Wypadki drogowe, Poważny wypadek udziałem motocyklisty - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 21/10/2019 15:55

Chwilę przed godziną 15:00 w Stanowicach doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Motocyklista wjechał pod samochód ciężarowy. Został przewieziony do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jego stan jest bardzo ciężki. 

Na miejscu były cztery zastępy straży pożarnej, karetka pogotowia ratunkowego i policja. Jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynie zdarzenia. 

AKTUALIZACJA [22.10.2019 GODZ: 10:00]

-38-letni mieszkaniec Legnicy, kierujący motocyklem Yamaha nie dostosował prędkości do istniejących warunków na drodze i uderzył w bok samochodu ciężarowego MAN skręcającego w lewo. - informuje Alicja Jędo, rzecznik prasowy KPP Oława.

Kierujący samochodem ciężarowym, to 41-letni mieszkaniec Brzegu. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Z uwagi na obrażenia nóg motocyklisty został on zabrany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do wrocławskiego szpitala przy ulicy Borowskiej. 

 

 


Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego lub masz ciekawą informację, zdjęcie, materiał video? Wyślij wiadomość na adres: [email protected] lub profil na Facebooku - @OLAWA24


Reklama

Poważny wypadek z udziałem motocyklisty komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 18:16:04

    jak za wcześnie o przyczynach? szmbowóz skręcał w lewo w zmiótł motocykliste, w tym miwjscu często dostawcze auta łamią przepisy, wiem że się spieszą i nie chce im się pojechać dalej zawrócić ale czy naprawdę musi kosztować to ludzkie życie aby coś z tym zrobili? bo jak widać nie wystarczy namalować ani ciągłej ani pas wyłączony z ruchu trzeba albo słupku albo chopki na asfalcie żeby w tym miejscu nie skręcać do tej stolarni

  • gość 2019-10-21 18:23:52

    a może motocyklista dawca organów popierdalał bo droga prosta co często ma miejsce na tym odcinku i nie wychamował przed skręcający szambowóz

  • Gość4 - niezalogowany 2019-10-21 19:05:10

    Albo rozsadku

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 19:28:26

    Chwile przed wypadkiem ten motor jechał na jednym kole między autami od ronda w str Wrocławia. Cóż głupich nie sieją...

  • hahaha - niezalogowany 2019-10-21 19:30:32

    aha, to spokojnie szambowóz mógł na ciągłej skręcić w lewo a motocyklista sam sobie winien że popykał?
    w tych koleinach nie da się popykać nawet R1 a co dopiero takim skuterkiem

  • Gość - niezalogowany 2019-10-21 20:27:39

    Też byłam świadkiem gdzie między samochodami na jednym kole jechał motocyklista. Sznur samochodów, jeden za drugim A gość strzela popis. Brak wyobraźni!

  • cześ - niezalogowany 2019-10-21 20:56:52

    cwaniakowi się nieśmiertelność załączyła :D

  • gość 2019-10-21 21:02:17

    Może należałoby rozważyć badania psychiatryczne dla kandydatów na prawo jazdy? - bo jak widać w tym i innych przypadkach auto lub motocykl to śmiertelne narzędzie w rękach nieodpowiednich ludzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 07:46:07

    Moim zdaniem to jest ewidentnie wina kierowcy ciężarówki widać po tym jak jest ustawiona ciężarówka A jest na tej drodze zakaz skrętu w lewo co jest zaznaczone linia ciągłą więc motocyklista jest poszkodowany A osoba kierująca ciężarówka powinna być surowo ukarana za łamanie przepisów o ustawie w ruchu lądowym....

  • Bubu - niezalogowany 2019-10-22 09:29:29

    Tak na prawdę patrzą na szambo wóz jak stoi i jak manewr skrętu w lewo zrobił przez powierzchnię wyłączoną to on jest tutaj sprawcą. co do motocykli prawda że z........... jak p.......i. To fakt ale nas tam nie było więc ciężko powiedzieć.

  • gość 2019-10-22 10:10:40

    Po co się udzielać i obwiniać niewinnego człowieka skoro nie było się na miejscu wypadku. Przejeżdżałam jak trwała akcja i dajcie już spokój temu kierowcy ciężarówki. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora, to nie tirowiec. On też ma uczucia.

