PILNE

Drodzy Maturzyści i Uczniowie! Strajk nie jest wymierzony przeciwko Wam!

Edukacja, Drodzy Maturzyści Uczniowie! Strajk wymierzony przeciwko - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 18/04/2019 13:34

Wczorajszego popołudnia strajkujący nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie wystosowali pismo do uczniów, maturzystów i rodziców - Zapewniamy Was, że nasze działania związane ze strajkiem nie są wymierzone przeciwko Wam. Nasze postulaty i oczekiwania kierowane są do Rządu, który jest odpowiedzialny za edukację w Polsce.

-Wraz z ogromną większością nauczycieli w Polsce przystąpiliśmy do strajku, ponieważ obecny kształt edukacji nie jest nam obojętny.
Nie podjęliśmy tej decyzji pochopnie; jest to czas dla nas niełatwy i zdajemy sobie sprawę, że bardzo trudny także dla Was. Rozumiemy Wasze emocje i obawy, więc tym bardziej dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia.
- piszą nauczyciele. - Tak jak niemal wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, czekamy na osiągnięcie porozumienia z Rządem, aby móc przeprowadzić klasyfikację uczniów klas trzecich liceum i czwartych technikum i podjąć uchwałę o ukończeniu przez nich szkoły. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

 

Reklama

Drodzy Maturzyści i Uczniowie! Strajk nie jest wymierzony przeciwko Wam! komentarze opinie

  • gość 2019-04-18 14:39:18

    Juz sami wystawiliscie sobie LAURKĘ -po co te kłamstwa i obłuda !

  • gość 2019-04-18 15:18:34

    https://youtu.be/uj336Q_PFy0 Tu można zobaczyć część nauczycielstwa, którzy martwią się o edukację. Ostrzegam - nie da się "odzobaczyć"

  • gość 2019-04-18 15:56:11

    przypomina wojska niemieckie i państwo islamskie, dzieci jako tarcza, w krajach o wiele wyższej cywilizacji nie widać czegoś takiego. powinni wylecieć na bruk, przyjąć nową zdolną kadrę.

  • gość 2019-04-18 17:14:05

    podły strajk uświadamia rodzicom i władzom jak bardzo należy przewietrzyć szkolne korytarze z takich nauczycieli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 17:47:16

    Żałosne tłumaczenie, nie zwracanie uwagi na krzywdę innych i brak przewidywania konsekwencji swoich czynów i zaniechań. Mogliście mieć godziną podwyżkę i za sobą ródzicow, gdybyście tego pajaca z ZNP tak bezkrytycznie nie słuchali. A tak, mleko się rozlało.

  • gość 2019-04-18 19:58:34

    Wątpię żeby rodzice maturzystów wspierali strajk nauczycieli....

  • Na pewno - niezalogowany 2019-04-18 21:09:28

    1000 zeta nam się należy?

  • gość 2019-04-18 21:18:39

    Wy nawet kłamać nie umiecie Elyta!!! "Zapewniamy Was, że nasze działania związane ze strajkiem nie są wymierzone przeciwko Wam." Ta pani ,pani Zalewska i Szydło piszą w tym roku matury!!!! PEŁO i ELYTY nie mogą się pogodzić że kasta przegrała wybory, 8 lat dobrobytu za Tuska się skończyły,(nauczyciele dostali ochłapy) Drodzy pedagodzy,na miejscu rodziców maturzystów złożyłbym pozew , przeciwko dyr.i tym nauczycielom którzy straszą dzieci o brak zaufania i działanie na szkodę dzieci, brak zachowań społecznych brak współpracy między szkołą a rodzicem, brak zachowań moralnych ,która uderza w ucznia , łamanie konstytucji prawo do nauki Naprawdę nauczyciele nie myślą logicznie szkoda że te gimnazja tak póżno zlikwidowali bo patologia idzie w parze kadra-uczniowie

  • cześ - niezalogowany 2019-04-19 08:35:46

    ja bym ich wszystkich zwolnił w piździec i zatrudnił młodych którzy chcą pracować a nie strajkować, dla mnie strajkujący pracownik to bezrobotny pracownik!!!!!!!

