PILNE
Wybory samorządowe, Tomasz Frischmann zostaje kolejną kadencję! - zdjęcie, fotografia
22/10/2018 08:06

Tym razem bez dogrywki Tomasz Frischmann dostał duże zaufanie mieszkańców i został ponownie wybrany burmistrzem Oławy.

21 października lokale wyborcze zostały zamknięte o godzinie 21:00. Wtedy też nastąpiło liczenie głosów. Do godziny 17:00 frekwencja wynosiła 36,85%, jednak do momentu zamknięcia lokali liczba wyborców zdecydowanie się podniosła, przez co frekwencja pokazała 55.38%

Podajemy wyniki z lokali, które już zakończyły swoją pracę.

1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Ks. F. Kutrowskiego 31 Oława (obwód numer 11)
Frischmann Tomasz - 353 głosy
Gawlas Bartosz - 13 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 154 głosy
Ziółkowska Magdalena - 120 głosów

2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Ks. F. Kutrowskiego 31 Oława (obwód numer 12)
Frischmann Tomasz - 351 głosów
Gawlas Bartosz - 34 głosy
Łuczkiewicz Mariusz - 119 głosów
Ziółkowska Magdalena - 211 głosów

3. Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Broniewskiego 6 Oława (obwód numer 14)
Frischmann Tomasz - 598 głosów
Gawlas Bartosz - 32 głosy
Łuczkiewicz Mariusz - 147 głosów
Ziółkowska Magdalena - 224 głosy

4. Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Broniewskiego 6 Oława (obwód numer 13)
Frischmann Tomasz - 646 głosów
Gawlas Bartosz - 37 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 125 głosów
Ziółkowska Magdalena - 189 głosów

5. Ośrodek Kultury, ul. 11 Listopada 27 Oława
Frischmann Tomasz - 478 głosów
Gawlas Bartosz - 44 głosy
Łuczkiewicz Mariusz - 159 głosów
Ziółkowska Magdalena - 140 głosów

6. Klub "Parnas", ul. 1 Maja 13 Oława
Frischmann Tomasz - 294 głosy
Gawlas Bartosz - 23 głosy
Łuczkiewicz Mariusz - 98 głosów
Ziółkowska Magdalena - 107 głosów

7. Oławskie Centrum Rozwoju Społecznego, ul. 3 Maja 18i/u Oława
Frischmann Tomasz - 347 głosów
Gawlas Bartosz - 26 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 112 głosów
Ziółkowska Magdalena - 123 głosy

8. Świetlica Środowiskowa, ul. Młyńska 12b Oława
Frischmann Tomasz - 549 głosów
Gawlas Bartosz - 36 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 230 głosów
Ziółkowska Magdalena - 184 głosy

9. Niepubliczne Przedszkole "Kredka", ul. Zwierzyniec Duży 23 Oława
Frischmann Tomasz - 261 głosów
Gawlas Bartosz - 25 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 55 głosów
Ziółkowska Magdalena - 66 głosy

10. Liceum Ogólnokształcące Nr I, pl. Zamkowy 10 Oława
Frischmann Tomasz - 498 głosów
Gawlas Bartosz - 31 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 156 głosów
Ziółkowska Magdalena - 157 głosów

11. Szkoła Podstawowa Nr 6, ul. Sportowa 6 Oława
Frischmann Tomasz - 493 głosów
Gawlas Bartosz - 27 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 202 głosy
Ziółkowska Magdalena - 190 głosów

12. Dom Pomocy Społecznej w Oławie, ul. Lwowska 6 Oława
Frischmann Tomasz - 41 głosów
Gawlas Bartosz - 0 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 4 głosy
Ziółkowska Magdalena - 5 głosów

13. Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie, ul. Baczyńskiego 1 Oława
Frischmann Tomasz - 2 głosy
Gawlas Bartosz - 0 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 1 głos
Ziółkowska Magdalena - 1 głos

14. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Tęcza", ul. Iwaszkiewicza 11b Oława
Frischmann Tomasz - 551 głosów
Gawlas Bartosz - 32 głosy
Łuczkiewicz Mariusz - 155 głosów
Ziółkowska Magdalena - 113 głosów

15. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, ul. Iwaszkiewicza 11 Oława
Frischmann Tomasz - 423 głosy
Gawlas Bartosz - 30 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 146 głosów
Ziółkowska Magdalena - 103 głosy

16. Żłobek Miejski, ul. Chrobrego 106a Oława
Frischmann Tomasz - 338 głosów
Gawlas Bartosz - 9 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 139 głosów
Ziółkowska Magdalena - 172 głosy

17. Przedszkole Miejskie Nr 4, ul. 1 Maja 33 Oława
Frischmann Tomasz - 383 głosy
Gawlas Bartosz - 24 głosy
Łuczkiewicz Mariusz - 113 głosów
Ziółkowska Magdalena - 137 głosów

18. Szkoła Podstawowa Nr 5, ul. Kamienna 8 Oława
Frischmann Tomasz - 420 głosów
Gawlas Bartosz - 41 głosów
Łuczkiewicz Mariusz - 143 głosów
Ziółkowska Magdalena - 164 głosów

Reklama

Tomasz Frischmann zostaje na kolejną kadencję! komentarze opinie

  • mateusz - niezalogowany 2018-10-22 08:59:33

    I całe szczęście, przynajmniej Oława dalej będzie rozkwitać. Powodzenia Panie Burmistrzu!

  • Gość. - niezalogowany 2018-10-22 09:18:16

    Macie błąd. Dwa razy jest Broniewskiego z innymi wynikami.

  • gośćA - niezalogowany 2018-10-22 09:24:47

    Super! Gratulacje Panie Burmistrzu :)

  • Magdalena - niezalogowany 2018-10-22 09:27:06

    Uważam że nie było lepszego kandydata. Odkąd mamy Burmistrza Tomasza F. W Oławie dzieje się dużo na korzyść mieszkańców. Moje gratulacje :-)

  • 2018-10-22 09:28:43

    W szkole na Broniewskiego były dwa obwody wyborcze. Także z każdego z nich jest wynik.

  • Kluha - niezalogowany 2018-10-22 09:44:09

    Ale o wodzie dla czlonków komisji wyborczych to nikt z moznowladcow nie smial pomyslec. Nawet bydlo się lepiej traktuje!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 09:57:10

    Super!!!gratulacje najlepszy Kandydat

  • gość 2018-10-22 11:08:03

    po drugiej kadencji burmistrza Oława bedzie stokrotnie piekniejsza i nowoczesna :-)

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 11:08:23

    PANIE BURMISTRZU CZAS TERAZ ZADBAĆ O RESZTĘ OŁAWY A NIE TYLKO WIELKIE OSIEDLA NA ZACISZNEJ I ULICACH POBOCZNYCH! A zamiast budować tzw strefę relaxu na skrzyżowaniu zacisznej z Iwaszkiewicza można było wydać pieniądze na drogi i chodniki !!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 11:12:55

    Znów Oława stanie w korku...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 11:25:24

    No to teraz Pan burmistrz ma okazje sie wykazac. Czekamy na remont chodnikow przy klatkach na ul. Koscielnej, bo mozna sobie nogi polamac, o zakaz parkowania centralnie pod oknami mieszkancow (ile mozna wdychac spaliny… Zabudowa smietniow - chodzi o zamontowanie furtki na klucz bo panowie zlomiarze maja tam swoj raj i wychodek!!! Jeszcze przydaloby sie cos zrobic z placem zabaw, a wieczorem zeby chociaz patrol przejechal od czasu do czasu, bo cuda sie tam dzieja i az dziwne ze nikt tego nie widzi.... Zapraszamy Panie burmistrzu do dzialana na zapomnianej przez miasto ulicy Koscielnej.

  • Barbara G. - niezalogowany 2018-10-22 11:33:34

    Serdeczne gratulacje dla Pana Burmistrza teraz Oława będzie jeszcze piękniejsza i bardziej nowoczena.Takich ludzi nam trzeba oddanych całym sercem mieszkańcom i miastu. Jeszcze raz gratuluję!!!

  • gość 2018-10-22 11:46:12

    Gratuluję :)

  • Helee - niezalogowany 2018-10-22 11:47:37

    Brawo brawo brawo !