  • Bubu - niezalogowany 2019-10-22 12:18:31

    AKTUALIZACJA [22.10.2019 GODZ: 10:00]

    -38-letni mieszkaniec Legnicy, kierujący motocyklem Yamaha nie dostosował prędkości do istniejących warunków na drodze i uderzył w bok samochodu ciężarowego MAN skręcającego w lewo. - informuje Alicja Jędo, rzecznik prasowy KPP Oława.

    Kierujący samochodem ciężarowym, to 41-letni mieszkaniec Brzegu. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Z uwagi na obrażenia nóg motocyklisty został on zabrany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do wrocławskiego szpitala przy ulicy Borowskiej.
    Gość czytaj ze zrozumieniem co policja dała dzisiaj aktualizację. uderzył w bok samochodu ciężarowego MAN skręcającego w lewo. - informuje Alicja Jędo, rzecznik prasowy KPP Oława.
    A tam jest powierzchnia wyłączona z ruch to nie mógł tam skręcać przecież to proste. To on złamał zakaz skrętu w lewo. czy widzisz na zdjęciach możliwość skrętu w lewo na zdjęciach bo ja nie.

  • Andrzej - niezalogowany 2019-10-22 13:16:12

    A propos przyjazdu na miejsce zdarzenia 4 zastepow strazy pozarnej ! Po co ich tam tyle? Uszkodzony motocykl pilnowac zeby nie zapalil sie?
    Kilkanascie dni temu na ul. Paderewskiego dwa samochody mialy drobna stluczke. Na miejsce przyjechaly dwa duze samochody strazackie i kilku strazakow. Stalk tam przez okolo godzine, a przyjechala pani z drogowki i w 5 minut sprawe zalatwila. Pewnie niewilekim mandatem.
    I tu tez nasuwa sie pytanie po co przyjechaly dwa zastepy strazy pozarnej i tam stali przez godzine.
    Czy tego typu wyjazdy strazy pozarnej w rakish ilosci to niezbedne do ich statystyki?

  • cześ - niezalogowany 2019-10-22 14:41:42

    nie ma tam zakazu skrętu w lewo!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-22 18:42:36

    cześc a to musi być znak żebyś zrozumiał zakaz? jest ciągła a potem pas wyłączony z ruchu-taka powierzchnia na jezdni wypaskowana. co jest jednoznaczne że nie można skręcać tam w lewo!!! jak nie rozumiesz idz na kurs to ci instruktor wytlumaczy dlaczego!!! często tam skręcają dostawczaki policja nie reaguje no i jeszcze że to wina motocykla bo prędkości nie dostosował i uderzył. a od kiedy to skręcając w lewo ma się pierwszeństwo? nawet jakby było tam skrzyżowanie byłoby to wymuszenie przeż ciężarówke!

  • cześ - niezalogowany 2019-10-23 09:21:39

    to jak ten gość z ciężarówki miał tam wjechać? miał jechać na rondo nawrócić? walnij się w caban!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 12:58:01

    Dlaczego obwiniacie kierowcę ciężarówki, skoro jest zakaz ( ja tego nie Wiem) to złamał go i kierowca i dawca.... To kto jest winien??
    Winni są oboje, tylko że jeden z nich, leży w szpitalu...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 18:13:54

    cześ to po to są wg ciebie zakazy żeby je łamać? ty też przejeżdzasz na czerwonym świetle "bo nie będę się zatrzymywał a potrm ruszał?"
    wjazd do stolarni jest od strony Marcinkowic wystarczyło žeby szambowóz zawrócił sobie na składzie drewna i wrócił 300m, jakie rondo? sam się walnij w cymbał bo najbliższe by miał dopiero za Siechnicami.
    cześ sprawdz pierw teren a potem się wymądrzaj.
    zakaz jest bo jest niebezpiecznie, wzniesienie i rozpędzone auta, nie raz dochodzi tam do gwałtownych hamowań bo ciężarówka chce skręcić w lewo bo jej się nie chce paręset metrów dalej bezpiecznie zawrócić a inni kierowcy niespodziewający się takiego manewru na zakazie hamują żeby nie wjechać jej w zad!!!

Dodajesz jako: |