Straty po pożarze są bardzo duże. ZOBACZ VIDEO

olawa24.pl 14/04/2019 15:33

W kulminacyjnym momencie, pożar zabytkowego pałacu w Zabardowicach gasiło 80-ciu strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Były to jednostki zarówno z powiatu oławskiego jak i strzelińskiego i wrocławskiego. Straty są ogromne. Do trzykondygnacyjnego budynku nie można na razie wejść, miejsce musi bowiem sprawdzić Inspektor Budowlany.

Przypomnijmy w nocy z soboty na niedzielę, około godziny 1:40 wybuchł pożar w XVI-wiecznym pałacu. Był on, od dłuższego czasu w trakcie remontu. Miała tam powstać placówka rehabilitacyjno-medyczna z zapleczem hotelowym.

-Rozmiar pożaru był bardzo duży, dlatego wezwaliśmy do pomocy wielu strażaków. Utrudniony dostęp do wody spowodował, że na miejscu pojawiła się także cysternę z wrocławskiej jednostki – wyjaśnia bryg. Krzysztof Gielsa z Państwowej Straży Pożarnej w Oławie.

Co było przyczyną pożaru? Tego na razie nie wiadomo. Sprawą zajęła się oławska policja,
która prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Wiele może się wyjaśnić, gdy uda się wejść do wnętrza budynku. Na tę chwilę jest to niemożliwe. Pożar zniszczył wszystkie konstrukcje drewniane, a w wyniku dużej ilości wody zawaleniu uległy także ściany i stropy.

Reklama

Straty po pożarze są bardzo duże. ZOBACZ VIDEO komentarze opinie

  • Taka rozkmina - niezalogowany 2019-04-14 17:02:27

    pytanie co mogło doprowadzić do pożaru? Napewno nie spięcie bo prąd i woda były odcięte od kilku lat, burzy też nie było, stał pusty bez instalacji elektrycznej i sanitanej wiec złodzieje też nie a wiec w takim wypadku pozostaje jedyna opcja to dla ubezpieczenia:( szkoda bo teraz postoi jakis czas a puzniej go zawalą zeby nie groził nikomu zawaleniem. W takim wypadku ubezpieczalnia powinna wypłacać kase transzami aby zabezpieczyc jego odbudowe. Narazie to wygłada jak ktos kupiłby teren z lasem spalił Pałac który im przeszkadzał i za który ponosili odpowiedzialnosc wzioł kase i tyle. Szkoda ze dla tej kasy ktos ryzykuje życiem strażakow i osób mieszkających w sąsiedztwie.

  • jatoja - niezalogowany 2019-04-14 19:15:10

    Do Taka rozkmina : Nieźle rozkminiasz hehe. Też tak na to patrze. Tylko ja bym dodał do kasy z ubezpieczenia jeszcze kasę od dewelopera za dobry grunt pod budowę. Osiedle Reńskie się tam zbliża i w tym kierunku miasto się rozbuduwuje. Tereny atrakcyjne a jeszcze o wiele tańsze niż przy DK94.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 22:28:08

    Tu prokuratura powinna się przyjrzeć....

  • Żu żu - niezalogowany 2019-04-14 22:40:39

    Skoro takie miały być plany zagospodarowania tego pałacu to czemu nic nie powstało ani nawet nie zaczęło powstawać?Za 9 lat to można było to z pięć razy wyremontować.No ale widocznie plan od początku był jeden i własnie został zrealizowany!!!!!!!!!!!!!Dziadostwo !!!!!!!!!

  • Gośćotua - niezalogowany 2019-04-15 10:13:59

    a kto byl wlascicielem

  • Gral - niezalogowany 2019-04-15 10:14:33

    Masakra jakaś, historia znów przegrywa z rzeczywistością, pałac w Marszowicach już prawie zrownany z ziemią, teraz pałac w Zabardowicach, co po wogole nam zabytki, nie ważne że poniemieckie, ale zawsze zabytki. Wyburzmy wszystko, a mogła powstać tam szkoła, przedszkole, czy hotel.

  • gość 2019-04-15 12:38:22

    jabym przetrzepał tych myśliweczków Turowskich co obok mają tą ziemię oprucz tego pałacyku. Pozro 600

  • gość 2019-04-15 13:13:42

    Właścicielem tego pałacu był burak i prostak i właśnie tacy biznesmeni od siedmiu boleści zakupują takie obiekty żeby skończyły tak jak skończył i ten pałac.Mam nadzieję,że prokurator zajmie się tą sprawą i pan pałacowy beknie za całą akcję strażaków,że aż się posra!!!!

  • cześ - niezalogowany 2019-04-16 09:33:02

    wiadomo że chodzi o kase

  • Anonim - niezalogowany 2019-04-17 00:09:04

    Z tego co Ja wiem ten pałac był wykupiony przez jakiegoś prywatnego inwestora że Stanów zjednoczonych , który kasę wyłożył na zakup i nic dalej w tym kierunku od paru lat nie robił ,widocznie czekał na taki obrót sprawy żeby kasę odzyskać i później grunt sprzedać.

Dodajesz jako: |