Strzelnica na rozdrożu. Mieszkańcy chcą konkretnych działań

Strzelanie, Strzelnica rozdrożu Mieszkańcy chcą konkretnych działań - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
olawa24.pl 29/04/2016 09:50

Od kilku dni głośno jest o klubie strzeleckim „Colt” i używanym przez niego obiekcie. Mieszkańcy bloków przy ul. Żeromskiego wystosowali petycję do burmistrza Tomasza Frischmanna, w której skarżą się na uciążliwy i impulsywnych hałas wydawany przez broń. W czwartek na miejskiej strzelnicy doszło do spotkania przedstawicieli klub z mieszkańcami.

- Hałas wydawany przez stosowaną na strzelnicy broń jest nie do zniesienia. Nie można otworzyć okna w mieszkaniu, nie można wyjść z dzieckiem na spacer na pobliskie wały, czy wyprowadzić psa na spacer. Dlaczego nikt nie pomyślał o hałasie, zanim powstał klub? Pierwszą rzeczą, jaka powinna zostać zrobiona to wyciszenie obiektu – skarżą się mieszkańcy.

Uspokajając sytuację i odpierając zarzuty Adam Mikołajczyk, prezes klubu i obecny zarządca oławskiej strzelnicy tłumaczył, że wszystko wymaga czasu. – Mam już projekt ogólny wyciszenia strzelnicy. Chcemy tu zastosować kilka rozwiązań, które zmniejszą hałas, jednak w związku z dużą liczbą dokumentów wszystko trwa bardzo długo i nie jestem w stanie tego przyśpieszyć. Chcę, aby obiekt służył wszystkim mieszkańcom. Szkolimy tu młodzież, która ma szanse na reprezentowanie Oławy na zawodach w kraju oraz za granicą.

Mieszkańcy chcą konkretnych działań. - Żądamy wyłączenia z użytku broni gładkolufowej, która jest w tym wypadku najgłośniejsza. Sprawa nie jest łatwa, ponieważ to właśnie ze szkoleń na tym rodzaju broni klub zarabia najwięcej, co pozwala mu na rozwijanie się.
- Zaprzestanie strzelania wiąże się z zamknięciem klubu. Jeśli Państwo chcą, mogę zaraz spakować się i wrócić do Łodzi – wyjaśniał Mikołajczyk.

To nie jedyny pomysł. Pojawiły się również glosy o zmianie godzin strzelania i wyłączenia z używania najgłośniejszej broni na czas weekendów i świąt. Byli też tacy, którzy bezwzględnie chcą zamknięcia obiektu.

Na spotkaniu pojawili się również przedstawiciele Urzędu Miasta. Andrzej Mikoda, zastępca burmistrza namawiał do zorganizowania kolejnego spotkania w mniejszym gronie, podczas którego na spokojnie będzie można porozmawiać o konkretnych rozwiązaniach i czasie ich realizacji. Burmistrz zaznaczał jednocześnie, że obiekt działający od wielu lat spełnia wszystkie niezbędne wymogi prawne.

 

Reklama

Strzelnica na rozdrożu. Mieszkańcy chcą konkretnych działań komentarze opinie

 • Strzelec wyborowy - niezalogowany 2016-05-17 06:41:46

  Napieprzamy do upadłego , a jak trzeba będzie to wystrzelamy przeciwników.

 • baba - niezalogowany 2016-05-09 14:45:30

  Dziadostwo Oławskie!!
  Knajpy - Brak
  Rynek- Brak
  Dyskoteka - Brak
  Tylko komunistyczne Społem, staruchy we wszystkich zarządach i mieszkancy podkładający sobie kłody pod nogi.
  Wiocha to Wiocha

  Strzelnica? Ciekawa opcja na weekend dla całej rodziny ( tak rodziny, swiadomi normalni rodzice maja gdzie sie udac i spedzc milo czas).

 • Artur - niezalogowany 2016-05-09 14:43:42

  strzelnica była tam od zawsze jak tylko pamieć moja sięga, z ludzie tam sprowadzali się później. Kupując mieszkanie wiedzieli, że tam jest takie miejsce i mogli nie kupować a teraz im wszystko przeszkadza masakra jakaś. Teraz wszystko wszystkim można piszemy petycje udajemy uciemiężonych i tyle. Jacy to my biedni jesteśmy nie mamy nawet gdzie wyjść z dzieckiem i z psem na spacer. Ale auta mamy gdzie parkować zastawiając wąskie tam przejazdy mimo iż duży parking w połowie jest pusty. Jakoś to Państwu lokatorom nie przeszkadza. W duszy z takimi ludźmi.......najlepiej zamknąć wszystko a później pie.....że nic w Oławie się nie dzieje, że młodzież nie ma co robić, że latają i tylko dewastują wszystko, ale co tam najlepiej zamknąć kluby sportowe, zamknąć puby i miejsca spotkań, uskarżać się na hałasy, na wszystko...bo przecież to moje prawo jest najlepsze i najważniejsze bo to mi się należy w duszy z innymi. A później mówić jakie to straszne czasy i jak ta młodzież się zmienia ...zajęcia nie ma i takie tam. Czy nasi rodzice nas nie nauczyli kiedyś że najważniejszy czas młodości to czas spędzany na podwórkach z przyjaciółmi....gdzie nie raz był hałas, wariactwa i nikt poza stałymi "złymi" sąsiadkami nic nie gadał..a i te sąsiadki miały dla nas swój urok. Czy my ludzie z tamtych czasów aż tak strasznie ich nienawidzimy żeby niszczyć komuś innemu życie....czy jesteśmy aż tak zazdrośni o te czasy że nie pozwalamy innym cieszyć się chwilą beztroski????

