Wypadki drogowe, Śmiertelne potrącenie Marcinkowicach - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 22/10/2019 21:53

Około godziny 21:30 w Marcinkowicach doszło do potrącenia pieszego przez autobus.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna przebiegał przez jezdnię. Walka o jego życie trwała ponad 40 minut. Nie udało się jednak przywrócić czynności życiowych, lekarz stwierdził zgon. Na miejscu jest pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja.

Reklama

Śmiertelne potrącenie w Marcinkowicach komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 22:43:27

    Wracałam z pracy ok 20.45 i sama ledwo co zauważyłam człowieka stojącego na poboczu. Ubrany na czarno, kołyszacy się, próbujący zatrzymać stopa... Jeszcze pomyslałam: żeby nikt go czasem nie potrącił

  • Menda 1 - niezalogowany 2019-10-22 22:51:59

    Zasłużył sobie na to

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 22:59:01

    To szkoda, że jak ktoś go widział , nie zadzwonił na 112 ....

  • Robert - niezalogowany 2019-10-22 23:10:58

    @menda1

    Człowieku wstydź się takie rzeczy pisać!!! Jesteś po prostu obrzydliwy jak można komuś takie coś życzyć?
    Może to ojciec który wracał z pracy do rodziny i na niego czekali. Brzydze się takich jadowitych pełnych nienawiści bestii jak Ciebie. Dobrze że o twoje życie tam nie walczyli cwaniaku gównowarty

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 23:24:27

    Czy znajdą się wkońcu fundusze na lepsze oświetlenie i zabezpieczenie przejść dla pieszych? Ile jeszcze osób musi zginąć

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 23:26:47

    Wiadomo kto to?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 23:31:01

    Nie rozumiem tego , że taka droga nie ma chodnika ...oświetlenia.... W Stanowicach chodnik jest zrobiony, a nasze pobocze KOMUNO WITAJ !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 23:45:13

    Przecież wiadomo że nasz rejon jest ostatni w gminie i mają nas gdzieś. Najwyraźniej tak jak w stanowiących musi dojść do kilku tragedii żeby zaczęli myśleć. W gminie siedzą tylko osoby które mają gdzieś już nas. A ten wypadek to każdy mógł być. Tylko żeby było wiadomo skąd ta osoba jest. Może gmina po tym wypadku zacznie coś myśleć choć w to wątpię.

  • gość 2019-10-23 02:55:03

    Wiadomo kto to, wiadomo kto to ??? Już byś chciała ploty siać, może ci tu ludzie będą nazwiskami sypać bo ty ciekawa jesteś.

  • Kuba - niezalogowany 2019-10-23 07:09:31

    @ Robert. nick "menda1" do czegoś zobowiązuje.

  • gość 2019-10-23 08:36:51

    boze..katastrofa..

  • cześ - niezalogowany 2019-10-23 09:19:50

    a kamizelkę miał?

  • Gość 45 - niezalogowany 2019-10-23 09:42:56

    Wystarczy nie wstydzic sie i ubrac kamizelke warta 5 zl moze 10 zl jestem kierowca i widzialem mnustwo pieszych w ostatniej chwili bo sa ubrani na czarno

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 10:12:50

    Tak! Trzeba oskarżyć Gminę za ludzkie
    ŻYCIE .A dlaczego ?no bo niema odpowiednie bo oświetlenia nie ma chodników na po po oczach A w ogóle GMINA MA MARCINKOWICE W NOSIE DIKATNIE MÓWIĄC .CO TAM JEDNA OSOBA WIĘCEJ JEDNA MNIEJ TO NIE WAŻNE.

  • gość 2019-10-23 10:34:04

    do Gość. To nie jest zadanie Gminy bo to nie jest droga gminna. I oświetlenie i chodniki to spora inwestycja. która należy do województwa. Najpierw pomyśl, przeanalizuj albo się dowiedz a później dodawaj głupi komentarz

  • Gośćpolak - niezalogowany 2019-10-23 11:11:04

    , wszystko jest ładnie pięknie tylko psychika tego kierowcy któremu wpadł pod samochód

  • Gość i tyle - niezalogowany 2019-10-23 13:08:30

    Chodniki mają być w przyszłym roku od strony Oławy/Stanowic do Marcinkowice do skrzyżowania z fotoradarem.

