PILNE

Uczniowie wspierają nauczycieli. Dziś pojawili się pod szkołą

Mieszkańcy, Uczniowie wspierają nauczycieli Dziś pojawili szkołą - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 15/04/2019 20:04

Choć nie wyszli na ulicę w ślad za swoimi starszymi kolegami z innych miast, od samego początku wspierają wychowawców i nauczycieli. Dziś przygotowali transparenty i pojawili się pod budynkiem swojej szkoły.

Kilku uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Oławie i ich rodzice od samego początku wspierają strajkujących nauczycieli. To już tydzień strajku, ale końca nie widać. -Dzieci z ogromnym zapałem, poświeciły swój wolny czas, by dodać otuchy kadrze nauczycielskiej. Powstały napisy treści: „Popieramy nauczycieli” i „Murem za nauczycielami” - pisze do redakcji jeden z rodziców.

Uczniowie klasy Vc postanowili swoją obecnością dodać otuchy kadrze nauczycielskiej. Jak mówią -uwielbiają swoją szkołę i nauczycieli. To ich miejsce na ziemi.

W czasie trwania strajku zajęcia się nie odbywają, a nimi muszą opiekować się rodzice. Ile jeszcze potrwa taka sytuacja? Nie wiadomo jak dotąd brakuje porozumienia między nauczycielami a rządem.

 

 

Reklama

Uczniowie wspierają nauczycieli. Dziś pojawili się pod szkołą komentarze opinie

  • gość 2019-04-15 21:21:45

    PiSiory nie chcą porozumienia, gdzie jest Brezdeń? Gdzie jest starosta??? Potrafi tylko przed kamerami gadać, do roboty! A nie uciekać do sejmu!

  • gość 2019-04-15 21:28:39

    Nauczyciele z Oławy nie kompromitujcie się do reszty , gdzie macie jakikolwiek honor człowieczy , aby wystawiać przed szereg dzieci do swoich nikczemnych planów strajku - Przypomina nam to wystawianie dzieci przed czołgi jako żywe tarcze . HAŃBA I BEZDUSZNOŚĆ !!!

  • gość 2019-04-15 21:30:50

    Brawo młodzi !!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 21:39:32

    Dziękujemy! Fajni z Was Uczniowie!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:07:52

    Dzieci nie powinny brać w tym udziału! Mają konstytucyjne prawo do edukacji, które teraz zostało im zabrane!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:31:50

    żałosne!!!! :(

  • gość 2019-04-15 22:33:36

    mimo brzydkiej pogody, tysiące uczniów wyszło przed szkołę i popiera nauczycieli - jak widać na fotkach

  • Gość - niezalogowany 2019-04-15 22:47:52

    Super uczniowie. A hejterom mówię aby swoje żale wylewali w domu na swoich bliskich...

  • Gość33 - niezalogowany 2019-04-15 23:27:24

    Przykre. Brak słów masakra z tymi nauczycielami szopkę robią i dzieci wykorzystują

  • Nie popieram strajku - niezalogowany 2019-04-15 23:28:48

    "MUREM ZA NACZYCIELAMI" Czym tu się zachwycać? Tym że dzieciaki nie potrafią napisać poprawnie słowa nauczyciel? Powinno być wstyd tym nauczycielom a i podwyżek nie powinni dostać.

  • Gośćiu - niezalogowany 2019-04-16 06:09:50

    Będą transparenty "Popieram Mamę Popieram Tatę"? Chcecie wiecej zarabiać to więcej pracujcie. Średnia w Europie to między 21 a 25 godzin lekcyjnych przy tablicy w Polsce to tylko 14! W Niemczech to 26 i Turcji 30 godzin. Strajk polityczny. Dobrze że za czasów PO nie strajkujecie bo Bolek obrońca demokracji kazał by was pałować jak Solidarność w 2012! https://www.google.com/amp/s/www.gazetaprawna.pl/amp/597573,badania-nie-klamia-nasi-nauczyciele-przy-tablicy-pracuja-najkrocej-w-europie.html

  • Hohlik - niezalogowany 2019-04-16 07:08:36

    Jasne. Wcześniejsze wakacje to i z nudów poheheszkować można ;) Uściski dla uczniów i nauczycieli

  • Leszek bar - niezalogowany 2019-04-16 07:41:04

    To nie do pomyślenia by dzieci barć jako Sparcie! Wy nauczyciele wlontaliście w to najmłodszych! Po co się zapytam? I tak tworzycie bezmózgie automaty by lepiej nimi kierować. Nie uczucie jak myśleć, jak szukać informacji, jak rozwiązywać zagadnienia! Tylko uczucie robić kopiuj w klej, odpowiednie tabelki. Za inwencję ucznia karzecie pałe stawiacie, a jak ktoś zrobi tak jak w tabelce to 5 stawiacie. Brak słów.