  • cześ - niezalogowany 2018-10-22 11:59:24

    przed wyborami wszyscy na niego psy wieszali a teraz go wybrali, porąbani ci oławianie

  • Ernest - niezalogowany 2018-10-22 12:32:15

    Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego miasta, burmistrz Tomasz Frishmann, naszego miasta Oława. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Ernest z Wrocławia, nie mogłem głosować bo nie jestem zameldowany ale Niech żyje nam Burmistrz sto lat!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 12:46:52

    Praktycznie same pozytywne komentarze. Nie widzieliście korków w Oławie? Poza tym Frischmann rozwija tylko Oławę od strony północnego zachodu. Reszta jest jak była.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 13:20:16

    To teraz Panie Burmistrzu czekamy na rozwiązanie problemu z parkowaniem przy ul. Kamiennej, Kasprowicza i 1 Maja.

  • gość 2018-10-22 13:47:01

    Nasze miasto ??? Przede wszystkim nasz okrutny rynek jest do zrobienia, piaski do zagospodarowania, basen odkryty do skończenia, drugi most na Odrze, kładka nad przejazdem kolejowym na Otok, rondo na skrzyżowaniu Lipowa/Kutrowskiego, pełno chodników i ścieżek rowerowych do zmodernizowania albo zbudowania. Grunt że iluminacje świetlne w kształcie flag na urzędzie wiszą.

  • Zielna - niezalogowany 2018-10-22 14:05:51

    Mamy nadzieję że burmistrz nie dopuści do budowy oczyszczalni na ulicy zielnej

  • gość 2018-10-22 14:42:59

    brawo panie Burmistrzu

  • gość 2018-10-22 14:52:46

    Oława będzie rozkwitać?Ciekawe jakim sposobem skoro za jego kadencji TRWA NADAL wycinka drzew!!!!!!!Więc może najpierw niech rozkwitnie ptasi móżdżek tej miernoty zwanego burmistrzem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A i jakoś przekwitła droga robiona za mostem na Odrze!!!!!!!!!Wstydziłby się kandydować w ogóle nierób!!!!! Biedak wsadził ryj w koryto i gówno widzi!!!!!!

  • gość 2018-10-22 15:02:22

    Butelka wody w biedronce kosztuje ok 1zł.I szanowną ,że się tak wyrażę panią lub szanownego pana z komisji nie stać kupić sobie wody?TO trzeba być dziadem do kwadratu żeby pisać na forum że bydło lepiej się traktuje.WSTYD,WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!

  • Żu żu - niezalogowany 2018-10-22 15:25:58

    Ja na niego nie głosowałam!Głosowała na niego oławska inteligencja od siedmiu boleści.Ale gdyby hołota co pobiera 500+ ruszyła dupy na głosowanie i gdyby obiecali jakąś kwotę za pójście do urn to może i frishman przegrałby te wybory.A tak trzeba się męczyć kolejną kadencję i patrzeć jak Oława brzydnie w oczach.

  • Żu żu - niezalogowany 2018-10-22 15:38:57

    Ja na niego nie głosowałam!Głosowała na niego oławska inteligencja od siedmiu boleści.Ale gdyby hołota co pobiera 500+ ruszyła dupy na głosowanie i gdyby obiecali jakąś kwotę za pójście do urn to może i frishman przegrałby te wybory.A tak trzeba się męczyć kolejną kadencję i patrzeć jak Oława brzydnie w oczach.

  • Burmistrz - niezalogowany 2018-10-22 15:51:46

    no i po drogach w Otoku.. a idź Pan z takim Burmistrzem w ...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 16:10:18

    Oława,piękniej rynek się remontuje,tylko ktoś pomyślał o mieszkańcach przy pl.Piłsudskiego, Z klatki wychodzi się bezpośrednio na samochody lub nie moze matka z wózkiem wejść do klatki bo właśnie ktoś sobie postawił auto. O zaparkowani to nawet nie wspomnę. Zobaczymy jak rozwiąże sie ten problemy.

  • Piotr - niezalogowany 2018-10-22 16:14:48

    Wystarczyło dzisiaj spróbować przejechać przez Oławe... Dziękuję za takiego gospodarza. I nie mówcie "bo jest remont drogi i tak musi być" gówno musi być jak wybrali by normalną firmę to już dawno by wszyscy zapomnieli o remoncie!

