Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Przejście z rogatkami przy Wiejskiej otwarte

Dodano: Autor:

Dzisiaj przed południem zakończyły się prace nad montażem nowych rogatek dla pieszych na przejeździe kolejowym przy ulicy Wiejskiej.

Nowo wyremontowany chodnik i ścieżka rowerowa z Oławy do Nowego Otoku jest już w pełni dostępna dla mieszkańców. Dziś ściągnięto blokady. System został przetestowany i działa poprawnie. Na otwarcie przejścia mieszkańcy musieli nieco poczekać. PKP oraz firma Bombardier przez kilka tygodni przeprowadzała certyfikację systemu bez tego nie można było nic zrobić.

Reklama
Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (9)

D
Doa
Trochę??!Ludzie czekali na możliwość normalnego przejścia przez torowisko prawie 9 miesięcy!To dopiero obciach.I z czego tu się cieszyć?Z nieudolności urzędników?
W
Wiem
Z tego co pamiętam, to od pomysłu wykonania tej ścieżki do jej otwarcia minęło ok 3 lat. Gratulujemy i dziękujemy!!
j
jatoja
A gdzie fota namiestnika Tomka Świerzaka ze szlabanem?
P
Podróżnik
Sobota 21.10 ok. godz. 15:45 dwóch policjantów stoi i steruje ruchem. Powód - awaria na przejeździe, czerwone światła cały czas pulsują, rogatki zamknięte. Dodam, że rogatki nie uszkodzone, żaden narwany kierowca nie wyłamał szlabanu, tylko coś się chyba "zacięło" w sterownikach - tych gdzie firma Bombardier przez kilka tygodni przeprowadzała certyfikację systemu. Kpina totalna! Czy naprawdę tak trudno rozpocząć jakiekolwiek starania zmierzające do budowy wiaduktu w tym miejscu? Na tym ciągu komunikacyjnym generuje się bardzo duży ruch pojazdów - dojazd do autostrady a niedługo zobaczymy co będzie się działo jak otworzą nową galerię z kinem.
żart
wiadukt? w tym miejscu? :) to się uśmiałem :)
K
Kuba
Najwyższy czas pomyśleć o alternatywie dla przejazdu kolejowego dla mieszkańców Nowego Otoku!!! Wiadukt raczej jest nierealny :( ale dlaczego miasto nie wykorzysta przejazdu kolejowego na drodze na Zabardowice ?! Tego nie rozumiem ... wystarczy wybudować ok 500m drogi i jest piękna alternatywa omijająca miasto w kierunku na Wrocław. Już czas włączyć myślenie drodzy włodarze naszego zakorkowanego miasta, ... za chwilę otwarcie galerii i korki jeszcze się powiększa !!!
A
Adm
~Kuba Już kilkukrotnie na spotkaniach z burmistrzem (nie tylko Frishmannem ale i jeszcze Październikiem) wysuwałem taką propozycję, jednakże zawsze spotykała się z bardzo chłodnym przyjęciem i argumentacją nie bo nie
o
otok
fajnie, cieszymy się, ale starsze osoby wracające z działek nadal nie kumają, że po drugiej stronie mogą bezpiecznie przejechać.. Nadal jeżdżą poboczem..
P
Podróżnik
Wiadukt, most, tunel – jak zwą, tak zwą. Generalnie używając określenia wiadukt miałem na myśli możliwość bezkolizyjnego pokonania przejazdu bez konieczności oczekiwania nieraz nawet ponad 10 minut jak trafi się pociąg stojący na stacji i za chwilę kolejny z drugiej strony. Nie wiem dlaczego pojawiają się komentarze, że to nierealne i niemożliwe? A czy ktoś z naszych „władz” zrobił cokolwiek w tym kierunku? Nie trzeba daleko szukać – miasto tej samej wielkości jak Oława – sąsiedni Brzeg. Proszę zwrócić uwagę, że wjeżdżając do Brzegu pociągiem od strony Oławy pokonujemy w sposób bezkolizyjny 4 przejazdy jadąc po mostach zbudowanych nad drogą, po której poruszają się samochody i piesi po chodnikach. Wcale nie trzeba budować estakady aż po samą galerię, tylko umożliwić bezkolizyjne pokonanie tego przejazdu. I na koniec dodam, że PKP prowadząc modernizację linii kolejowych do większych prędkości (na tej obowiązuje 160 km/h) dążą do eliminacji skrzyżowań torów z drogami w jednym poziomie. Są już przymiarki aby wprowadzić w mniej lub bardziej odległej przyszłości na tej linii prędkość 200 km/h dla pociągów pasażerskich ale wtedy warunkiem koniecznym jest likwidacja właśnie takich przejazdów zmieniając je na bezkolizyjne. Może więc upatrujmy w tym szansę… To jednak odległa przyszłość, więc już teraz niech nasi urzędnicy miejscy rozpoczną jakiekolwiek starania do budowy w tym miejscu – tym razem użyję określenia „bezkolizyjnego przejazdu”. Mieszkańcom Oławy i naszym włodarzom powinno zależeć na rozwoju miasta i podnoszeniu komfortu życia, więc zmieńmy nastawienie z „nie da się” na „to możliwe!”

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}