaniowych z zasobem mieszkań komunalnych. Rewitalizacja: Starówka miejska - Pl. Starozamkowy, Pl. Św.M.Kolbe, ul.K.Miarki. Piwnice Ratusza – dokończenie inwestycji. Budynek Urzędu Stanu Cywilnego. Zielone i czyste miasto: Utworzenie „zielonych wysp” w Rynku. Utworzenie „Parku – Lasu Sobieskiego”. Zielone figury w różnych częściach miasta. Stałe wsparcie dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Dalsze prace związane z geotermią – naturalne ciepło dla mieszkańców poprzez MZEC Oława. Programy antysmogowe dla mieszkańców posiadających nie ekologiczne ogrzewanie.

Czwartym punktem programu jest zdrowie, czyli stała pomoc w zakupach sprzętu medycznego dla naszego Szpitala oraz wybudowanie stałej stacji Pogotowia Ratunkowego wspólnie z Powiatem i zakup dodatkowej karetki dla Oławy. Piąty punkt, to społeczeństwo: Dalszy rozwój stref Seniora – nowe kluby seniora, dofinansowanie wyjazdów dla seniorów, rozwój Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Utworzenie Uniwersytetu Dziecięcego i miejsc – klubów dla młodzieży. Utworzenie wspólnie z Powiatem Oławskim - Domu Opieki Wytchnieniowej. Większa pomoc finansowa dla organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą społeczną. 

Szóstym punktem jest edukacja, kultura, sport i rekreacja: Budowa nowej szkoły podstawowej na Osiedlu Nowy Otok: Rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 1. Zwiększenie ilości oddziałów żłobkowych i przedszkolnych. Podniesienie wynagrodzenia dla nauczycieli ze szkół miejskich – dodatki wychowawcze, motywacyjne i za poprawę prac. Zwiększenie ilości psychologów i pedagogów w szkołach i podniesienie im wynagrodzenia. Stały, jasny Program Stypendialny dla uzdolnionych uczniów w różnych kategoriach. Cykliczne kwartalne spotkania z „ciekawym człowiekiem”. Powrót do moich działań w latach 2014-2018. Międzypokoleniowe spotkania kulturalne – stała współpraca „Senior – Młodzik”. Większa pomoc finansowa dla klubów sportowych – nowy system stypendiów sportowych. Budowa strefy sportowo - rekreacyjnej przy ul. Rybackiej. Modernizacja sportowej strzelnicy miejskiej. Coroczne lodowisko od grudnia do marca, a w okresie letnim „Park Linowy”. Dalsza budowa stref fitnessu na powietrzu. Cykliczny, zorganizowany wspólnie z Powiatem - „Oławski Maraton Koguci” dla biegaczy – zawodowców i amatorów.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Oławie:

Okręg numer 1: 
- Wadim Waluda
- Patryk Budakiewicz
- Zofia Lubecka
- Beata Glejzow
- Damian Bartkiewicz
- Brygida Stępkowska
- Krzysztof Gancarczyk

Okręg numer 2: 
- Witold Niemirowski
- Patryk Kotwica
- Patrycja Nazar
- Krzysztof Smoliński
- Małgorzata Kuderwill
- Marta Waluda
- Patryk Jakubowicz
- Dorota Kozłowska
- Jakub Kalinowski
- Sebastian Hruszczak

Okręg numer 3: 
- Bartosz Kamiński
- Maciej Trembecki
- Aleksandra Jastrzębska
- Paweł Sychla
- Monika Macheta
- Michał Ilków
- Marta Królicka
- Janusz Gancarczyk

Pełna relacja na żywo z konwencji dostępna jest TUTAJ.

Komentarze (3)

J
Ja
Do pracy przychodził, ale żeby zaraz pracował?
O
Oława OK
Jest jakiś prawicowy kandydat na burmistrza Oławy ? bo narazie to same lewaki a szkoda
T
Tytan
Witia koniem jechał ,a przyjechał na KOCIE

Dodaj komentarz: