PILNE

Śmigłowiec na oławskim Rynku. Wciąż brakuje karetek [GALERIA]

Kronika policyjna, Śmigłowiec oławskim Rynku Wciąż brakuje karetek [GALERIA] - zdjęcie, fotografia

Wszystkie trzy karetki pogotowia ratunkowego stacjonujące na terenie powiatu oławskiego był na wyjazdach. Interwencję miała również czwarta, która przyjechała z Wrocławia jako dodatkowe wsparcie. Brakowało ratowników, dlatego do ciężko chorego i wymagającego natychmiastowej pomocy medycznej mężczyzny, wezwano najpierw strażaków, później Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do zdarzenia doszło po godzinie 13:30. Strażacy zostali wezwani do udzielenia pomocy mężczyźnie, mieszkańca jednej z klatek przy ul. Kościuszki w Oławie. Na miejsce wysłano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy ten pojawił się nad miastem, szukano odpowiedniego miejsca do lądowania. Szybko zapadła decyzja o zamknięciu głównego skrzyżowania na oławskim Rynku.

Tłumy mieszkańców zbiegły się w to miejsce bardzo szybko. Nikt nie wiedział, co się dzieje.

Po kilku minutach i ustabilizowaniu funkcji życiowych mężczyzny, podjęto decyzję o transporcie do szpitala. Pacjent nie został jednaka zabrany tam śmigłowcem. Do oławskiego szpitala przewieziono go w asyście ratowników medycznych wozem strażackim. Po powrocie medyków, LPR odleciał do Wrocławia.

Do podobnych wydarzeń, związanych z małą ilością dostępnych karetek, które często jeżdżą do bezpodstawnych i niewymagających nagłej interwencji medycznej wezwań dochodzi bardzo często. To nie pierwszy raz, gdy konieczne jest wzywanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej w takiej sytuacji. Ludzie bardzo często wzywają pogotowie, ponieważ nie chcą stać w długich kolejkach w przychodzi czy na SORZE.

Reklama

Śmigłowiec na oławskim Rynku. Wciąż brakuje karetek [GALERIA] komentarze opinie

  • Sim - niezalogowany 2018-01-01 22:53:44

    Na temat soru w Oławie to szkoda ogólne pisać to jest tragedia

  • dr Łubicz - niezalogowany 2018-01-01 11:43:37

    nie choruj, omijaj szpitale

  • Mena - niezalogowany 2018-01-01 10:45:22

    Przed sw.Bozego Narodzenia moja siostra wezwała Oławska karetke do naszej mamy.Pomijajac ze nie mieszka w Oławie a w Zdzieszowicach lekarz po wykonaniu badan stwierdzil ze mama ma sobie zapewnic własny transport do Kedziedzierzyna-Kozla .Przy uparciu siostry skierowal Mame na Wrocław ale na drugi dzien zawiezlismy Mame własnym transportem do Wrocławia. Szpital Urologi we Wroclawiu gdzie lekarz badajacy mame po zrobieniu badan natychmiast zarzadził zabieg gdyz mocz zalal nerki .Jeszcze jeden dzien i naszej Mamy nie było by na świecie. Pytam jestescie lekarzami ? Czy wykalczajnia ludzi to nie pierwszy i ostatni przypadek Oławskiego Soru.

  • Kamil - niezalogowany 2018-01-01 10:43:52

    Wielki szacunek dla #Ratownik13, zobaczcie co znaczy ratowanie życia - sztab ludzi i zablokowane centrum miasta, bezcenne. Co do karetek jest ich za malo a kupowanie nowych radiowozow i lupanie z kamery kierowcow na moscie i wypisywanie mandatow - co my z tego mamy, nawet zlotowka nie wplywa do budzetu. Jestem za tym aby do budzetuwpisc zakup karetki. PS Kipnie ktorys radny to wybuduja nm ladowisko LPR.

  • Jk - niezalogowany 2018-01-01 02:57:59

    Wszystko ok ale SOR oławski jest tragiczny kto był to wie.. opowieszialbym kilka swoich historii z nim zeiazanych ale szkoda czasu i tak tam za dużo straciłem...

