PILNE

Wypadek w Jankowicach. Wyprzedzał na skrzyżowaniu

30/08/2018 09:33
Wypadki drogowe, Wypadek Jankowicach Wyprzedzał skrzyżowaniu - zdjęcie, fotografia

Uwaga kierowcy. W Jankowicach na skrzyżowaniu doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Aktualnie ruch odbywa się wahadłowo.

Kierująca samochodem Renault Clio jadąc od strony Oławy wykonywała manewr skrętu w lewo do Jankowic, za nią jechał kierujący samochodem marki Opel, który w tym czasie rozpoczął manewr wyprzedzania, w skutek czego uderzył w bok samochodu. Nikomu nic poważnego się nie stało. Kierująca Clio została zabrana do szpitala na badania.



reklama
 

Reklama

Wypadek w Jankowicach. Wyprzedzał na skrzyżowaniu komentarze opinie

  • Lenka - niezalogowany 2018-09-10 10:22:09

    Leon winę niestety ponosi pani z Renault, takie mamy przepisy. Cóż zrobić że oprócz tego że trzeba się upewnić że manewr możemy bezpiecznie wykonać to jeszcze musimy pomyśleć czy jakiś kretyn nie wpadnie na pomysł wyprzedać prując ~100km/h na podwójnej ciągłej na skrzyżowaniu z przejściem dla pieszych z ograniczeniem do 50km/h. Pani z Clio winna, Pan z Opla dostał tylko mandat za przekroczenie ciągłej i wyprzedzanie na pasach + punkty karne. Za prędkość i spowodowanie wypadku Pan z Opla nie odpowiada. I Pani z Clio mimo prawidłowej jazdy za pirata z Opla musi płacić.

  • qwerty - niezalogowany 2018-09-08 12:38:28

    KIK a na przejściach dla pieszych też się nie wyprzedza a wyprzedzają - nie rób z siebie kretyna a cześ ma rację patrzeć w lusterko zanim się skręci bo nie wiadomo jaki baran za nami jedzie.

  • Kik - niezalogowany 2018-09-01 23:47:03

    Cześ - nie rób z siebie kretyna. Na skrzyżowaniu , podwójnej ciągłej i odcinku z ograniczeniem do 50 km/h nie wyprzeda sie ,

  • cześ - niezalogowany 2018-08-31 08:55:03

    to trzeba patrzeć w lusterko zanim się zacznie skręcać!!!

  • Jankowice - niezalogowany 2018-08-30 22:50:28

    Mieszkam w Jankowicach i wierzcie mi ze zawsze zecstrachem skrecam w lewo (jadac od Olawy) do wioski. Manewr sygnalizuje grubo wczesniej, takze zwalniam stopniowo zeby ci z tylu czuli ze bede ten manewr wykonywal. Najgorzej jest kiedy chce skrecic, za mba nikt nie jechal ale nie moge tego zribic bo od strony Wroclawia jada samochody. Wtedy ci jadacy od Olawy pruja juz na prostej od Marcinkowic i nie wiem czy widza ze stoje do skretu i czy we mnie z tylu nie przywala. Juz parectakich wypadkow u nas bylo pomimo tego ze troche poszerzyli ta krzyziwke i mozna taki samochod minac po prawej, ale trzeba uwaznie i co wazne jechac z normalna oredkoscia.

  • Leon - niezalogowany 2018-08-30 18:48:35

    Winę ponosi kierowca Opla, bo na skrzyżowaniu wyprzedzać nie wolno. Koniec. Kropka! Ale zmorą naszych dróg są kierowcy, którzy nie wiedzą jak używać kierunkowskazu. Wielu wydaje się, że służy on do wykonywania manewru i włączają go w chwili, gdy zaczynają kręcić kierownicą. A przecież przepis mówi jasno: kierunkowskaz służy do sygnalizowania ZAMIARU wykonania manewru nie później niż na 30 m przed jego wykonaniem.

  • qwq - niezalogowany 2018-08-30 12:57:33

    Jakby sygnalizowała zamiar skrętu (jak jest w przepisach) a nie sam skręt pewnie by do tego nie doszło (oczywiście nie usprawiedliwiam drugiegikierowcy)!

  • Kierowca DOA - niezalogowany 2018-08-30 12:47:04

    Od 20 lat jeżdżę do Wrocławia i z powrotem (praca). Dzień w dzień wyprzedza mnie stado baranów jeszcze w Stanowicach gdzie jestem zawalidrogą bo gnam tam całe 50km/h w tym miejscu. Potem tych samych spotykam albo na krakowskiej albo widzę parą aut przed sobą w sznurku na wschodzniej obwodnicy...... Gdzie się ludzie tak spieszycie? W tym przypadku powinien być postawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Podwójna ciągła....przejście dla pieszych....krzyżówka...... Skrajny bezmózgowiec.

  • Z Jankowic - niezalogowany 2018-08-30 12:27:39

    Wysepka? Pewnie. Od lat sa czynione starania, tylko ze GDDKiA ma to gdzies. To droga krajowa. Jest w planach na milion dwudziestym pierwszym miejscu w kolejce. Jakby nia powiat zarzadzal, czy jakas bardziej lokalna instytucja bylo by pewnie szybcuej. A tak to pozostaje bacznie, ze strachem patrzec w wsteczne lusterko czy jakis idiora przy skrecie ci w d... nie wjedzie albo w bok

  • cześ - niezalogowany 2018-08-30 12:02:34

    kolesiowi powinni prawko zabrać!

  • Szwejuu - niezalogowany 2018-08-30 11:01:55

    Brak podstawowej wyobraźni i wyprzedzanie na dobrze oznakowanym skrzyżowaniu na podwójnej ciągłej... Mysle ze tylko wysepka może tu coś zdziałać na takich debili

  • Mariusz - niezalogowany 2018-08-30 11:00:44

    nie pierwszy i nie ostatni wypadek w tym miejscu, to wlasnie tu powinien stac fotoradar a nie koło biedronki !!!

  • cześ - niezalogowany 2018-08-30 10:40:26

    ale trzeba być pojebanym żeby na skrzyżowaniu wyprzedzać

  • Lolek - niezalogowany 2018-08-30 10:30:48

    Dziś rano wyprzedziły mnie w tym miejscu dwa pojazdy. Prędkośc miały około 120km/h. Skrzyżowanie, podwójna ciągła, przejście dla pieszych ,ograniczenie prędkości . Codziennie latam do roboty i z powrotem. To częste zjawisko w tym miejscu. To samo dotyczy pare metrów dalej , w Marcinkowicach. Tam tez kierowcy wyprzedzają na krzyżówkach ale policje to ja widzę tylko co parę dni przy wypadkach.

Dodajesz jako: |