  • Rolf Michałowsk - niezalogowany 2019-10-23 15:51:11

    „Podziękowanie” należy się Kownackiemu i jego bezradnym radnym. Zamiast dbać o oświetlenie dróg, budował luksusowe obiekty sportowe w swojej Gaci i kupował pałace, albo oświetlał ugory, nie mówiąc już o gigantycznym rozkradaniu budżetu. Oświetlenie drogi krajowej na terenie gminy należy do zadań własnych gminy.

    Nowy p.o. wójta musiał dokonywać cudów, żeby zrealizować do końca budowę ścieżki dla pieszych i rowerów z Oławy do Stanowic, zresztą sknoconej już na etapie projektu, bo z braku pieniędzy (na luksusowe obiekty sportowe w Gaci i na finansowanie kampanii wyborczej LZS pieniądze były) tylko część tej ścieżki została przeznaczona dla rowerów.

    O oświetlenie skrzyżowania drogi nr 94 w Marcinkowicach Stowarzyszenie Mieszkańców walczyło z Kownackim i jego sitwą kilka lat.

    Zobacz w tej sprawie zakładki:
    „Hala sportowa po trupach prawdziwych”,
    „Pałac dla wójta Kownackiego”,
    „Nie dajmy się zabija i okaleczać”,
    „Wójt oświetla ugory”,
    i „Przystanek autobusowy w Stanowicach” ,
    na portalu „stanowice-marcinkowice.hpage.com”.

    Do tego trzeba jeszcze dodać, że po tym wszystkim, w ostatnich wyborach samorządowych, kiedy Kownacki już siedział (zwolniony warunkowo za kaucją), miał zarzuty prokuratorskie i sądowy zakaz pełnienia funkcji wójta, mieszkańcy Marcinkowic masowo oddali na niego swoje głosy, a starosta Zdzisław Brezdeń, będący szefem oławskiej struktury PiS, nawet nie wystawił kontrkandydata z PiS na wójta gminy Oława.

  • O raju - niezalogowany 2019-10-23 18:56:54

    Czy to Tomek

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 19:23:38

    Ludzie piszecie takie głupoty przecież to człowiek napewno mąż ojciec dziadek mniejsza o to miał pecha widocznie miał pisane że zginie przecież każdy może zgonac dziś żyjesz jutro możesz nie żyć a wy piszecie takie głupoty bez współczucia przecież to tragedia dla rodziny jusz ile osób zginęła w marcinkowicach

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 19:37:06

    Witam to nie pierwszy wypadek w marcinkowicach czy za marcinkowicach powinna trasa być oświetlona chociaż po kilkanaście lamp z jednej i drugiej strony wiadomo to koszty ale co się nie robi dla bezpieczeństwa pieszych super drogę rowerowa zrobili do stanowić do drogi skrecajacwj do lorenza a gdzie dalszą droga powinna dalej być do marcinkowice a z marcinkowice chociaż jeszcze do Jankowic no i w marcinkowicach tesz powinno być dużo oświetlenia bo dużo tam osób zginęło ale zrobili do stanowić i koniec. Na tym masakra zabiescie się wreszcie za Drogi i oświetlenia a nie tyle kasy bierzecie na stolikach i pytam się za co za siedzenie i pierdzenie masakra

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 19:37:28

    Witam to nie pierwszy wypadek w marcinkowicach czy za marcinkowicach powinna trasa być oświetlona chociaż po kilkanaście lamp z jednej i drugiej strony wiadomo to koszty ale co się nie robi dla bezpieczeństwa pieszych super drogę rowerowa zrobili do stanowić do drogi skrecajacwj do lorenza a gdzie dalszą droga powinna dalej być do marcinkowice a z marcinkowice chociaż jeszcze do Jankowic no i w marcinkowicach tesz powinno być dużo oświetlenia bo dużo tam osób zginęło ale zrobili do stanowić i koniec. Na tym masakra zabiescie się wreszcie za Drogi i oświetlenia a nie tyle kasy bierzecie na stolikach i pytam się za co za siedzenie i pierdzenie masakra

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 09:40:32

    Ok wszystko ładnie i pięknie powinno być oświetlenie lepsze itp, itd... A czy on powinien przebiegać przez drogę?? Czy nie powinno być tak, że jakby miał ubraną kamizelkę to byłby lepiej widoczny?? A nie tak jak ktoś pisał wcześniej że stał i zatrzymywał auta na "stopa". I jeszcze jedno też ktoś wyżej pisał że nikt nie zadzwonił na 112 no ludzie to był dorosły człowiek czy każdego mamy zgłaszać?? Mówcie co chcecie ale ja swoje życie i swoje zdrowie nie pokladam w cudzych rękach ale sam o siebie się martwię i nie ma co tu teraz szukać winy kierowcy celowo na pewno tego nie zrobił.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-25 03:41:47