  • cześ - niezalogowany 2017-12-31 23:11:17

    ale janusze i tak tylko krytykować potrafią

  • Henio - niezalogowany 2017-12-31 13:41:30

    Wielki szacunek dla pogotowia, tzn ratowników. Nie dziwi mnie też transport do pobliskiego szpitala wozem straży. Nie znam dokładnych okoliczności w tym konkretnym przypadku, ale może w podobnych okolicznościach (brak karetki) warto zorganozować dojazd samemu - i tu chciałbym odwołać się do pomocy sąsiedzkiej (często może chodzić jedynie o pomoc w zniesieniu chorego i podwiezienie, często starego - oczywiście, w zależności od stanu zdrowia)

  • Lukasz - niezalogowany 2017-12-31 13:19:56

    Īoj ludzie ludzie. Pojechali do szpitala wozem straży bo szybciej. Start i lądowania trochę trwa i jest najbardziej niebezpieczne. Straz ma taką możliwość transportu razem z pogotowiemężem. Są to wyjątkowe przypadki ale się trafiają. Nagle zatrzymanie krążenia jest przesłanką aby dać LPR, gdyby miał trafić do Wrocławia to by go zabrał LPR a tutaj lekarz i tylko lekarz zadecydował ze samochodem psp będzie lepiej dla pacjenta. Lekarze LPR są najlepszymi specjalistami medycyny ratunkowej jakich znam i robia swoje najlepiej jak potrafią.

  • przehoj - niezalogowany 2017-12-31 10:13:57

    kupili kolejny radiowóz żeby łupić biednych kierowców.na karetkę brakło ?

  • pacyjent - niezalogowany 2017-12-31 10:05:00

    Pytam się: Czy nie ma sposobu na uporządkowanie tego burdelu na SORze???? Obecna władza (PiS) reformuje inne dziedziny naszego życia (abstrachuje od opinii w tych tematach), poprzez wymianę "starych " kadr. Panie Starosto! Wymień Pan 100% kadry oławskiego szpitala, szczególnie całe kierownictwo i wszystkich ordynatarów i ich zastępców. Może, mam nadzieję, że nowi ludzie lepiej sobie poradzą z problemami prowadzenia szpitala , szczególnie SOR-u.

  • Ml - niezalogowany 2017-12-31 09:18:25

    Sor oławski wielka porażka!

  • jatoja - niezalogowany 2017-12-31 08:39:33

    Henio zazdrościsz bo nie mogłeś tam być. Z Zabardowic za daleko miałeś.

  • cox - niezalogowany 2017-12-31 08:31:19

    na sorze obsługa jak w majstrze,zlewka totalna

  • Henio - niezalogowany 2017-12-31 01:00:35

    Haha banda się zleciała, bo śmigłowiec przyleciał, takie rzeczy tylko na wsi. Co najmniej jakby prezydent USA wylądował.

  • . - niezalogowany 2017-12-30 21:38:15

    Prawdziwa dobra zmiana jak widać :D ! Najlepsze że Pan został przewieziony do szpitala uwaga ...wozem straży pożarnej a śmigłowiec wrócił ....na "pusto"!!! ehhh

  • Olawianin - niezalogowany 2017-12-30 20:06:34

    No to mamy dobre zmiany!

  • Poszkodowany - niezalogowany 2017-12-30 18:50:41

    Na SOR panuje jeden wielki brudel. Więc nic dziwnego że ludzie czekają do ostatnich minut w domu bo liczą na to że może minie. Pracuje tam taki wybitny lekarz który już od wejscia na SOR uzdrawia i przyjmuje na korytarzu. Brawo dla Policji i Straży pożarnej.

  • jacek - niezalogowany 2017-12-30 18:39:22

    Szacun dla ratujących życie. Myślę,że pilot w ruchu ulicznym też by wylądował ;)

  • Oławianon - niezalogowany 2017-12-30 18:29:40

    Sor jest dla karetek a nie zwyklych ludzi. Jest opieka swiateczna , tam gdzie zwykle. Redaktorze popatrz na fakty i glupot nie pisz o SORZE

  • Oławianin - niezalogowany 2017-12-30 18:21:54

    "Gdy ten pojawił się nad miastem, szukano odpowiedniego miejsca do lądowania. Szybko zapadła decyzja o zamknięciu głównego skrzyżowania na oławskim Rynku" Śmigłowiec latał ok 15 minut nad Oławą więc gdzie ta szybkość podjęcia decyzji???

Dodajesz jako: |