  • gość 2019-04-19 08:38:24

    Brawo nauczyciele! Nie poddawajcie się, strajkujcie do końca. Walczycie o lepszą edukację naszych dzieci. Obecny rząd zafundował naszym dzieciom "deformę", spowodował, że bieżącym roku, ze szkół podstawowych i gimnazjów wyjdzie dwa razy więcej dzieci niż zwykle, co spowoduje, że co drugie dziecko nie dostanie się do wymarzonej szkoły średniej!

  • gość 2019-04-19 08:42:48

    Drodzy nauczyciele, nie zwracajcie uwagi na hejterskie wpisy, jak sami widzicie, po stylu tych wpisów ich ortografii i interpunkcji, że pisali je ludzie, którzy długo nie gościli w systemie edukacji, choć pewnie wielu z nich miało okazję powtarzać niektóre stopnie edukacji szczególnie podstawowej...

  • gość 2019-04-19 08:45:18

    Czytając niektóre nienawistne wpisy osób pod adresem nauczycieli, wypada mi jedynie współczuć ich dzieciom. Miejmy nadzieję, że dzieci, dzięki nauczycielom, będą o wiele mądrzejsze niż autorzy takich podłych wypowiedzi.

  • gość 2019-04-19 11:17:44

    Frishman na stronie urzędu miejskiego ogłosił konkursy na dyrektorów prawie wszystkich szkół i przedszkoli w Oławie..BRAWO!!! nie jest moim kandydatem ale za tą decyzję ma wielkiego plusa...Dyrektor ma obowiązek zapewnić opiekę nad dziećmi a nie zamknąć szkołę lub przedszkole bo strajk.....przewietrzenie szkół dobrze zrobi...

  • gość 2019-04-19 12:03:06

    Masakra, jakie ludzie głupoty wnioskują, no cóż, ze szkołą im pewnie nie było po drodze. Frishmann ogłosił konkursy na dyrektorów, ponieważ kończą się im kadencje a nie dlatego, że ich wyrzucił z powodu strajku!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 12:44:04

    Tak drodzy nauczyciele, tu sama patologia pisze ojojoj błędy popełniają, A wy Elytą jesteście (chcecie być na siłę) niestety na to trzeba sobie zasłużyć, źdźbło w oku kogoś widzicie tylko drzazgi we własnym nie widzicie, tam dopiero patologia. Szkoda mi tych nauczycieli,prawdziwych nauczycielu ,którzy muszą się za was wstydzić

  • Rodzic - niezalogowany 2019-04-19 21:53:08

    Ja wszystko rozumiem, macie wiele racji w swoim strajku. Ale nie było można poczekać z tym do września? A jak nie, to teraz powinniście wziąć na siebie odpowiedzialność za dzieci i młodzież (apeluje do każdej szkoły), pozwolić im poprawić oceny i dopuścić do egzaminów, m.in. matury. Bo Wy sobie strajkujecie, przykładowo maturzyści nie mogą poprawić ocen, część nauczycieli bez powołania do zawodu nie pozwala nawet dzieciakom przystąpić do matury przez swoje wybujałe ego i co?! A jak mają iść na studia? Ja rozumiem niskie zarobki, ale pokazujecie swój brak odpowiedzialności w tym momencie. Dorośli ludzie... Walczcie, ok, ale najpierw zadbajcie o dobro uczniów!!!

