Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Przy szpitalu powstanie mobilny punkt pobrań wymazów na COVID-19

Dodano: Autor:
Przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Oławie powstał mobilny punkt pobrań wymazów na COVID-19.

Mobilny punkt drive thru do pobrania wymazów na obecność COVID-19 usytuowany zostanie przy szpitalnym parkingu na ulicy Baczyńskiego 1. Skierowanie na pobranie wymazu będzie wydawał lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Punkt prawdopodobnie zostanie otwarty w najbliższą środę, 14 października  -Jeśli pacjent ma takie objawy, jak temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza, kaszel, duszność czy utrata węchu lub smaku wtedy lekarz podstawowej opieki zleca test za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl oraz przekazuje pacjentowi informację o mobilnych punktach pobrań tzw. drive thru, w których można wykonać badanie (lekarz informuje pacjenta o konieczności unikania transportu publicznego). - informuje Ministerstwo Zdrowia. -Jeśli pacjent uda się do punktu drive thru, musi zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i podać nr PESEL. Na miejscu nie wysiada się z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu.  Test jest bezpłatny.  Pobrana próbka trafia do analizy do  laboratorium COVID. Informacja o wyniku testu zostaje wprowadzona do systemu  Jest ona widoczna dla lekarza POZ w gabinet.gov.pl, dla pacjenta w Internetowym Koncie Pacjenta oraz w systemie EWP dostępnym dla Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. Jeśli wynik jest pozytywny, lekarz rodzinny informuje pacjenta o wyniku i o konieczności udania się do oddziału zakaźnego lubobserwacyjno-zakaźnego. Lekarz POZ przekazuje także informację do szpitala z oddziałem zakaźnym o fakcie skierowania pacjenta z potwierdzonym COVID-19.  

 

Co dzieje się, gdy pacjent dowie się w domu, że ma pozytywny wynik testu

Lekarz POZ informuje pacjenta o wyniku dodatnim i kieruje go do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego.  

Pacjent, jeśli jest samodzielny, udaje się do szpitala własnym środkiem transportu (w maseczce, unikając kontaktu z innymi osobami). Pacjent udaje się do wyznaczonego przez szpital punktu triage (np. namiotu, wydzielonej izby przyjęć), gdzie niezwłocznie przekazuje informacje o wyniku badania w kierunku SARS-COV-2.  

Personel medyczny szpitala kieruje pacjenta do odseparowanego miejsca, w którym pacjent czeka na badanie lekarskie. Lekarz decyduje o przyjęciu pacjenta do oddziału, przekazaniu do innego szpitala lub skierowaniu na izolację. W przypadku skierowania na izolację lekarz decyduje o formie izolacji (izolacja domowa lub w izolatorium).  

Jeśli pacjent zostanie skierowany do izolatorium, pozostaje pod opieką lekarza szpitala.  

Pacjent, który został skierowany do odbycia izolacji domowej,  pozostaje pod opieką lekarza POZ. Lekarz POZ dzwoni wówczas do pacjenta w 8-10 dobie, aby uzyskać informacje o stanie jego zdrowia. Pacjent, u którego nie wystąpiły objawy, zostaje automatycznie zwolniony z izolacji po 10 dniach od wykonania testu.  

 Gdy u pacjenta wystąpiły objawy, które w ocenie lekarza kwalifikują go do wydłużenia czasu izolacji, lekarz POZ określa dzień zakończenia izolacji lub termin ponownej teleporady.  

Gdyby wystąpiły objawy wskazujące na zagrożenie zdrowia lub życia, należy wezwać zespół ratownictwa medycznego i koniecznie poinformować dyspozytora medycznego o tym, że chory przebywa w izolacji domowej. 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (7)

c
cześ
Niedługo każdy z nas będzie musiał mieć taką budę na własność przy domu żeby się w niej zamknąć jak "lekarze" stwierdzą "wirusa" bo w szpitalach nie będzie miejsc!
g
gość
Buda dla Ciecia i jego miotły. Jeszcze 200 tys zakażonych z tego 10% w szpitalach a się przekonamy kto tu jest Kłamczuchem.
Z
Znafca
"Pacjent, który został skierowany do odbycia izolacji domowej, pozostaje pod opieką lekarza POZ. Lekarz POZ dzwoni wówczas do pacjenta w 8-10 dobie, aby uzyskać informacje o stanie jego zdrowia. Pacjent, u którego nie wystąpiły objawy, zostaje automatycznie zwolniony z izolacji po 10 dniach od wykonania testu. " Czyli po 10 dniach, osoba z pozytywnym wynikiem opuszcza kwarantanne i może chodzic i zarażać innych ? To jest tak samo chore jak sam COVID. Żenada.
g
gość
Jaki jest nr tel do tej budki na wymazy ten podany na niej to nr do ochrony jakaś kpina
g
gość
Jesteś dzbanem
Z
Zniesmaczony
Czekanie na wynik ponad 72h ;) to jest jakiś absurd
g
gość
Sprawa wygląda następująco: Ktoś nie ma samochodu, ma skierowanie, jest z wioski "obok". Co na dzisiaj, można zrobić bo już można się w tym burdlu, pogubić

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}