Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Europejski dzień walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: policja oława

Policjanci sprawdzają, czy na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych stają osoby do tego uprzywilejowane. 

W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na problemy i trudności osób niepełnosprawnych oraz wyraża się sprzeciw wobec dyskryminacji ich w życiu codziennym. 

Policja przypomina, że parkowanie na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych bez odpowiedniego pozwolenia jest nadużyciem niezgodnym z prawem.  -Oławscy i jelczańscy policjanci, oprócz podejmowanych działań wobec osób nieuprawnionych, pozostawiających swój pojazd na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności ruchowej tzw. niebieskich kopertach, cały czas zwracają uwagę na nadużycia wynikające z korzystania z przywilejów posiadania karty parkingowej. Należy pamiętać, że kierujący pojazdem oznaczonym kartą parkingową może parkować na miejscu dla osób niepełnosprawnych tylko wtedy, kiedy przewozi osobę legitymującą się taką kartą. Należy również pamiętać, że zgodnie z art. 96b Kodeksu Wykroczeń, posługiwanie się kartą parkingową przez osobę nieuprawnioną zagrożone jest karą grzywny do 2 000 złotych. Wyruszając na drogi, pamiętajmy o szacunku do innych uczestników ruchu drogowego, nie tylko w dniu Ich święta- informuje Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowy oławskiej Komendy. 

 

 

 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

S
Stefek
A skąd to przekonanie, jakoby te niebieskie miejsca były przeznaczone dla osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności ruchowej? Są też inni niepełnosprawni, którzy są sprawni ruchowo, a muszą czasem z takich miejsc korzystać. Oni też często mają karty uprawniające do korzystania z tych miejsc (przez nich samych lub wspierających ich opiekunów). W Polsce pokutuje przekonanie, że niepełnosprawny = osoba na wózku, ew. niewidoma/niedowidząca lub głucha. W cywilizowanym świecie dostrzegane są też inne niepełnosprawności.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}