  • ja - niezalogowany 2018-10-22 16:22:26

    ...tak czytam te bzdurne teksty że aż oczy bolą.. Burmistrz namaszczony przez Pana Października coś robi tego powiedzieć nie można tylko dlaczego cholera jasna robi 70-80% rzeczy na "swoim" osiedlu na zacisznej itd? Gdzie reszta Oławy Panie Burmistrzu???? Gdzie pytam bo słabo to wygląda. Zrobił Pan na zacisznej super osiedle bo tam mieszka najwiecej Pana elektoratu hehe no i o ziemiach kogo czyje są też można przecież pogadac bo mało jest osob wnikliwych ale polecam bo warto wiedzieć a później idźcie do urn wyborczych :) ... zapewne nic się nie zmieni w kierunku rozwoju dalej kasa będzie szła tam gdzie idzie a reszta ludzi niech sie martwi i zaprwne po raz kolejny usłyszymy od Pana Burmistrza ....niestety na ten rok nie została ta inwestycja ujęta w inwestycjach miasta hehehe brak słów

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 18:35:40

    Ciekawe czy burmistrz albo któryś z urzędasów jechał nową drogą w stronę Jecza? Jeżeli część drogi jest już na gotowi to jakąś kpina! mam nadzieję że nie odbiorą tej fuszerki! Jadąc nią czuje się jakbym miał kwadratowe koła:)

  • gość 2018-10-22 19:06:34

    Słyszałam, że przed wyborami mąż kandydatki na radną z ramienia BBS (pani z Błękitnej) rozdając ulotki mówił mieszkańcom, że burmistrz zrobi im Południową, że jest projekt itd.Kiełbasa wyborcza zadziałała.Jestem wielce zdumiona, że przy tak wielkim niezadowoleniu społecznym i negacji poczynań burmistrza dostał on tyle głosów w wyborach, w każdym okręgu zdobył masakryczną przewagę, nawet w moim gdzie wszyscy sąsiedzi mówili, że czas na zmiany ilość oddanych na niego głosów jest większa niż ilość głosów oddanych na pozostałych kandydatów. Jak to możliwe?

  • gość 2018-10-22 19:42:46

    Kogo byście chcieli, ludzie? Czy tego PISU!, strasznie co dał wam 500 zł ,a w kampanii wszystkich którzy nie z nimi zrugał z błotem! Co PIS wygrał , jakie sejmiki ? Dodatkowo dojdzie może 2 województwa i basta ! Reszta należeć będzie do PSL+KO , i taka jest prawda! Słuchajcie dalej propagandowej tuby TV PIS , zobaczycie za tydzień maks w ilu sejmikach PIS będzie miał władze!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-22 21:35:24

    Czytając tę komentarze niedowierzam!!!! Pierwszy raz widzę takie wazeliniarstwo:) Burmistrz jeszcze przez tydzień będzie czuł wasze języki na odbytnicy

  • Wąski - niezalogowany 2018-10-23 06:10:27

    No i w pizdu i wylądował i cały misterny plan w pizdu....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-23 10:30:37

    To kiedy będzie basen ? Ma czas ..... 5 lat.....

  • gość 2018-10-23 17:42:45

    Ja tam nic nie wazelinuję , TRZEBA BYŁO DUPSKA RUSZYĆ , atak !, swoją drogą super burmistrz z niego nic nie można mu zarzucić i nie ma tu żadnej wazeliny! Co chcieliście od zaraz równe drogi itd. Ludzie tak się nie da ,już by PIS wam nabudował , poczekajcie!!!

  • gość 2018-10-24 11:22:39

    Ciekawe jestem czy "nowa" rada kiedykolwiek poruszy kwestie złego zarządzania wydatkami publicznymi podczas prowadzonych inwestycji na terenie miasta. Co inwestycja to dopłacamy do źle prowadzonego nadzoru inwestorskiego. Są to ogromne pieniądze! Czy kiedykolwiek zostaną wyciągnięte konsekwencje? Czy Rada powie jakie premie zostały w ubiegłym roku wyborczym wypłacone począwszy od Burmistrza w dół?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-25 11:15:32

    Brawo? Za co te brawa??? Co takiego zrobił dla Oławy, że tak niektórzy go uwielbiają???

Dodajesz jako: |