  • gość 2019-04-20 12:01:53

    Deweloper Piotr Misztal w rozmowie z serwisem Money.pl przyznaje, że nie potrafi podać ewentualnej kwoty, o jaką będzie pozywał szkołę, ale mogą to być miliony złotych. Zaznacza jednocześnie, że pozew nie będzie przeciwko ministerstwu, a prywatnie - przeciwko nauczycielom i dyrekcji. - Niech się wytłumaczą, dlaczego podjęli decyzję, która skutkuje niedopuszczeniem mojego syna do matury, nie z jego winy - mówi. Biznesmen uważa, że jeśli do matur nie dojdzie, nauczyciele powinni oddać swoje pensje za cały rok szkolny. To jednak nie wszystko. Zdaniem Misztala powinni zostać obciążeni również kosztami, które ponieśli rodzice - ma na myśli korepetycje oraz paliwo, spalone w czasie zawożenia dzieci do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. – Rozumiem, że nauczyciele strajkują, chcą polepszyć sobie poziom życia. Nie mogą jednak terroryzować dzieci. Tego się nie robi. Podobnych rzeczy tak się nie załatwia - dodaje. A w Oławie ?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-20 16:54:33

    Jak pracuje i uważam że jest źel lub mało zarabiam to zmieniam pracę bo pracodawca na siłę nikogo nie trzyma. Skoro większość nauczyciele jest tak świetnie wyksztalconych to dlaczrgo nie zmienią pracy przecież w/g nich wszyscy w naszym kraju zarabiają krocie. Biedni nauczyciele !!

  • Nieh rzyje piz - niezalogowany 2019-04-20 18:43:00

    Boje sie rze mi zabioro mojego pińceta i dadzo nauczycielowi a tak go nienawidze za to rze kazali czytaci i pisaci po co komu mnorzennie jak jes karkulator dawać pińceta A nauczycieli na brók mie nikt nie na óczył A wjem fszysko nie rzyje prezez i cały PiZ.

  • Nieh rzyje piz - niezalogowany 2019-04-20 18:45:33

    Boje sie rze mi zabioro mojego pińceta i dadzo nauczycielowi a tak go nienawidze za to rze kazali czytaci i pisaci po co komu mnorzennie jak jes karkulator dawać pińceta A nauczycieli na brók mie nikt nie na óczył A wjem fszysko nie rzyje prezez i cały PiZ.

  • gość 2019-04-21 10:51:05

    Nie może być tak, że mniejszość rządzi większością - powiedział podczas mszy rezurekcyjnej w Bazylice w Gdańsku-Oliwie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, mówiąc o szerzeniu w kraju antychrześcijańskich haseł. Ocenił, że strajk nauczycieli krzywdzi uczniów. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Schetyna zaapelował o zakończenie strajku i puścił komucha Broniarza w kanał nie wspomnę o nauczycielach , którzy dali się nabrać na hasełka populistyczne .

  • gość 2019-04-21 23:05:55

    nauczyciele to sa dopiero klamcy strajk nie jest przeciwko wam uczniom ale powtarzac bedzieci klase jak nie bedzie klasyfikacji ocen obluda falsz i klamstwo tych nauczycieli nie zna granic to moze przeciwko komu ten strajk pajacowanie i robienie z siebie debili nauczycielskich koncz wasc wstydu oszczedz

  • Gość - niezalogowany 2019-04-24 05:08:10

    Dobrzy nauczyciele nie narzekają, niedoszli poeci którym w życiu nie wyszło są takimi właśnie nauczycielami ja Wy.

  • gość 2019-04-24 09:28:31

    jak sytuacja przedstawia się w Oławie i powiecie , czy młodzież sklasyfikowano i dopuszczono do matur ? Młodzież zakładnikami bezdusznych "nauczycieli" - rodzice powinni oddać sprawę prawnikom do dalszej analizy i wszcząć postępowanie sądowe z powództwa cywilnego wobec takich nauczycieli i dyrektorowi szkoły i domagać sie odszkodowań za poniesione krzywdy moralne maturzystów , korepetycje , dowóz za paliwo i stracony rok nauki .

Dodajesz jako: |