 • mieszkaniec - niezalogowany 2016-05-09 13:39:18

  a co tu jest do dyskusji !!! sztrzelnica kiedys sluzyla do strzalow z wiatrowki ewentualnie z kbkaes a teaz sa tam bloki ,teren rekreacyjny i jak chca sobie szczelac z innej glosnej broni to niech sobie znajda inna strzelnice gdzie nie bedzie takiego zagrorzenia i chalasu. tak jest bo jeden z ................ na odchodne zrobil ku-ku i przekazal strzelnice wlasnie tej firmie tylko czyj w tym jest interes ,mieszkancow czy tego ............ !!! zadnych kompromisow -won i tyle

 • mieszkaniec - niezalogowany 2016-05-09 13:38:15

  a co tu jest do dyskusji !!! sztrzelnica kiedys sluzyla do strzalow z wiatrowki ewentualnie z kbkaes a teaz sa tam bloki ,teren rekreacyjny i jak chca sobie szczelac z innej glosnej broni to niech sobie znajda inna strzelnice gdzie nie bedzie takiego zagrorzenia i chalasu. tak jest bo jeden z ................ na odchodne zrobil ku-ku i przekazal strzelnice wlasnie tej firmie tylko czyj w tym jest interes ,mieszkancow czy tego ............ !!! zadnych kompromisow -won i tyle

 • mieszkaniec Oławy - niezalogowany 2016-05-09 13:08:56

  to niech Pan Prezes się pakuje i jedzie do Łodzi bo mam dość tej strzelnicy, niech tam otworzy strzelnicę i działa. Powodzenie w Łodzi. Znaleźli się wojacy .

 • Marek - niezalogowany 2016-05-09 12:32:53

  HALO Panowie i co strzelacie dalej czy już sprawa ucichła ?

 • Tom - niezalogowany 2016-05-09 09:21:31

  Moim zdaniem dewloper miał świadomość co robi, ryzyk albo fizyk, jak to sie mowi... przepisy powinny jasno okreslac ze w obrebie terenu technicznego musi byc zachowana odległosc od zabudowy budynkow mieszkalnych, tak więc tutaj brak zdrowego rozsadku co to inwestycji, kupujacy powinien sprawdzic co do gruntu na ktorym jest budowany, ale inwestor nie powinien dostac takiego pozwolenia na rozpoczcie budowy, Grubsza sprwa jak to sie mowi.

 • Żu żu - niezalogowany 2016-05-07 01:14:47

  Paweł,zgadzam się,że ten blok na rogu to wybudował prywatny deweloper i chodzi mi o to kto wydaje pozwolenia i akceptuje takie projekty-koło strzelnicy,oczyszczalni ścieków i dwa metry od Odry!Pewnie jakiś ptasi móżdżek!!!Więc nie chodzi o jad tylko o rozsądek!A co do zakupów na targu to nie robię ich tam i po raz kolejny dziwię się,że parę metrów dalej są lokale do kupienia lub wynajęcia a tu budują obiekt handlowo-usługowy.Ciekawa jestem komu udało się kupić ten plac za psie pieniądze,budować jakiś pawilon a potem trzepać kasę.A szkarada koło PKS-u i tak nie zniknie bo na tym też ktoś napycha sobie kieszenie kasą.

 • Paweł - niezalogowany 2016-05-05 14:14:28

  Żu żu, strzelnica była to fakt, lecz przestała "normalnie" funkcjonować na przełomie lat 80/90 - wiem, bo wychowałem się na Sportowej, a co za tym idzie nad Odrą i na strzelnicy. W międzyczasie pojawiali się strzelcy z kbksami i innymi wiatrówkami, ale dziś to już z grubej rury ładują... Strzelnica w obecnym stanie powróciła po wybudowaniu bloków, więc temat "jajka i kury" mamy z bani. "Blok na rogu" nie jest własnością burmistrza, ani miasta to prywatny deweloper postawił i "świta" nie ma nic wspólnego z tematem, więc nie rozumiem po co ten jad - wiem to tylko pretekst do marudzenia. A co Ci przeszkadzają hale targowe - Ty zakupów nie robisz...? Choć właściwie ten bajzel (targowisko) przy pekaesie powinni zamknąć i przenieść na istniejący plac obok szkoły, ale to moje skromne zdanie :) Widzisz ja nie jestem przeciw strzelnicy, sam lubię postrzelać, ale forma w jakiej działa obecnie nie do końca mi pasuje. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma dymu bez ognia i strzału bez huku no ale są pewne granice... Całodniowe walenie z broni wszelkiej maści jest nie do zniesienia ! Najlepiej znaleźć jakiś kompromis - może ograniczenia godzinowe... Jestem za, ale w obecnej formie to niestety nawet przeciw :)

