PILNE

Auto przygniotło młodą dziewczynę. Strażacy w akcji

Akcje, przygniotło młodą dziewczynę Strażacy akcji - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 09/06/2017 14:24

Medykalia to druga edycja ćwiczeń, podczas których strażacy z Państwowej Straży Pożarnej mieli do wykonania pięć specjalnie przygotowanych zadań, dzięki którym uczyli i doskonalili swoje umiejętności ratownicze.

Ćwiczenia odbywały się 7 czerwca. Tym razem punkty zostały rozmieszczone na terenie miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Strażacy podzieleni na grupy przemieszczali się z miejsca na miejsce, gdzie natrafiali na improwizowany wypadek. Pierwszym punktem był pożar pomieszczenia w fabryce Faurecia oraz opatrzenie oparzeń jednego z poszkodowanych, drugim miejscem był zakład Jelcz sp. z o.o i przygniecenie pracownika magazynu. W hali sportowej CSiR zadaniem było opatrzenie poszkodowanego, który upadł z czterech metrów. Po wykonaniu zadań na terenie miasta strażacy udali się w teren. W Minkowicach Oławskich na piaskowni wędkarz przewrócił się do wody z pontonem, trzeba było mu niezwłocznie pomóc. Ostatnią akcją był wypadek samochodu podczas biwaku.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia, a w szczególności podziękowania kierowane są dla pozorantów, którzy udawali urazy.

Reklama

Auto przygniotło młodą dziewczynę. Strażacy w akcji komentarze opinie

  • już nie tylko ochotnik - niezalogowany 2017-06-13 16:35:44

    I byłbym zapomniał - prawo emerytalne w moim przypadku po 25 latach służby (chyba 40 %) ale mogę dostać emeryturę po skończeniu 55 lat - to też się zmieniło. Stażystą będę trzy lata z zarobkami na rękę poniżej 2 tysiące - oceniany co pół roku.

  • już nie tylko ochotnik - niezalogowany 2017-06-13 16:31:56

    Szanowny panie kokosek - na zdjęciu jest między innymi jedna osoba, która przeszła pozytywnie ostatni nabór do KP (sam byłem - nie ukończyem). z ponad 40 osób tylko dwadzieścia kilka przeszło test harvardzki (Mięśniaki odpadali) na drążku większość szczupłych dała sobie radę (minimum 12 powtórzeń), potem było 50 metrów (poniżej 7,2s jeśli pamiętam) i 1000 metrów (poniżej 3,27min). Całość przeszło tylko 11 osób - można było nagrywać nabór tak mówili - nie piernicz więc o testach DNA. Co do osób starszych wiem, że mają co roku testy jednak wymagania im maleją a raczej mają pkt. za wiek. A tak z ciekawostek - na jednym ze zdjęć jest np. były reprezentant Polski siatkarzy (oczywiście strażaków), reprezentanci w piłkę nożną Komendy itp. więc nie piernicz. Jako ochotnik ich znam - mnie udało się dostać do PSP dopiero przy czwartym naborze - odpadałem na biegach. Polecam tobie spróbować i zobaczyć co i jak najbliższy nabór w KM Wrocław chyba będzie robiony - praktycznie kto przechodzi sprawnościowe to i dostaje skierowanie na badania - tak mało jest chętnych (zarobki małe, wymagania duże np. C) i mało osób przechodzi sprawnościowe a potem jeszcze badania (też dużo odpada). Ty i tak wiesz lepiej będziesz gadał o DNA. A i co roku strażacy mają badania medyczne - rozumiem, że też DNA im to załatwia??

  • hahahahaah - niezalogowany 2017-06-11 22:17:42

    @cześ - no właśnie "kto chce siedzieć (...) za 2000" ;) Wszystkie inne służby muszą za te 2000 zł zapierniczać, a nie siedzieć ;)

  • cześ - niezalogowany 2017-06-11 19:44:40

    a kto chce siedzieć na remizie piątek świątek i niedziele za 2000??? nie ma co się dziwić

  • sam - niezalogowany 2017-06-10 23:32:34

    bardzo dobrze .niech ćwiczą zamiast grać w ping ponga i oglądać filmy na dvd. w czasie prawdziwej akcji zawsze może się to przydać.zresztą biorą za to kase

  • strazakL823G - niezalogowany 2017-06-10 19:20:34

    gdzie chlopie masz tutaj goscia z brzuszkiem bo ja nie widze,jestes napewno jakims zakompleksionym gowniarzem ktory do niczego sie nie nadaje i zazdrosci komus ze jest strazakiem,,przyjdz do jednostki i zobaczymy czy sie nadajesz do tej formacji........a jak nie masz na tyle odwagi to zamilcz....

  • do kokosek - niezalogowany 2017-06-10 14:58:40

    słyszeliśmy, że ostatnio głównym wymaganiem do przyjęcia do straży są testy z krwi. Wystarczy mieć DNA zgodne z DNA komendanta jednostki.

  • kokosek - niezalogowany 2017-06-10 14:51:13

    Tak się zastanawiam... Do straży niby takie wymagające testy sprawnościowe itd, a na zdjęciach albo same starsze osobniki z niezłymi brzuszkami piwnymi, albo szczurowaci młodzieńcy, którzy wyglądają jakby wiatr miał ich przewrócić. Czyżby same plecaki pracowały w tej służbie?

Dodajesz jako: |