PILNE

Pracownicy oświaty protestują i walczą o wyższe wypłaty

Edukacja, Pracownicy oświaty protestują walczą wyższe wypłaty - zdjęcie, fotografia
21/12/2018 10:42
GRU 28
Oława godz: 14:00

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczął akcję protestacyjną pracowników oświaty.

ZNP Oława również włącza się w tę akcję zachęcając nauczycieli w trosce o złą kondycję zdrowotną i ekonomiczną polskiej oświaty o skorzystanie ze zwolnień lekarskich.

Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Oławie organizuje spotkanie poświęcone wynagrodzeniom nauczycieli, które odbędzie się 28 grudnia.

Reklama

Pracownicy oświaty protestują i walczą o wyższe wypłaty komentarze opinie

  • gość 2018-12-23 12:04:31

    Przede wszystkim należy pracować 40 godzin tygodniowo. I dopiero wtedy, gdy za normę pracowniczą dostaniecie 1751 netto (czyli jako nowi na wejściu) wyjdźcie na ulicę. W przeciwnym razie to my- ludzie pracujący normalnie za takie pieniądze, często fizycznie zorganizujemy protest, by zrównać czas pracy nauczycieli do innych pracowników. W tej chwili jesteście grupą uprzywilejowaną. A niby dlaczego? W czym jesteście lepsi od np. lekarzy, policjantów, pielęgniarek? Ofert pracy jest dosyć na rynku. My słyszymy: Jak się nie podoba, to się zwolnij. Każdy jest wolnym człowiekiem, ma wybór. To że poszedłeś/poszłaś do pracy do szkoły nie znaczy, że masz tam pozostać do emerytury. I dla pracownika i dla pracodawcy jest lepiej, gdy osoba zmienia zatrudnienie. Jest obyta w różnych aspektach, a nie ślepo błądzi. Może czas otworzyć oczy nauczycielu i popatrzeć realnie na świat...Przymus pracy nie obowiązuje. Zbieraj teczkę i wychodź. Na twoje miejsce i tak czekają inni:)

  • gość 2018-12-24 10:32:41

    Stare wstrętne komuchy, zapyziali nauczycieli mają czelność protestować za pracę 18 godzin lekcyjnych tygodniowo.Ta grupa społeczna nie była zlustrowana po 89 roku!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-26 09:52:15

    pytanie. którą grupa zawodową ma około trzy miesiące płatnego urlopu ???

  • Gość - niezalogowany 2018-12-26 10:37:08

    Odpowiadam: żadna

  • Kaziu - niezalogowany 2018-12-26 17:00:15

    "Że nie podbijam karty na zakładzie o siódmej rano, to już w waszym robolskim mniemaniu muszę być nierobem?!" Prawie wszyscy oglądali, nieliczni zrozumieją

  • Gość - niezalogowany 2018-12-28 20:41:09

    Niech każdy z Oławskich Nauczycieli pokaże swój odcinek z pensji ten który pobiera co miesiąc , jestem przekonana że w 90 % 3 z przodu jak noc .Niech Kuratorium Oświaty, Urząd Miejski zrobi nalot na przedszkola szkoly i wtedy będzie jasne jak bardzo " zmęczeni" są pseudo Nauczyciele .Juz od dawna nikt się nie interesuje placowkami .Jak dzieci spędzają czas w szkole , przedszkolu .Może czas postawić kawę na ławę Panie Andrzeju .

  • gość 2018-12-28 21:20:04

    Jestem nauczycielem od 35 lat, po kolejnych reformach jedyne co mogę zrobić to pójść na świadczenie kompensacyjne ( 1400 zł brutto). Jeśli tak dobrze jest nauczycielom, to dlaczego nie garną się do zawodu młodzi. Miałam wielu na praktykach, zderzenie teorii o pracy w szkole z rzeczywistością było dla nich brutalne. Czy ja pracuję tylko 18 godzin to może powiedzieć moja rodzina. Za chwilę moje pokolenie odejdzie, rodzice sami sobie będziecie uczyć swoje dzieci. Dziś nie ma szacunku do nikogo, wszyscy się na wszystkim znają, tego braku szacunku uczycie swoje dzieci, smutna starość przed wami. Moje pokolenie było uczone w domu uczciwej pracy, szacunku dla innych. Staram się rzetelnie wykonywać swój zawód i jest to coraz trudniejsze... .

Dodajesz jako: |