Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Zmiany na trasie Oława - Jelcz-Laskowice. Kierowcy pojadą tylko w jedną stronę

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: olawa24.pl

Od 11 maja kierowcy korzystający z droi wojewódzkiej nr 455 łączącej Oławę i Jelcz-Laskowice muszą przygotować się na poważne utrudnienia. W związku z kolejnym etapem remontu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, która dla wielu mieszkańców oznacza znacznie dłuższe codzienne dojazdy do pracy, szkoły czy domu.

Najważniejsza zmiana dotyczy ruchu jednokierunkowego. Kierowcy nadal będą mogli przejechać drogą wojewódzką 455 z Oławy do Jelcza-Laskowic, jednak powrót tą samą trasą nie będzie już możliwy. W przeciwnym kierunku konieczne będzie korzystanie z wyznaczonych objazdów. Co ciekawe, wykonawca nie podał dokładnej godziny wprowadzenia zmian i zamknięcia pasa w kierunku Oławy. Kierowcy wciąż nie wiedzą, czy nowe zasady zaczną obowiązywać od wczesnych godzin porannych, po południu, czy może dopiero pod koniec dnia.

Jak informuje DSDiK we Wrocławiu, zmiany związane są z rozpoczęciem zasadniczych prac drogowych obejmujących ponad 6,5 kilometra nawierzchni od skrzyżowania z drogą nr 396 aż do okolic Jelcza-Laskowic. Cały remontowany odcinek został podzielony na dwa główne etapy. Pierwszy obejmuje ruch wahadłowy na obiektach mostowych i przepustach, sterowany sygnalizacją świetlną lub ręcznie. Drugi etap dotyczy właśnie ruchu jednokierunkowego, który dodatkowo podzielono na trzy odcinki realizowane osobno. Jutro zaczyna się pierwszy z nich (etap A-B)

Według przedstawionego harmonogramu:

  • etap II A-B na odcinku km 20+000 - 22+080 realizowany będzie od maja do czerwca,
  • etap II C-D na odcinku km 15+520 - 16+877 potrwa od lipca do sierpnia,
  • etap II E-F na odcinku km 16+877 - 20+000 zaplanowano od sierpnia do listopada.

W trakcie prowadzenia prac ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał wyłącznie na aktualnie remontowanym fragmencie. Na pozostałych odcinkach kierowcy nadal będą mogli poruszać się w obu kierunkach.

Już teraz wielu mieszkańców nie kryje oburzenia. Dla części osób codzienna droga do pracy, szkoły, rodziny, czy lekarza wydłuży się nawet o kilkanaście kilometrów. Objazdy prowadzić mogą między innymi przez Minkowice Oławskie i Kopalinę lub od strony Siechnic i Czernicy. Obie trasy oznaczają jednak znacznie dłuższą podróż.

Dodatkowym problemem może okazać się trwający równolegle remont drogi Oława - Janików, gdzie na całej trasie obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Zamknięcie możliwości przejazdu z Jelcza-Laskowic do Oławy drogą wojewódzką 455 może spowodować znaczny wzrost ruchu właśnie na trasie przez Janików i tworzenie się korków.

Jak sytuacja będzie wyglądała w praktyce? O tym kierowcy przekonają się już w najbliższych dniach.

Mimo utrudnień wielu mieszkańców podkreśla jednak, że remont obu dróg jest konieczny i od lat wyczekiwany. Ogromne koleiny oraz zniszczona nawierzchnia były przyczyną licznych kolizji i niebezpiecznych sytuacji drogowych. Kierowcom pozostaje więc cierpliwość i oczekiwanie na zakończenie inwestycji, które zgodnie z planami - mają zostać ukończone w 2027 roku.

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (7)

j
ja wiem
Kto będzie ludziom zwracał za dojazdy i za stracony czas kto pozwolił na.ruch jednostronny powinien od razu stracić pracę i to natychmiast konsekwencje powinny być srogie. Czelność władze mają perfidną jeszcze 2 drogi będą jednocześnie remontować co prowadzą do Oławy od.razu kopa ze stanowiska.powinni dostać ludzie co na to pozwolili albo powinni płacić z własnej kieszeni ludziom za długie dojazdy cwniaki a odpowiedzialnych nie.będzie jak to u nas rządzacy na każdym szczeblu od.dołu po sam nierząd w warszawie to samo bagno.
j
ja wiem
Nierząd osoby odpowiedzialne za remont i decyzje pkwinny dostać kopa i zwolnienie albo te osoby decyzyjnepowinny z.własnej kieszeni pokrywać ludziom za dojazdy. Kto normalny pozwolił na ruch jednostronny i na remont dwóch dróg prowadzących do Oławy od.razu powinien ponieść srogie konsekwencje.
S
Stef
Latami nic nie robili a teraz 2 odcinki remontowane jednocześnie, 30 min na wyjazd na główną janików oława bo jadą z jelcza i nie można wjechać! Od mostu ludzie się pchają na czerwonym gdzie policja? Potrafią tylko na radar łapać! Do tego wjazdy i zjazdy na nowe odcinki to porażka trzeba hamować bo można felgi pogiąć nie wspominając o zawieszeniu jak by to nie można zrobić łagodniej
U
Ups
Dobra zmiana. Ile jeszcze czasu rządzić będą niekompetentne istoty człekokształtne? Co musi się wydarzyć aby ludzie przejrzeli na oczy? Frakcje się zmieniają a niekompetencja zostaje.
B
BKK
Tu bez względu na rządzącą frakcję poziom zdebilenia na stanowisku odpowiedzialnego za drogi i ruch na nich od lat pozostaje na mistrzowskim poziomie. Od lat nie ma kogoś, kto ma pomysł, a nie tylko kombinuje, jak to zrobić, żeby było najtaniej. Byle jak, byle tanio. W Oławie, to już całkowita tragedia. Ten, kto odpowiada za infrastrukturę chyba nie ma prawa jazdy i nigdy nie prowadził samochodu.
f
felix
winowajcą tych decyzji jest odklejony dzieciak z Bystrzycy nasz wicemaeszałek , błądzi jak dziecko we mgle .
M
Marcin
To jest skandal! Mieszkam w Bystrzycy i praktycznie zostałem odcięty od świata! Obie drogi do Oławy w remoncie! Korki na godziny! Osoby odpowiedzialne powinny stracić pracę, to jest skandal! Nie można tego tak zostawić! Bezmyślność i ignorancja, strata paliwa i czasu! Masakra....

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}