Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Wjechał na przejazd na czerwonym świetle, rogatka opadła na samochód

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: policja Oława

70-letni kierowca zignorował czerwone światło i uszkodził rogatkę. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał wysoki mandat karny i sporo punktów. 

18 czerwca około godziny 8:35 policjanci udali się na ulicę Wiejską, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem, na przejeździe kolejowym doszło do uszkodzenia rogatek. -Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem marki Audi, jadąc ul. Wiejską w kierunku Nowego Otoku, zignorował sygnał czerwony nadawany przez sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy... na szczęście uszkadzając tylko rogatkę. Na 70-letniego kierowcę policjanci nałożyli 2 tys. zł mandatu i 15 punktów karnych. Przypominamy, że pulsujące czerwone światła na przejazdach kolejowych to nie ostrzeżenie. To zakaz wjazdu na przejazd! Ignorowanie znaków i sygnałów świetlnych jest wciąż główną przyczyną wypadków na przejazdach w Polsce - informuje Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowy oławskiej Komendy. 

Policja przypomina:

Kierujący pojazdem jest obowiązany:

  •  zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność;
  •  przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona;
  •  prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd;
  •  w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  •  objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  •  wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  •  wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  •  omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Jak dochodzi do uszkodzenia rogatek na Wiejskiej? Właśnie w taki sposób [NAGRANIE] Jak dochodzi do uszkodzenia rogatek na Wiejskiej? Właśnie w taki sposób [NAGRANIE] Uszkodzone rogatki przy ulicy Wiejskiej nie dziwią już nikogo. Jak do tego dochodzi? Najczęściej przez nieuwagę kierowców, którzy myślą, że włączająca się dopiero sygnalizacja świetlna pozwoli im zdążyć przejechać przez przejazd. Nic bardziej mylnego. W dużej ilości przypadków, zamykająca się rogatka uderza w pojazd, blokując tym samym przejazd innym uczestnikom ruchu. Przy takich sytuacjach, na miejsce wzywana jest policja, która ręcznie kieruje ruchem, aż do momentu usunięcia awarii. Tworzą się wtedy gigantyczne korki!

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}