Wyłoniono firmę, która zaprojektuje nowy most

Inwestycje, Wyłoniono firmę która zaprojektuje - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 01/10/2019 10:05

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wybrała wykonawcę etapu projektowego nowego mostu na rzece Odra i Oława.

Przetarg został rozstrzygnięty 27 września. Inwestycja stanie się połączeniem dróg lokalnych : wojewódzkich 396 i 455, powiatowej 1570D oraz gminnej – ulica Malinowa. Wykonawcą tego zadania będzie firma BIPPROGEO-Projekt Sp. Z O.O z Wrocławia.

Nowa przeprawa mostowa, która ma powstać na terenie powiatu oławskiego budowana zostanie w ramach programu "Mosty dla regionu". Szacowany koszt budowy to 140 milionów złotych. Głównym koordynatorem prac będzie województwo dolnośląskie wraz z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu. 

11 marca w Sali Rajców oławskiego Ratusza podpisane zostało porozumienie w sprawie pierwszego etapu budowy nowych mostów na rzekach Odra i Oława. Starostwo, Miasto i Gmina Oława oraz miasto Jelcz-Laskowice partycypują w kosztach w granicy 2,25% natomiast Gmina Domaniów w 1%. Warta około 140 milionów złotych przeprawa jest niezwykle istotna dla samorządów powiatu oławskiego. Połączy strefę ekonomiczną w Jelczu-Laskowicach z terenami przemysłowymi w gminie Domaniów oraz zjazd autostradowy w Brzezimierzu z drogą S3 w kierunku Warszawy. Projektowanie mostu zajmie około trzech lat. Za 5-6 lat inwestycja powinna być zakończona.


Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego lub masz ciekawą informację, zdjęcie, materiał video? Wyślij wiadomość na adres: [email protected] lub profil na Facebooku - @OLAWA24


Reklama

Wyłoniono firmę, która zaprojektuje nowy most komentarze opinie

  • gość 2019-10-01 11:15:06

    Czyli z tego wynika, że jednej obietnicy strategicznej pan Frischmann na pewno nie zrealizuje w obecnej kadencji. Pozostały jeszcze dwie usprawnienie przejazdu na Wiejskiej i przystanek PKP na Sobieskiego. Aczkolwiek biorąc pod uwagę, że PKP ostatnio nie wyraziło zgody na pogłębienie drogi pod nasypem kolejowym żeby mogły karetki czy straż pożarna przejechać to wątpię aby zgodzili się na budowę stacji kolejowej czy przebudowę niedawno zmodernizowanego przejazdu.
    Miała być wielka pompa, a zapowiada się wielka klapa.

  • Fantasmagorie - niezalogowany 2019-10-01 13:06:28

    Obwodnica, przystanek czy wiadukt to bajeczki dla naiwnych sprzedawane przy wyborach...

  • gość 2019-10-01 13:19:20

    A może czas wyremontować drogę 396? Jechać się tam już nie da taka huśtawka. Jak zrobili z niej obwodnicę Wrocławia i rozwalili przez to drogę, tak ją zostawili. Obwodnice Wrocławia powstały i super, ale o tej zniszczonej drodze między wioskami to już zapomnieli. Tylko ile ludzi dojeżdza do miast i z takich dróg właśnie korzysta.

  • Żu żu - niezalogowany 2019-10-01 15:22:39

    A może niech się lepiej nie zabiera za te inwestycje bo już zrobił rynek i jak to wszystko ma tak wyglądać to pan burmistrz niech spada na drzewo!!!!!!!!!

  • gość 2019-10-01 16:13:28

    Z s3 w kierunku Warszawy? Radzę spojrzeć na mapę.

  • gość 2019-10-01 18:26:15

    Skończy się to najwyżej na projekcie.PIS przelicytował naobiecywał a już widać że kasy zaczyna brakować choćby te 100 tys mieszkań poszło do kosza i drogi też przestaną budować bo trzeba dać na zakupy do Lidla itp bo jak nie dadzą to ich Suweren na widłach wyniesie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-01 23:02:47

    Trzy lata na projekt? To chyba jakiś żart. Czy teren jest i górach, z tunelami że tak ciężko to zrobić? Chyba, że przez te 3 lata trzeba odpowiednio zarobić. Razem z realizacją i opóźnieniami wyjdzie z 8 lat czyli nigdy tego nie zrobią. Propaganda i tyle.....

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 06:47:14

    Blebleble I tak kasy zabraknie w tym kraju z tym rządem

  • gość 2019-10-02 18:42:46

    Tak się Polskę buduje 4 lata projekt,4 lata przetarg,4 lata wykonanie a po 4 latach do remontu!I ktoś tu Niemcy chce dogonić!

Dodajesz jako: |