    @ O raju
    Tak, to Tomek :-(
    Co do reszty debatujących o polityce w obliczu śmierci i tragedii człowieka i jego bliskich, w szczególności Rolf Michałowsk wstydźcie się ! Ani słowa współczucia, ani chwili rozwagi nad tym co się stało. Większość komentarzy o tym kto co powinien zrobić , a czego nie zrobił itd. idźcie do odpowiednich organów, piszcie pisma, walczcie o lepszą gminę, ale w odpowiednich miejscach, a nie bazujecie na cudzym nieszczęściu. Dla mnie to dramat. Brak ludzkich uczuć i zero empatii.
    Co do ostatniej wypowiedzi, drogi gości: tak pani która widziała ( lub prawie nie widziała, jak pisze ) mężczyznę ubranego na czarno , który " kołysał się" przy drodze , powinna niezwłocznie ten fakt zgłosić. Właśnie po to, aby uniknąć takich wypadków. Takie osoby stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. Ale będzie musiała teraz z tym żyć ... Widziała, nawet się zastanawiała, jak sama twierdzi, czy owemu mężczyźnie nic się nie stało, bo sytuacja wyglądała groźnie, ale brak jej reakcji w następstwie pośrednio doprowadził do tego zdarzenia :-( . Ludzie reagujmy jeśli widzimy coś takiego! Przecież, to człowiek , który ma rodzinę, który cierpi. Być może w tej właśnie chwili ma jakiś atak , może jest pod wpływem czegoś, co nie pozwala mu na racjonalne myślenie. Ale gołym okiem widać, że coś jest nie tak. Nie mówię, że macie się zatrzymywać i na siłę naprawiać świat, ale jeśli nie chcesz pomóc samodzielnie, zadzwoń do odpowiednich służb i poinformuj o ten sytuacji. Bądźmy człowiekiem dla innego jego człowieka...
    Kondolencje dla rodziny i znajomych. Naprawdę mi przykro, że spotkało to tak młodego człowieka, ojca ... Zwłaszcza, że można było tej tragedii zapobiec odpowiednim zachowaniem osób trzecich.

  • Rolf Michałowsk - niezalogowany 2019-10-25 16:59:54

    Drogi „@ O raju”!

    Nie będę składał w moim własnym imieniu kondolencji zupełnie mi nieznajomym rodzinom, zupełnie mi nieznanej ofiary wypadku drogowego. Codziennie giną ludzie na polskich drogach, mam codziennie rodzinom wszystkich tych ofiar składać kondolencje?

    Co innego ludzie mieszkający w Marcinkowicach i okolicy. Ci z nich, którzy należą do Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców, którego jestem pełnomocnikiem, złożyli kondolencje rodzinie na portalu internetowym tego Stowarzyszenia, za pośrednictwem zespołu redakcyjnego tego portalu, do którego to zespołu i ja należę. Zobacz w rubryce „Aktualności” na portalu „stanowice-marcinkowice.hpage.de”

    Poza tym, absolutnie najważniejszą rzeczą po każdym wypadku, a szczególnie śmiertelnym, jest analiza przyczyn i podjęcie wszelkich możliwych kroków, aby do takiego wypadku więcej nie doszło. Przyczyn tego wypadku było z pewnością kilka na raz, inaczej nie doszłoby do tej tragedii. Jednak z całą pewnością nie doszłoby do niej, gdyba ta cholerna zabójcza droga była oświetlona. To jest końcu teren zabudowany. Nawet gdyby ktoś szedł niezbyt prawidłowo, to na oświetlonej drodze każdy kierowca zobaczy go już z daleka i po prostu ominie go szerszym łukiem. To wszystko.

    Za te wszystkie ofiary na tej drodze, na odcinku od Jankowic, przez Marcinkowice i Stanowice do Oławy, Kownacki i jego zafajdani bezradni radni i niektórzy urzędnicy, powinni siedzieć w pierdlu do końca ich dni.

    Jeszcze raz polecam w tej sprawie lekturę rubryk:
    „Hala sportowa po trupach prawdziwych”,
    „Pałac dla wójta Kownackiego”,
    „Nie damy się zabijać i okaleczać”,
    „Wójt oświetla ugory”,
    i „Przystanek autobusowy w Stanowicach” ,
    na portalu „stanowice-marcinkowice.hpage.com”.

Dodajesz jako: |