PILNE

Zjednoczona Prawica punktuje obecnego burmistrza

19/10/2018 21:14
Wybory samorządowe, Zjednoczona Prawica punktuje obecnego burmistrza - zdjęcie, fotografia

Wybory na ostatniej prostej. Podczas konferencji Oławska Zjednoczona Prawica przedstawiła swój pomysł na rozwój miasta. Zanim jednak do tego doszło, kandydat na burmistrza Bartosz Gawlas zrobił przegląd programu Bezpartyjnego Bloku Samorządowego z 2014 roku.
 

- Polityk powinien przede wszystkim służyć ludziom. Ci ludzie nie idą po władze, idą pracować dla Was, dla całej Oławy i wszystkich jej mieszkańców, bo to właśnie Oława jest nasza mała ojczyzna. Proszę o powstanie, wysłuchajmy hymnu Rzeczypospolitej Polskiej – takimi słowami rozpoczęła się ostatnia konwencja Oławskiej Zjednoczonej Prawicy.

Dziś na kilka dni przed wyborami, członkowie Zjednoczonej Prawicy podsumowali to co obiecywano przez lata, z tym co faktycznie zrobiono. Oprócz mówienia „sprawdzam” poprzednim władzom młodzi mieszkańcy przedstawili to co chcą zrobić dla Oławy, wszystko jak twierdzą na miarę budżetu miasta.

Co zdaniem Prawicy nie zostało zrobione?
Wykonano tylko częściowo nowych dróg, parkingów i ścieżek rowerowych. Obecny burmistrz nie kontynuował działań na rzecz budowy obwodnicy miasta. Rewitalizacja starówki rozpoczęła się tuż przed samymi wyborami podobnie jak modernizacja basenu odkrytego. Nie podjęto także budowy boisk o sztucznej nawierzchni, rozbudowy bazy sportowej i rekreacyjnej oraz budowy bazy sportów ekstremalnych. Miasto nie rozliczyło się z podpisanej umowy na współfinansowanie budowy Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego, przez co sprawa ma trafić do sądu – mowa o około 2 mln złotych. Z zapowiadanego programu nie udało się także stworzyć profesjonalnej strefy organizacji imprez masowych w miejscu byłego amfiteatru.

W swoim programie Zjednoczona Prawica proponuję m.in. zabudowę wiat przystankowych, budowę drogi pomiędzy ul. Sikorskiego a 3 Maja wraz ze ścieżką rowerową, realizacje w porozumieniu ze starostwem zapowiadanej budowy ronda przy ul. Kutrowskiego, budowę drogi Szmaragdowa – Zaciszna oraz Nowy Górnik – Stanowice, kontynuację modernizacji basenu oraz rewitalizacji rynku, wydłużenie czasu pracy straży miejskiej, modernizację miejskiego monitoringu, podjęcie działań do zwiększenia ilości karetek w mieście, likwidację wydziału promocji, budowę drugiego miejskiego żłobka, budowę kolejnych ścieżek rowerowych oraz nowych miejsc parkingowych, budowę ul. Południowej.

 

Reklama

Zjednoczona Prawica punktuje obecnego burmistrza komentarze opinie

  • Elo - niezalogowany 2018-10-19 20:07:19

    Prawy i sprawiedliwy dla Twojej wiadomości osoba kończąca studia magisterskie prawo uzyskuje zawód prawnika. Następnie może iść na aplikacje (adwokacka, radcowska) i wówczas zostaje adwokatem lub radcą prawnym. Prawnikiem jest się po studiach prawniczych tak samo jak ekonomistą po ekonomii.

  • Oławianin - niezalogowany 2018-10-19 17:11:33

    A coś Pan panie Koprowski zrobił przez ostatnie 4 lata? Chamstwo i obłuda.Typowa walka o stołki bo po co się brać do roboty

  • Zyfek - niezalogowany 2018-10-19 17:03:36

    Na wstępie kogo chce rozliczać Pan Koprowski z cała swoją ekipa na czele :) Pana Koprowskiego chyba jeszcze do dziś boli porażka o stołek radnego z Panem Mikosiakiem Łatwo jest ludzia wytyczać błędy i pisać czego nie zrobili a co mieli zrobić Najlepiej jest założyć partie na pare dni przed wyborami i walczyć o stołki co to jest zjednoczona prawica ?

  • Jakub Rutkowski - niezalogowany 2018-10-19 17:00:43

    Zapomnieliście o najważniejszym postulacie: obniżenie podatkow miejskich takich jak od nieruchomości czy od srodkow transportu

  • Pawel - niezalogowany 2018-10-19 16:56:52

    Ktoś sie chyba boi, czyzby ludzie z bbsu ?

  • Fan BG - niezalogowany 2018-10-19 16:46:33

    Fala hejtu BBSu za 3,2,1...

  • Prawy i Sprawiedliwy - niezalogowany 2018-10-19 16:24:51

    Co Ci goście tam gadają? My chyba w innej rzeczywistości żyjemy. Weźcie coś pożytecznego zróbcie w końcu. Weźcie się do roboty. A i tak na przyszłość Pan Gawlas nie jest prawnikiem, jeżeli już to mgr prawa :P

  • Andrzej - niezalogowany 2018-10-19 16:12:38

    Popieram w 100%! Mają mój głos i mojej rodziny!

  • nie zyfek - niezalogowany 2018-10-19 22:29:31

    To tylko pogratulować wyborcom, i co takiego pan Mikosiak dla swoich wyborców zrobił?

  • viola - niezalogowany 2018-10-19 22:30:42

    Bardzo dobrze, że z jednej strony podsumowali działalność poprzedników, którzy mówią, że działali skutecznie, a wyszło, że zrobili nie wiele, a z drugiej strony przedstawili swoje pomysłu na miasto. Profesjonaliści., mają mój głos i mojej rodziny.

  • Seraf - niezalogowany 2018-10-19 22:39:30

    Hm... a ktoś wspomni, co zrobiono, czy jest to tak niewielki wkład w rozwój miasta, że nie należy o tym wspominać?

  • gość 2018-10-20 19:37:21

    jak nic garnitur ze ślubu został

  • @nie zyfek - niezalogowany 2018-10-21 22:45:42

    Co zrobił Pan Mikosiak ? Z tego co wiem zrobił najwiecej ze wszystkich radnych :) A co zrobił Pan Koprowski kiedy był na stanowisku ?

  • gość 2018-10-23 09:25:38

    Co to za cyrk? Facet sam siebie nie umie ogarnąć a co dopiero miasto.... Co to za stylizacja ??? Dramat

Dodajesz jako: |