Nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu

Wypadki drogowe, ustąpił pierwszeństwa skrzyżowaniu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
olawa24.pl 21/06/2018 08:54

Dzisiaj przed godziną 8:00 na skrzyżowaniu równorzędnym w Oławie kierowca samochodu ciężarowego nie ustąpił pierwszeństwa i zahaczył o samochód osobowy. Dwoje dzieci trafiło do szpitala.

-Do sytuacji doszło na skrzyżowaniu ulicy Młyńskiej z ks. Janowskiego. Ze wstępnym ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym 51-letni mężczyzna jadąc od ulicy Zwierzynieckiej w kierunku 3 Maja prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa Citroenowi jadącemu od ulicy Młyńskiej.- mówi Alicja Jędo rzecznik prasowy KPP Oława.

Samochód osobowy prowadził 33-letni mężczyzna, który przewoził dwoje dzieci w wieku 7 i 4 lata, które zostały zabrane na badania do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.


Reklama

Nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu komentarze opinie

  • Oławianin77 - niezalogowany 2018-06-22 19:23:24

    W większości przypadków, to kierowcy jednej z firm na ul. Portowej którzy przewożą metalowe elementy. Miałem dwa takie przypadki jak Pan śmignął mi przed nosem. Nazwy firmy nie wymienię.

  • Olaviak - niezalogowany 2018-06-21 23:33:20

    YORK dobrze piszesz BYŁA ale teraz nie jest i warto pomyśleć by zacząć myśleć na drodze

  • Olaviak - niezalogowany 2018-06-21 23:30:34

    : ~Wilu byłem. Tam nieopodal jest cmentarz i tam na krzyżach powinni pisać tu leży ten co miał pierwszeństwo

  • kolo - niezalogowany 2018-06-21 16:17:07

    nie pierwszy i zapewne nie ostatni wypadek w tym miejscu, tiry zazwyczaj tak zapieprzają że nie patrzą że dojeżdżają do skrzyżowania gdzie trzeba ustąpić pierwszeństwa albo hamują w ostatniej chwili, czy naprawdę musi ktoś tam zginąć by coś zrobić z tym skrzyżowaniem? może progi zwalniające ze względu na fakt że dzieci chodzą tędy do szkoły?

  • york - niezalogowany 2018-06-21 12:57:03

    Młyńska od zarania była drogą podporządkowaną, ale przepisów trzeba przestrzegać. Warto pomyśleć o zmianie pierwszeństwa na tym w sumie paskudnym skrzyżowaniu. Ciężarówek w kierunku Ścinawy jest mnóstwo.
    Dużo łatwiej mieli by piesi oraz dzieci idący tamtędy do szkoły.

  • cześ - niezalogowany 2018-06-21 12:35:32

    to że masz pierwszeństwo nie znaczy że możesz jechać - zasada ograniczonego zaufania!

  • Leon - niezalogowany 2018-06-21 12:07:42

    Mieszkam na Janowskiego i wiem jak jeżdzi 80 %ciezarówek,prędkość i mam wszystko w dupie bo jest większy,strach poruszać się po wąskim chodniku

  • oxo - niezalogowany 2018-06-21 11:39:41

    Jak można było małą uliczkę Młyńską zrobić równorzędną na tym skrzyżowaniu ? Po co ?

  • Wilu - niezalogowany 2018-06-21 11:28:18

    Do Olaviak
    Jak nie byłeś na miejscu to sie wypowiadaj

  • Olaviak - niezalogowany 2018-06-21 11:19:04

    A dla mnie jest szokiem jak można tak bezmyślnie wyjechać myśląc tylko o sobie i swoim pierwszeństwie.

  • HANIA - niezalogowany 2018-06-21 11:01:54

    DLA MNIE SZOKIEM JEST TO JAK OSTATNIMI CZASY TIRY BEZMYŚLNIE JEZDZA!

  • HANIA - niezalogowany 2018-06-21 11:01:43

    DLA MNIE SZOKIEM JEST TO JAK OSTATNIMI CZASY TIRY BEZMYŚLNIE JEZDZA!

  • HANIA - niezalogowany 2018-06-21 11:01:39

    DLA MNIE SZOKIEM JEST TO JAK OSTATNIMI CZASY TIRY BEZMYŚLNIE JEZDZA!

  • Inwestor - niezalogowany 2018-06-21 10:49:34

    Kiedyś było dobrze !!!! $$ za dużo widać skoro idą na takie "inwestycje"

  • Romek - niezalogowany 2018-06-21 10:41:33

    Też uwazam, że w Oławie powstała masa dupnych skrzyżowań z dziwnym pierwszeństwem przejazdu

  • Admin - niezalogowany 2018-06-21 10:38:52

    Dokladnie to jakas masakra powinni pomyśleć chociaz o jakims progu zwalniajacym.

  • Abraham - niezalogowany 2018-06-21 10:25:29

    Od chwili zmiany ruchu, ten pomysł oznaczenia skrzyżowania jest bardzo niebezpieczny.
    Czy ktoś miał w tym jakiś cel aby z bezpiecznego i logicznego oznaczenia zrobić coś co nie ma sensu i bezpieczeństwa .Było kiedyś zawsze dobrze, ale tak nie może być by było OK, trzeba coś popsuć , no i mamy szereg stłuczek w tym miejscu. Kiedyś to ludzie myśleli aby było wygodnie bezpiecznie. Czy można powrócić do poprzednich dobrych oznaczeń???

Dodajesz jako: |