Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Zabierz głos w debacie nad raportem o stanie gminy

Dodano: Autor: Redakcja

Mieszkańcy Gminy Oława mogą wziąć udział w debacie nad raportem o stanie gminy za 2025 rok, która odbędzie się podczas sesji Rady Gminy.

Do 31 maja każdego roku wójt przedstawia Radzie Gminy raport o stanie gminy, zawierający podsumowanie działalności prowadzonej w roku poprzednim. Dokument obejmuje najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania samorządu, realizowanych zadań oraz działań podejmowanych przez władze gminy. Rada Gminy Oława rozpatrzy raport podczas sesji zaplanowanej na 24 czerwca 2026 roku. W trakcie obrad radni podejmą również uchwałę dotyczącą udzielenia bądź nieudzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Oława. Istotnym elementem procedury jest możliwość udziału mieszkańców w debacie nad raportem. Osoby zainteresowane zabraniem głosu podczas sesji mają prawo zgłosić swój udział, jednak konieczne jest wcześniejsze spełnienie określonych wymogów formalnych.

Mieszkaniec chcący uczestniczyć w debacie powinien złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy Oława pisemne zgłoszenie zawierające imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz własnoręczny podpis. Do zgłoszenia należy dołączyć listę poparcia podpisaną przez co najmniej 20 mieszkańców Gminy Oława. Lista powinna zawierać imiona i nazwiska osób udzielających poparcia wraz z ich podpisami. Zgłoszenia będą przyjmowane w siedzibie Urzędu Gminy Oława przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława. Termin składania dokumentów upływa 23 czerwca 2026 roku o godzinie 15:30. Należy pamiętać, że zgłoszenia złożone po wyznaczonym terminie lub niespełniające wymogów formalnych mogą nie zostać uwzględnione, co uniemożliwi udział mieszkańca w debacie podczas sesji rady gminy.

Sesja odbędzie się 24 czerwca. - W debacie nad raportem o stanie gminy może wziąć udział maksymalnie 15 mieszkańców, chyba że Rada Gminy Oława postanowi o zwiększeniu tej liczby. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Gminy Oława zgłoszenia. Brak mieszkańców biorących udział w debacie nad raportem nie stanowi przeszkody do dalszego procedowania nad raportem - informuje Gmina Oława. 

Raport znajdziesz TUTAJ. 

 

 

 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

M
Mieszkanka
Lista poparcia,żeby wziąć udział w debacie ..a co to casting na najmniej uciazliwego uczestnika czy najlepszego lizusa? Gmina utrzymuje się podatków które płacą również mieszkańcy,więc jakim prawem odmawiana jest możliwość swobodnego pojawienia się na takiej debacie?

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}