Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Startuje przebudowa dworca kolejowego w Oławie - koniec prac w 2026 roku

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: olawa24.pl / Miasto Oława

Już 5 czerwca nastąpi oficjalne przekazanie placu budowy pod przebudowę oławskiego dworca PKP. To wydarzenie, na które mieszkańcy czekali od dawna, wreszcie staje się rzeczywistością. Inwestycja ta to nie tylko remont, ale gruntowna modernizacja jednego z ważniejszych punktów komunikacyjnych miasta.

W ramach prac, oprócz odnowienia samego budynku, powstanie m.in. izba historyczna poświęcona pierwszej linii kolejowej, co stanowi nawiązanie do bogatej historii kolejnictwa w regionie. Znajdzie się tam również nowa siedziba Straży Miejskiej oraz Zarządzania Kryzysowego, a na piętrze zaplanowano przestrzeń biurową dla podmiotów typu OCRS.

Miasto Oława aktywnie uczestniczyło w etapie projektowym inwestycji, a teraz będzie również brać udział w spotkaniach dotyczących realizacji prac budowlanych razem z przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych oraz wykonawcą remontu. Jednym z kluczowych założeń projektu jest pełne dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, co oznacza m.in. budowę wind, podjazdów i odpowiedniego oznakowania.

Przypomnijmy - jak informowaliśmy już w grudniu 2024 roku - inwestycja realizowana jest w trybie „Projektuj i Buduj”. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie wszystkich prac oraz oddanie dworca do użytku planowane jest na pierwszą połowę 2026 roku.

W ramach projektu przewidziano także zagospodarowanie terenu wokół dworca oraz budowę dworca tymczasowego, który będzie obsługiwać pasażerów w czasie trwania modernizacji.

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

O
Oławianin
Zasada projektuj i buduj. Czyli wg. wizji Burmistrza. Bez konsultacji z mieszkańcami i prezentacji projektu. Staniemy jak zwykle przed faktem dokonanym. Ad. Dodatkowa czy nowa lokalizacja dla Straży Miejskiej? Jak to rozumieć? Zostaną przeniesieni z Ratusza? Ad. Dobrze napisane. Miasto aktywnie uczestniczyło w realizacji projektu. Kto to miasto? Burmistrz i paru przybocznych decydentów? Miasto to my ludzie, to dla nas i za nasze podatki. Dlaczego nie mamy prawa decydować i widzieć wizji projektu. To jak budowa Mierzeji Wiślanej. Wielki piar a potem się okazuje, że za płytka. Wielki projekt bez pomyślunku i pieniądze w błoto. Może czasem warto zapytać ludzi i użytkowników gdy się wydaje publiczne pieniądze przed realizacją. Czas pokaże i ludzie osądzą wypociny wizjonera, projektanta i wykonawcy.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}