Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Uwaga! Kolejna awaria rogatek

Dodano: Autor:

Otrzymujemy wiadomości od naszych czytelników. Rogatki na przejeździe przy ulicy Wiejskiej znowu mają awarię i się nie podnoszą. 

Jeden z czytelników pisze - Szlabany nie podnoszą się po przejechaniu pociągu od dobrych 20 min, korki ogromne z obu stron, auta zawracają.

 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (6)

c
cześ
Przecież można objechać obok szlabanów z zachowaniem szczególnej ostrożności
g
gość
cześ,napisz ty chłopie chociaż raz coś mądrego
H
HAMULECawaryjny
Ja wytłumaczę w czym jest problem. Otóż czujnik z przejazdu na ul. wiejskiej znajduje się przed wjazdem do stacji w Oławie. Czyli pociąg wjeżdżający na stację i zatrzymujący się w niej uruchamia te rogatki. Ale jeżeli pociąg przyjedzie przed czasem i tak musi odstać swoje do punktualnego czasu odjazdu. Czas od odjazdu ze stacji do momentu wjechania na przejazd to od 2 do 5 minut zależy jaki pociąg jedzie. Czyli pasażerskie około 2-3 minut a towarowe od 5 minut wzwyż. Do tego dochodzi, że jest to linia 2 torowa czyli może się pojawić pociąg z naprzeciwka. Ewentualnie w skrajnych przypadkach jeśli skład czeka na policję na stacji to czas zamknięcia rogatek się wydłuża ale to rzadkie przypadki. Najczęstsze godziny dłuższych zamknięć rogatek to: okolice godzin: 10.00 15.00 18.00 21.00 Kierowcy komunikacji miejskiej żeby nie stać w korku skręcają z ul. Wiejskiej w ul. Iwaszkiewicza w prawo za stacją benzynową i kauflandem. Przynajmniej autobus nie stoi w korku. myślę, że dokładnie i zrozumiale wytłumaczyłem w czym tkwi problem.
B
BKK
Najwyższa pora dobudować budkę dróżnika i wprowadzić ręczne zarządzanie przejazdem i ruchem na nim. Ilość awarii i utrudnień jest taka, że przejazd wymaga stałego nadzoru technika, czy innej osoby rozwiązującej doraźnie problemy.
g
gość
I co. Dróżnik będzie wybiegał i patrzył czy nadjeżdża pociąg czy może będzie czekał na sygnał z Opola (gdzie siedzi "dyżurny ruchu") kiedy ma zamknąć i otworzyć rogatki. Ludzie, najpierw pomyślcie a potem piszcie. A może zrobić akcję z udostępnianiem zdjęć ilu kierowców dziennie wjeżdża na przejazd przy czerwonym świetle powodując jego awarie.
G
Gośćiu
Zauważcie że zawsze jak jest awaria to policja jest na miejscu. Nudzi im się sami psują rogatki żeby puszczać ruch jak w USA.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}