  • gość 2019-04-16 08:20:49

    Biedne nieświadome dzieci wykorzystywane przez nauczycieli do własnych interesów... żal,

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 08:25:13

    Do Leszek bar. Ty chyba miałeś same piątki sądząc po tym jak piszesz. Może stąd ta frustracja :))). Popieram strajk.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 08:30:59

    To co widzę jest poniżej krytyki! Jeszcze dzieci w to mieszają. Rodzicą powinni ograniczyć prawa rodzicielskie, jeżeli wiedzieli o tym, do czego ich dzieci są wykorzystywane. Patologia

  • cześ - niezalogowany 2019-04-16 09:19:04

    ciekawe czy też się tak będą śmieć jak przyjdzie im w wakacje do szkoły chodzić :D

  • gość 2019-04-16 09:38:39

    Powinien wkroczyć w takie barbarzyńskie metody wykorzystywania dzieciaków przez "nauczycieli" Rzecznik Praw Dziecka . Z takiego podłego działania powinny zostać wyciągnięte poważne konsekwencje zawodowe , ci nauczyciele nie powinni nigdy uczyć naszych dzieci Panie Starosto !

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 10:25:23

    Piątoklasiści świadomi tego co się dzieje? Ale jaja, ale jaja...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 10:40:19

    Tłumy uczniów. Porażka. To co robicie drogodzy :koleżanki i koledzy jest niemoralne. A kiedyś przyjdzie Wam za to odpowiedzieć. Stary komuch, wbił wam brony w plecy. A wy ślepo jak ....... .... A niby tacy wykształceni?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 12:10:24

    Wiekszości uczniom pewnie pasuje co tam fajne wolne ,ciekawe co na to uczniowie w ważnym momencie życia. Zobaczym jak skończy się gorący okres matur? Co wymyślicie? Wstyd!!!

  • Lolka - niezalogowany 2019-04-16 13:07:46

    NAUCZYCIELE!!! Nie wykorzystujcie dzieci!!! Do tej pory Was popierałam ale teraz zaczynam tracić do Was szacunek !!!

  • gość 2019-04-16 14:10:03

    Nieuki jedne. Wiadomo, że im odpowiadają takie ferie świąteczne. Za młodzi żeby zrozumieć, że bez nauki nic w życiu nie osiągną.

  • siła - niezalogowany 2019-04-16 15:32:37

    Brawo uczniowie, jesteście wspaniali, Bóg wam wynagrodzi dobre uczynki

  • Polo - niezalogowany 2019-04-16 16:53:44

    Nieroby wykorzystują nawet dzieci .

  • gość 2019-04-16 18:57:03

    Nikt , nikogo , nie wykorzystuje , precz z PISIORAMI I solidarnością popieram strajk!!! , brawo dzieci!!!!

  • Zdzicha - niezalogowany 2019-04-16 18:58:47

    Redaktor napisał: "muszą się nimi (dziećmi) opiekować rodzice" - która oławska szkoła nie zapewnia dzieciom opieki w czasie strajku?

  • Zdzicha - niezalogowany 2019-04-16 19:09:34

    :-D

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 22:56:36

    Zawsze mogą iść na 8-em godzin do pracy i wtedy zobaczą jak wygląda praca . Ile wolnego jakie wycieczki i darmowe obiady .

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 23:00:04

    Nikt PiSu nie popiera lecz pieniądze każdy bierze . Przecież to nie przymusowe!!!!!!!

  • gość 2019-04-17 06:02:06

    Precz z cwaniactwem z PO , złodziejami VAT, nie dopuścimy do powrotu tego chłamu.

  • taa - niezalogowany 2019-04-17 10:08:36

    Wykroczenia: Art.63a §1 Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym (...) napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1.500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 11:35:01

    Brawo uczniowie. Potem jak wam nauczyciele będą stawiać jedynki to też strajkujcie i wyrzucajcie tych nauczycieli a zostawiajcie tych co nic nie każda się uczyć

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 11:35:23

    Brawo uczniowie. Potem jak wam nauczyciele będą stawiać jedynki to też strajkujcie i wyrzucajcie tych nauczycieli a zostawiajcie tych co nic nie każda się uczyć

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 14:07:59

    Kompromis to ugoda pomiędzy stronami. Jedni ustępują i drudzy. Jeżeli rząd proponuje podwyżkę dodatkowo od tego co już dostali, to dlaczego nauczyciele nie wezmą tego. Dlaczego nie strajkowali przy innych rządach. Nie jestem zwolennikiem pis ale tu śmierdzi polityczną nagonką. Broniarz sam tego nie wymyślił. Brawo !!! Kosztem naszych dzieci! !!! Jak podczas wojny. Bezbronne dzieciaki w formie tarcz.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 17:29:10

    jaki był płacz jak likwidowali gimnazja że wielu "uczycieli"straci pracę. powinni zwolnić 1/3 to byłoby więcej kasy dla reszty.tych naprawdę z powołaniem a nie statystów pracujących 4 godziny dziennie