Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Ekstremalna rywalizacja strażaków już w sobotę. Przed nami Biskupice Fire Challenge

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: olawa24.pl

24 drużyny, nowe przeszkody, wyższe nagrody i ekstremalny wysiłek w pełnym umundurowaniu. Już w sobotę Biskupice Oławskie ponownie zamienią się w arenę widowiskowej strażackiej rywalizacji.

To będzie już czwarta edycja Biskupice Fire Challenge. W sobotę, 27 czerwca, na boisku sportowym w Biskupicach Oławskich strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych zmierzą się z wymagającym torem przeszkód. Zawody rozpoczną się o godzinie 13:00.

Zainteresowanie zawodami z roku na rok rośnie. Tym razem organizatorzy odnotowali rekordową liczbę zgłoszeń. Na starcie stanie 24 trzyosobowe drużyny, a do Biskupic przyjadą strażacy nie tylko z Dolnego Śląska, ale także z odległych części kraju.

Zawody rozgrywane są w formie sztafety. Zamiast klasycznej pałeczki zawodnicy przekazują sobie aparat ochrony dróg oddechowych. Każdy z nich musi wykonać trzy wymagające zadania, po czym przekazuje aparat następnemu członkowi zespołu. O zwycięstwie decyduje łączny czas pokonania całego toru.

Łatwo nie będzie. Na strażaków czeka między innymi przerzucanie ogromnej opony, przejście przez tunel, praca z ciężkim młotem czy zwijanie strażackiego węża. Wszystko odbywa się w pełnym ubraniu specjalnym i z dodatkowym wyposażeniem, dlatego zawody wymagają nie tylko siły, ale również wytrzymałości i dobrej współpracy całej drużyny.

Organizatorzy nie ukrywają, że z każdą kolejną edycją chcą podnosić poziom wydarzenia. Tor przeszkód jest stale rozwijany, a w tym roku pojawi się kilka zupełnie nowych elementów. Większość konstrukcji powstaje własnymi siłami. Inspiracją są podobne zawody organizowane zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Na najlepsze trzy drużyny czekają nagrody pieniężne. W tym roku organizatorzy postanowili zwiększyć ich wartość, dzięki czemu walka o miejsce na podium zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Prognozy zapowiadają upalną sobotę, dlatego jednym z najważniejszych tematów będzie bezpieczeństwo. Na terenie imprezy staną kurtyny wodne, z których będą mogli korzystać zarówno zawodnicy, jak i kibice. Organizatorzy przypominają również o regularnym piciu wody, ponieważ wysiłek w pełnym umundurowaniu podczas wysokich temperatur jest ogromnym obciążeniem dla organizmu.

Po zakończeniu zawodów, około godziny 19:30, odbędzie się wręczenie nagród dla najlepszych drużyn oraz losowanie nagród dla zawodników. Zaplanowano również loterię dla mieszkańców.

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}