Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: policja oława

Nieodpowiedzialne zachowanie rowerzysty zakończyło się wysokim mandatem! 

20 sierpnia oławska grupa Speed ponownie wyjechała na ulice. Tym razem kamera zarejestrowała rowerzystę, który przejechał przez zamknięty przejazd kolejowy. 

 -Kilka minut przed godz. 17:00, podczas kontroli drogi powiatowej 1535 D za miejscowością Miłoszyce w momencie gdy przejazd miał zamknięte rogatki, a na sygnalizatorze błyskało już czerwone światło mundurowi, zauważyli rowerzystę, który nie zwracając uwagi na bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu, wjechał rowerem pomiędzy zamknięte rogatki. 36-latni mieszkaniec powiatu oławskiego za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych- informuje Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowy oławskiej Komendy. 

Policja przypomina:

Osoby popełniające wykroczenia drogowe w rejonach przejazdów kolejowych muszą się liczyć z konsekwencjami, policjanci z całą stanowczością będą reagować na:

  •  naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone
  •  zatrzymanie pojazdu na przejeździe kolejowym oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu
  •  wjeżdżanie na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy
  •  wyprzedzanie pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim
  •  omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przed przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu
  •  niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych (w tym „stop”, „stop pierwszeństwa”, „sygnał czerwony pulsujący”) 
  •  wchodzenie na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone, lub rozpoczęto ich opuszczanie
Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (4)

c
cześ
Zapraszamy na przejazd kolejowy na Kilińskiego w kierunku Jaczkowic jak mocherowe berety w drodze na działki omijają zamknięty szlaban.
j
ja
Cześ tobie to chyba matka na głowę usiadła po porodzie.
c
cześ
Po co go karać mandatem? Przecież jak go pociąg trafi to tylko sam sobie szkodę zrobi :D
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.
Ten komentarz jest aktualnie niewidoczny, ponieważ oczekuje na sprawdzenie i zatwierdzenie przez moderator.
Przypominamy - niedopuszczalne jest zamieszczanie treści zawierających wulgaryzmy, nawołujących do agresji lub obrażających inny. Pełen regulamin dostępny tutaj.
B
BKK
Z jednej strony nie żal mi ludzi ryzykujących w ten sposób życie. Z drugiej, stańcie na przejeździe na Kilińskiego lub Wiejskiej i jak się rogatki zamkną, zacznijcie mierzyć czas. Często jest to 4 - 5 minut oczekiwania na pociąg. Czy szlabany muszą być aż tak długo zamknięte przed przejazdem pociągu? To samo w Lizawicach. Pociąg jeszcze nawet nie zatrzymał się na przystanku, a rogatki już zamknięte. Pociąg się zatrzyma, ludzie wysiądą, wsiądą, pociąg ruszy. Po co, jeśli nic nie jedzie po sąsiednim torze, blokować przejazd przed STOJĄCYM pociągiem? Bo przecież, jakby ktoś perony zaprojektował odwrotnie, czyli za drogą, to by rogatki mogły się podnosić za pociągiem, który wjechał na przystanek. Ale znów kierowca jest tym, który ma pokornie, jak ciele, czekać. Są kraje, gdzie kolejka podmiejska zatrzymuje się przed otwartym przejazdem, a dopiero, kiedy ma ruszyć, szlabany opadają i zapalają się światła ostrzegawcze.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}