 • Żu żu - niezalogowany 2016-05-04 23:08:25

  Najpierw była strzelnica a potem wybudowano bloki.A więc ktoś kto kupował tam mieszkanie to chyba liczył się z tym,że bedzie tam głośno,.Podziękować prosze władzom za wydanie pozwolenia na wybudowanie tam mieszkań.A ten blok,który postawiono troszkę dalej,na rogu to dopiero porażka!Tam powinni przenieść biuro burmistrza i jego świtę.A po drodze to będą mieli trzy piękne hale targowe,w których będą robili zakupy.Jaka władza takie i rządy.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2016-05-03 20:01:23

  Ktoś wie jak można sprawdzić legalność strzelnicy, bo jak kojarzę to we Wrocku nawet na jednostkach wojskowych zamykali broń palna ma wysokie wymogi bezpieczeństwa że te opony to śmiech na sali

 • Gość - niezalogowany 2016-05-03 19:37:32

  Jak był gospodarzem LOK to nie było żadnych problemów

 • Gość - niezalogowany 2016-05-03 19:33:57

  Kto przeksztłcił strzelnice sportową na strzelnice każdej rodzaju broni niech wyciszyć teraz

 • patrycja - niezalogowany 2016-05-03 12:09:52

  moim zdaniem temat powinien zostać trzeba olać.. a prezes strzelnicy jeśli ma wszystkie papiery, działa legalnie to niech robi to dalej nie zwraca uwagi na ten zaścianek...

 • Zorro - niezalogowany 2016-05-01 08:16:36

  To wlasnie takie KU KU zostawil po sobie na odchodne byly wice-burmistrz ........ to on byl prezesem i burmistrzem ktory doprowadzil do tej sytuacji ze miasto oddalo za free obiekt w dobrym stanie utrzymywany za spoleczne pieniazki gosciowi ktory pod przykrywka szkolenia mlodziezy trzepie kase i robi ludziom halas bo mlodziez nie strzela kalasznikowa czy z AK.Pan burmistrz juz wczesniej tez byl znany z dobroczynnosci i rozdawal pomosty do mariny w Scinawie a pozniej mozna bylo go tam zobaczyc czasami za stolikiem na tarasie jak saczyl browara.....pewnie za FREE w dowod wdziecznosci.

 • Krzysiek - niezalogowany 2016-04-30 22:13:49

  Oby nie...ale jak Odra wyleje to będą zdziwieni że jakaś rzeka jest w pobliżu !!! Najlepiej to niech młodzież kupi kilo dopalaczy i jara w domu...paranoja !!! strzelać, grać w piłkę pod balkonami....raz się żyje Młodzieży !!!

 • gość 2016-04-30 11:06:33

  Kupili mieszkania w sąsiedztwie strzelnicy i zdziwieni że strzelają? Kabaret :)

 • Fazzi - niezalogowany 2016-04-29 23:00:37

  Zlikwidować strzelnicę a w to miejsce postawić nowy kościół lub meczet ! Niech dzwony dzwonią o poranku to milsze od strzałów . Drugi pomysł to zaorać i zrobić parking dla mieszkańców spornego bloku .Trzeci to zlikwidować wszystko i Oława nadal niech będzie zadupiem ! ;}

 • MyslenieNieBoli - niezalogowany 2016-04-29 22:09:54

  Kupiliście mieszkanie w sąsiedztwie strzelnicy, która jest tam od 20 lat - zdziwieni? Śmiać mi się z Was chce ;)

 • oławiak - niezalogowany 2016-04-29 21:23:15

  A właśnie ,że z kałachów strzelają i innej broni ostrej!!!!- huk nie do zniesienia!!!!

 • Olawianka - niezalogowany 2016-04-29 20:02:59

  Czy jeśli kupiłam mieszkanie przy drodze przy której był mały ruch a teraz auto przejeżdża co 2 minuty 24 na dobre to mogę wystąpić o zamknięcie drogi bądź ograniczenie ruchu?..... Mieszkańcy na Boga.... trzeba było domy budować na odludziach strzelnica nie powstała chwile temu. Zaraz Wam oczyszczalnia będzie śmierdziec i ci też rozbiórka? XXI wiek.....
  Może i koryto rzeki zmienmy

 • cześ - niezalogowany 2016-04-29 14:08:45

  cieszcie się że tam z kałachów nie strzelają!

Dodajesz jako: |


ReklamaOgłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez olawa24.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

olawa24.pl z siedzibą w Oława 55-200, 3 Maja 26 pokój numer 309

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"