PILNE

Solidarność wspiera kandydata na burmistrza

24/09/2018 11:04
Wybory samorządowe, Solidarność wspiera kandydata burmistrza - zdjęcie, fotografia

W ubiegłą sobotę, 22 września odbył się briefing prasowy kandydata na burmistrza Jelcza-Laskowic. Łukasza Dudkowskiego poparła organizacja związkowa NSZZ "Solidarność".

Kampania Łukasza Dudkowskiego trwa, podczas spotkania na Placu Jana Pawła II jego start w wyborach poparli przedstawiciele "Solidarności" z największych zakładów na terenie miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Obecny był Daniel Wituszyński przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w Toyota Motor Industries w Jelczu–Laskowicach, Łukasz Ślusarz członek zarządu "Solidarność" z firmy Autoliv oraz Bogusław Świerzko przewodniczący zarządu "Solidarność" w Jelczańskiej spółce.

-Przedstawiciele trzech największych zakładów ogłosili poparcie dla mojej kandydatury w nadchodzących wyborach - mówił Łukasz Dudkowski. -Chciałam im bardzo serdecznie podziękować i pogratulować dobrej współpracy. Przez poprzednie dwa lata pokazaliśmy, że szacunek pomiędzy pracodawcą i pracownikiem jest bardzo ważny. Jestem przekonany, że nowy burmistrz w Jelczu-Laskowicach będzie dbał o to,że czas taniej siły roboczej się skończył. Będę rzecznikiem wszystkich pracowników największych zakładów w Jelcz-Laskowicach i będę dbał aby kontakty między zarządem, a pracownikami były zawsze bardzo dobre. To poparcie jest dla mnie ważne.

Reklama

Solidarność wspiera kandydata na burmistrza komentarze opinie

  • Marian - niezalogowany 2018-09-27 07:31:10

    Podam swój przykład . Zarabiasz 2920 zł brutto . Dostajesz propozycje że podwyższymy Ci do równego 3000 i się zgadzasz wziąć te 80 zł brutto żeby był równy rachunek . Po kilku miesiącach jest ta podwyżka 300 zł brutto i jej nie dostajesz bo przecież już wziąłeś ? Ilu ludzi tak zrobili ? Marne zagrania ! A co do związków nie będę komentował. One były potrzebne prezesowi a nie pracownikom

  • Jelczanin - niezalogowany 2018-09-26 20:12:53

    Napiszę tak. Nie będę się wypowiadać na temat zarobków jakie mają na górze bo po prostu nie wiem ile tam zarabiają. Na produkcji gdzie robię czyli na dole, zarobki są jak na polskie realia naprawdę dobre. Zresztą średnia pensja w Jelczu przekracza oficjalną średnią krajową. Konstytucja skoro wiesz to napisz jak związki negocjowały podwyżkę i jakie były kryteria.

  • Konstytucja - niezalogowany 2018-09-26 18:27:54

    "Jelczanin" Nie wszyscy i nie dwa razy...każdy wie jak to związki zawodowe negocjowały z Panem Łukaszem te "podwyżki" i wynegocjowali to co było dla nich dobre a nie dla ludzi...kryteria aby otrzymać tę "podwyżkę" były śmieszne. A ilu swoich znajomych i kolegów Pan Łukasz zatrudnił za swojej kadencji? Pan były już prokurent pracował na dwa stanowiska w Jelczu a w PKS Oława zasiada w radzie nadzorczej....i to jest fer?

  • cześ - niezalogowany 2018-09-26 18:27:18

    Leon, ja bym się wstydził coś takiego publicznie powiedzieć, jak ci złodziej przyjdzie do domu to będziesz siedział i patrzył jak kradnie? Ty debilu...

  • Jelczanin - niezalogowany 2018-09-26 17:12:15

    Nie zapominajcie, że za czasów Łukasza jako prezesa wszyscy pracownicy dwa razy dostali solidne, duże podwyżki.

  • Jelczanin - niezalogowany 2018-09-26 17:10:42

    Oczywiście miałem na myśli jelczańską Solidarność.

  • Jelczanin - niezalogowany 2018-09-26 17:08:52

    Jestem członkiem jelczańskiej Solidarności i nie wiem skąd masz to info jakoby aż 90% ludzi z Solidarności nie popierało kandydatury Dudkowskiego. Ja popieram Łukasza. P.S. Nie zajmuję żadnego sztucznego stanowiska, robię normalnie na dole, na produkcji.

