Oławska Niedziela Święto Przedsiębiorczości: Głównym tematem będzie woda
Miejsce: Oława
Już w najbliższą, ostatnią niedzielę miesiąca, mieszkańcy Oławy spotkają się na kolejnej edycji Oławskiej Niedzieli Święta Przedsiębiorczości. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem wody. Organizatorki zapowiadają bogaty program, a partnerzy wydarzenia zadbają o solidną dawkę wiedzy, zabawy i inspiracji do bardziej świadomego życia. Wydarzenie będzie także okazją do wsparcia Michała Procia, który zmaga się z polineuropatią aksonalną.
Woda tematem przewodnim, partnerzy i atrakcje
Pierwszym z partnerów wydarzenia są Termy Jakuba, które już szykują się do otwarcia sezonu na basenie otwartym. Z tej okazji pojawią się rozmowy o bezpieczeństwie nad wodą, a dla najmłodszych przygotowano gadżety i niespodzianki.
Drugim partnerem jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który pokaże, jak nie wylewać „skarbu w błoto”. Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego warto pić wodę z kranu, jak ją oszczędzać, jak ekologicznie podlewać ogród, a także jak uzyskać rekompensatę za budowę studni ogrodowej. Nie zabraknie też quizów, zabaw i degustacji Oławskiej Wody Średniozmineralizowanej.
Kolejny partner, firma Jack-Pol, zabierze odwiedzających w świat papieru. W ramach "Misji: Uratuj rzekę" będzie można poznać proces produkcji papieru, porozmawiać z ekspertami oraz wziąć udział w warsztatach: od segregacji odpadów z grą wędkarską, przez tworzenie papieru czerpanego, aż po eksperymenty z oczyszczaniem wody.
Z kolei WWF Polska zaprosi dzieci (i nie tylko) na wyjątkowe warsztaty przyrodnicze: Od godziny 10:15 do 11:15 potrwa pogadanka o tym dlaczego rzeka potrzebuje przestrzeni? A od 11:30 do 12:30 Ukryta woda - ile wody nosisz w plecaku?
Nie zabraknie również rozmów o rzekach Oławie i Odrze, o powodziach, suszach i renaturyzacji rzek, czyli o tym, dlaczego warto dbać o ich naturalny bieg.
Tradycyjnie – wystawcy i pchli targ
W ramach wydarzenia pojawią się także lokalni wystawcy, którzy zaprezentują między innymi naturalne wianki, ręcznie robioną biżuterię, mydła, oleje, domowe przetwory i kiszonki. Nie zabraknie również pchlego targu, w którym udział może wziąć każdy – bez zapisów i formalności. Stoisko organizuje się samodzielnie, a symboliczna opłata 10 zł (zbierana o godz. 11:00) zasili zbiórkę dla Michała.