  • Mareckkky - niezalogowany 2018-09-26 14:19:37

    panie Lukaszu widze ze wszystkim tu az goraco ze ida zmiany trzymam kciuki za pana i z porzadek w JL w koncu mlody b urmistrz i oby duzo mlodych radnych fajni ludzie startuja teraz tylko czy sie dogadaja bo mamy sportowcow mamy dzialaczy spolecznych harytatywnych mamy ludzi po wyszszych uczelniach inzynierow itd czyba dobre czasy dla jelcza nastaly jak sie uda to bedziemy obserwowac oby prawdziwa dobra zmiane pozdro

  • kabiny - niezalogowany 2018-09-26 12:56:55

    Dokładnie . Pan Bogusław niech sobie popiera kogo chce , jednak niech pamięta o tym że mało kto z pracowników popiera jego działania . Jak czasem czytam o Jelczu , nie wierzę że to jest o mojej firmie . Rzeczywistość odbiega od tego co jest pokazywane i tego jak się prezentuje firmę w mediach . Jeśli okaże się że faktycznie na odchodne wzieli te podwyżki w zamian za poparcie to związki i ich misja zamieni się w farsę i zupełny brak honoru .

  • Związkowiec - niezalogowany 2018-09-26 09:14:40

    Przewodniczący nie ma prawa popierać w imieniu całej jelczanskiej solidarności ponieważ 90% członków nie popiera tego kandydata pracownicy jelcza wiedzą o trwonieniu pieniędzy i sztucznych stanowiskach dla kolegów...niech pan Bogusław popiera w swoim imieniu

  • by - niezalogowany 2018-09-25 23:00:23

    związki doceniają to, że ktoś się pracownikami przejmuje...

  • Mariano - niezalogowany 2018-09-25 21:10:38

    Z związków zawodowych wyróżniamy związki żółte powiązane z partiami politycznymi. Żółtymi związkami nazywa się także fasadowe związki zawodowe stojące po stronie pracodawców, a nie pracowników.

  • Paul - niezalogowany 2018-09-25 21:01:44

    Panie łukaszu jeśli pan to czyta , może pan utnie spekulacje o związkach ?

  • Leon - niezalogowany 2018-09-25 20:26:30

    Jeśli mam być szczery, to wolę głosować na miejscową sitwę, niż na kogoś, kto jest sterowany przez leczącego się na nogi (...), szeregowego posła z Nowogrodzkiej

  • Kkk - niezalogowany 2018-09-25 20:21:49

    Kto jak kto ale zdjęcie z tym z solidarności "Panem chorągiewką" z Jelcza to był strzał w kolano.

  • Ja - niezalogowany 2018-09-25 19:55:46

    Najlepiej jak by wszelkie spekulacje uciął Pan Dutkowski.

  • Inzynierek - niezalogowany 2018-09-25 17:51:33

    Właśnie też o tym słyszałem że podobno po 1000 zł dostali . Może ktoś to zweryfikować ??? Jeśli to prawda to szczyt hamstwa i bezczelnosci

  • Misiek - niezalogowany 2018-09-25 16:38:50

    Jak to było z tym 1000 zł podwyżki dla przewodniczących solidarności ? Można więcej info ?

  • Alibaba - niezalogowany 2018-09-25 16:15:36

    Tez bym widział tam tak ogarniete osoby . Łukasz Dudkowski wygląda na mądrego kolesia i prędzej czy później pewnie dostrzeże wybijające się jednostki i na bank zaprosi je do współpracy . Pozdrawiam

  • Marian - niezalogowany 2018-09-25 16:11:24

    Czytam te smieszne wypociny non stop , chyba ktos placi za ich ciagla publikacje ha ha alejuz pod ktoryms artykulem widze mlodego goscia ktory komentarzami zjada towarzystwo . Moze panie łukaszu postawić na takich a nie na miernoty bez zadnej wiedzy ? Zycze powodzonka

  • Marian - niezalogowany 2018-09-25 16:11:21

    Czytam te smieszne wypociny non stop , chyba ktos placi za ich ciagla publikacje ha ha alejuz pod ktoryms artykulem widze mlodego goscia ktory komentarzami zjada towarzystwo . Moze panie łukaszu postawić na takich a nie na miernoty bez zadnej wiedzy ? Zycze powodzonka

  • Marian - niezalogowany 2018-09-25 16:11:20

    Czytam te smieszne wypociny non stop , chyba ktos placi za ich ciagla publikacje ha ha alejuz pod ktoryms artykulem widze mlodego goscia ktory komentarzami zjada towarzystwo . Moze panie łukaszu postawić na takich a nie na miernoty bez zadnej wiedzy ? Zycze powodzonka

  • Bogusław - niezalogowany 2018-09-25 14:55:36

    Niech Pan Dudkowski wypowie sie w temacie, jakim prawem na odchodne z Jelcza dal podwyżki na ponad 1000 zł wszystkim przewodniczącym ZZ Solidarność. Kupując sobie w ten sposób poparcie.

  • ddd - niezalogowany 2018-09-25 14:38:11

    Solidarność się zepsuła tfu gonić Pisiorstwo